Academy 1:72 Hawker Tempest mk.V, 1. serija

Previous topic - Next topic

Evo mog poslednjeg rada za ovu godinu.
Original ove makete je Hellerov ali ju je Academy doradio kako treba.
Ipak, odlučio sam se na doradu makete:
-signalna svetla sam isekao i zamenio prozirnim u samogradnji
-otvorio sam auspuh cevi
-propeler sam malko stanjio
-dodao sam pojaseve na sedalo
-rivetirao sam celu maketu Trumpeterovim riveterom (vidi se uglavnom u živo)
-urezao sam profil na gume
-antene su u samogradnji
Pošto predstavlja rani avion 1. serije, dodao sam mu ojačenja repa (kao na Typhoonu) i topove u samogradnji.
Pruge su farbane četkom.
Sve su boje Vallejo akrili.

Ako ima pitanja, samo izvolite ;)















Inače, avion predstavlja Tempest Rolanda Beaumonta, poznatog asa i ubicu V-1 raketa.
Pravi avion od, fotografija se može videti na prvoj strani HawkerTempest pagea.

Josip

sezan

Odlican rad,odlicne fotografije!Pedantno i cisto!Pravi kolekcionarski!  :bravo
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dusko

Lep rad nema sta samo mozda da si uradio malo jaci wash. :bravo

ikarus214

E ovo ce da mi bude uzor za svaku narednu!Svaka cast!U ovom izdanju,ovako...   :bravo

Nidza79


vlajko&marko

fenomenalno bez greske
cetkarenje je  :super

pekar

E pa sad i ja moram da imam jedan ovakav primerak jer je maketica bonbonica.Još kad vidim kako je lepo odrađena nemam komentara.
IL-76

Miroslav


drakii

Lepo, bash stvarno lepo i bez shititinga, a svako ima prava na svoj izbor, a i nakritiku, treba vishe da se kritikuju oni koji ne rade, a ne oni koji rade, chovek uradio, dopada, pozdrav

Kerber

Tempesti su mi najinteresantniji od svih britanskih lovaca, pa sa uzivanjem posmatram ovaj ovde.
Veoma dobar rad, bas kolekcionarski, bez puno prljanja, ima tvoj pecat.
A Academy, ako je u zadnje vreme dao neku dobru maketeu, onda je medju 2-3 sigurno i Tempest...Vrlo dobra plastika i tacan po obliku i po crtezima, a za svaki milimetar, ne garantujem, al' bas me briga. Kad se ovakav rsd pojavi, drugo nije bitno.
Ziveo !

PS.
Mogao bi da postujes i neki raniji rad, iz kolekcije.



Uh, sto je kasno...
Laku noc ! ;)

misa

Pridružujem se čestitkama ostalih. I sam radim ovu maketu, pa bih te zamolio da postuješ neku sliku kokpita iz blizine. Čini mi se da nisi poštovao akademijevu preporuku da se kokpit farba u zeleno, nego si ga radio u crnoj, baš kako i treba. Inače, ja mu ne bih radio wash, ovako izgleda baš po mom ukusu. Samo bih dodao malo čipinga, tamo gde su rupe za penjanje u kabinu.

Prelepa maketa izuzetnog aviona.

Pozdrav,
Miša :)

Hvala svima!

Cockpit sam farbao u crnosivu a ramove od. okvir, sedalo i palicu u zelenu. Da bude interesantnije ;)
Ionako se sve skupa skoro ne vidi, pa ne vredi da slikam :(

Warhawk

Odlicno izgleda. Malo dorade ga stvarno unapredjuje.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

LordNelson

Odlican rad, sjajno!  :super
Ako smem da dodam ja bih licno malo vise izrazio panele, licno volim da su izrazeniji, ali svejedno maketa odaje jako dobar utisak.

djos & filip

Sve je vec receno pa i nemam sta da dodam, ali bio ili ne bio spam nisam izdrzao a da se ne javim.

Kratko i jasno, maketa je prelepo uradjena. Ofarbana je bas sa merom. Naravno i ja bih ga malko vise istroiso.....ali, stvar ukusa.

Bilo bi lepo videti jos tvojih radova.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......