1:72 F-86E (M) Sabre

Previous topic - Next topic

Maketa je Fujimi.
Iako je to najbolja maketa tog aviona (Academy ju je kopirao) u razmeri 1:72, to nipošto ne znači, da je biser.
Imao sam podosta problema kod uklapanja krila sa telom i sličnih sitnica.
Maketu sam iz bazične USAAF variante doradio u JRV verziju (sitne promene vanjštine i farbanje cockpita)
Shema i dekali su LiftHere Jets.
Predstavlja jugoslovenski Sabre sa Batajnice iz 1962.
Farbao sam je Vallejo akrilnim bojama.













Maketa nipošto nije moj vrhunski rad ali je adekvatna za domaću JRV kolekciju.

Prijatno!

Kerber

Meni se dopada.
Lep "srebrni" Sabre.
Dobro je legla NMF boja.
Eh, nekad nam je Heller bio jedina dostupna maketa, uz Airfix-Sabre-Dog...sad vec moze da se izabere ona prava.
Daj jos nesto iz kolekcije....

Pozz !

Dada

Lepo, lepo!!! Svidja mi se. Ovaj avion sa crvenim nosem, ako se dobro secam, sluzio je kao ucilo na masincu, sada je parkiran iza muzeja, ondako sa skinutom oplatom...

Gusha

Vrlo lepo odradjen avioncic, samo mi jedna stvar bode oci a to je crveni prsten na nosu.Po meni bi trebao da bude matiran ili polusjajan i da se razlikuje od od ostatka aviona koji je bio neofarban tj, u boji poliranog aluminijuma.Ovako lakiran nos mi izgleda malo nerealno.Ostalo mi je sve ok...

Da, imaš pravo u vezi crvene. Inače, poklopci usisnika i auspuha su matirani, da se razlikuju.
Popraviču ;)

sezan

Lep ko lutka!Sitnice se daju popraviti!pedanto uradjen!Za neke mozda previse cist ali meni je ok!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

stvarno je prelep :) svaka cast

barbarossa

Quote from: JŽ on 17-12-2009, 23:31:40
Maketa je Fujimi.
Iako je to najbolja maketa tog aviona (Academy ju je kopirao) u razmeri 1:72,

samo da napomenem da Academy nije kopirao fujimijevu vec Hobbycraft-ovu maketu, i sa vrlo sitnim doradama pakuje kao svoju. Imao i jednu i drugu...

pozdrav

dusko

Bas lepo mozda je ipak vrhunski rad cisto pedantno odradjeno sve le O.K

SkyHook032

Bas super izgleda,svaka cast!  :cheers

PELE

Pozz

Odlican je! Od mene cista petica! :)

Uz malo truda, ova maketa moze da izgleda sasvim kvalitetno.

Hajde okaci jos koju pticicu iz tvoje kolekcije...

ikarus214

Meni se iskreno ovaj Sabre jaaaaaako svidja!Za moje standarde,ovo je zaista dobro.Ja jesam pocetnik u maketarstvu,ali objektivno mislim da je ovo fantastican rad.Malo bih ga samo "ovremenio" malo  ;D
Ali je svakako prelep avion!

drakii

Uvek je lepo videti avione sa domachim oznakama, tja, Jugonostalgija, ali je josh lepshe kada se lepo odrade, dopada, ali jedna napomena, Academy je pakovao odlivke po alatu Hobbycraft-a, a koji je kao uzor verovatno koristio Fujimi odlivke, ali ima dosta razlika, imam ih, pa ih upravo pogledah, toliko, pozdrav i napreeed.

LordNelson

Lepa maketa, vidi se da je dosta paznje posveceno detaljima, i mada nisam neki ljubitelj ovih oznaka moram priznati da je super.
Svaka cast! :bravo

Biba Struja

Odlicno izgleda, svaka cast!  :super :bravo