Tamiya 1:72 Tanderđet

Previous topic - Next topic

Rađen iz kutije pošto nema mnogo, da se dorađuje ;)
Farban Vallejo akrilima (Valjeho), koje sam mešao, da dobijem JRV kamuflažu.
Nadam se, da sam ga pogodio.
Namerno ga nisam prljao pošto predstavlja buduči muzejski primerak (u SLO ima barem 2 propala F-84 na aerodromima).
Inače, ovo mi je treča maketa Tanderđeta (2x Academy, 1x Tamiya).











Josip

PELE

Wow!  :o

Ovo je jedan od boljih JRV Thunderjet-ova koje sam ikada video!

Bravo! Sto se tice boja, mislim da si ih pogodio. :)


Pozz

Nemsy_29

Bravo odlican je!!!!  :super

Eventualno jaci wash...al to je to  :mjetal

pekar

Lep primerak nema šta.I lep je i ovakav sjajan pa šta.
IL-76

Sneni

#4
Odlično... mislim da si boje pogodio jako dobro, ove odozgo, za plavu nisam siguran jer ne znam kako treba da izgleda, ali ovako na maketi dobro stoji :).

QuoteVallejo akrilima (Valjeho)
Šta, to se tako čita? Ko bi rek'o... ja se dugo pitam kako se čita Humbrol (Hambrol, Hjumbrol ili Humbrol) ;D
Pardon za offtopik
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Po meni je ova donja, tzv. PRU blue jedna od najtežih niansa.
Nije ni definisano plava, ni siva, nego nešto između i na svakoj snimci drukčija >:(


ubermagog

Dobro izgleda, boje izgledaju ok - bilo je manjih varijacija u nijansama tokom godina...

Humbrol je nekada imao vrlo lepu boju za dole tj. za PRU Blue, zvala im se Petrol Blue sa brojem 124 ali se ne pravi već dosta godina.
Ako ne grešim odnedavno im u ponudi postoji nova boja sa brojem 230 koja predstavlja PRU Blue, ja je još nisam video uživo - ali se iskreno nadam da će biti dobra za JRV avione.
Model Master ima u autentik seriji takođe PRU Blue pod brojem 2061 pa će biti dobro da se sve one uporede.
RAF je koristio nekoliko nijansi i varijacija za PRU Blue, boja je inače bila tokom WWII korišćena na izviđačkim avionima pa odatle ime.

drakii

Thunderjet=Tanderdzet, jok Tandedjet, boje liche i lepo chuche, uradjeno kao maketa, veoma dopada, bravos, napred u kolekciju JRV , nije teshko obojiti pomenutu plavu ako imash staru zalihu Humrolove PRU blue   >:D, a moze i da se napravi, samo siva ne treba da bude neutralna, vech golublje siva i dodash svetlo plavu.......

Bojan Ue

Uuuu, ovo avionce mi se bas dopada, odlicno si ga kamuflirao! Fotke su ti extra!  :mjetal

Miroslav Š.

Браво JŽ! Одличан Тандерџет... Слажем се за боје да су погођене :cheers
Пробао сам нову PRU Blue 230 од Хамброла. Мислим да је погођена у бруцу. :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

sezan

Tamija majka!ALa si ga uradeoooo!UUUUUUU!!!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

ubermagog

Quote from: Miroslav Š. on 20-12-2009, 21:46:20
Пробао сам нову PRU Blue 230 од Хамброла. Мислим да је погођена у бруцу. :cheers

Miroslave hvala za info, moram to da proverim što pre zbog dekala i budućih referenci!
Nemam predstavu šta je i kada pušteno od novih boja kod Humbrola...

Dada

#12
JZ, odlican tanderdzet, za muzejski, taman koliko treba washa, da mu istakne detalje!
@airsuba, definitivno 230ka, imas fotke na mom topicu za G4, samo sto nije posvetljivana boja za razmeru... Direktno iz kantice sam je naneo...
http://i118.photobucket.com/albums/o92/DrRaptor/JRV%20G-4%20Supergaleb/DSCN2086.jpg


voja

Quote from: drakii on 20-12-2009, 20:57:40
Thunderjet=Tanderdzet, jok Tandedjet,

Ufff, spalite ga na lomaci. Koliko vidim JŽ je iz Slovenije i postoje odredjene jezicke razlike prilikom primene glasova đ, dž, č, . . . u slovenackom (tj. slovenskom) i srpskom. Ono sto se nama cini da nije logicno kod njih ima logike i obratno. 

Maketa je odlicno uradjena kako bi predstavila muzejski primerak.

.