SU-39 Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Lagana maketa,fino se uklapa,zadovoljavajuca sveukupno gledano!Malo sam se igrao sa nijansama i nijansiranjima i svidja mi se ovakav,pa sam ga takvog i ostavio!Iz kutije skroz,sem samogradnji u kabini!Boje Rev miksovane i lakiran na kraju Humbrolovim polu-matom(satin)!Od blica malo vise sjaji!  :think Preporucujem maketu, toplo ,svima koji vole ove aeroplane!Pozdrav!  :cheers






"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Suhoj

Fino, bas fino!
Svidja mi se fejdovanje boje.

divvac

ugh!  :o
ja ovog cekam da dodje iz UA ;D
i nadam se da ce ispasti ovako dobar!!!  ;)
nego,rekoh sebi moram da nadjem zamerku neku..... i uspeo sam,nja nja nja!!! malo si lose ofarbao kabinu!  >:D :P
i to samo nekih 2-3mm  :hahaha
tako ti to biva kad trazim dlaku u jajetu!  :pilot
moja Prva turska

Sandman

Generalno, nije loshe legla kamuflaza, samo ipak moram da uputim jedan kritichki savet za "fejdovanje" boje.

Kada se vrshi posvetljivanje boje kamuflaze, treba se truditi da se posvetljena nijansa prska po sredini panela, ali opet i gledati da se boja ne izbledi previshe. Ovde su recimo vidljivi dosta tamniji rubovi kamuflaze shto daje pomalo nerealan i chudan izgled, dok su svetlije nijanse na pojedinim mestima maltene nasumichno naprskane, shto opet kvari utisak o kamuflazi.

Pretpostavljam da su ovo samo tvoji prvi koraci u eksperimentisanju sa ovom tehnikom, tako da cu ti malo progledati kroz prste ;) ali na buducim radovima se potrudi da malo preciznije odradish ovo, jer nije ni teshko ako imash iole pristojan erbrash (samo da nije neshto tipa Revellov "dezodorans" brash), a iz lichnog iskustva moram priznati da je i zabavno dok se napreduje kroz svaki naredni sloj boje!

vlajko&marko

opaka masina svaka ti da....!!!
interesantna kamuflaza

lord sir giga

Sa ovoliko upotrebljenih boja mogao si slobodno topik da nazoves DUGA.
apro trazenja mane, lepo si odradio farbanje, mada mi malo cudno spoj boje svetle i tamne da daje jos tamniju nijansu.
Osim ako gospoda farbari i ostali nisu bas to zeleli.

Sneni

Nisam siguran koliko si dobro potrefio nijanse plave, ali znajući koliko je Revell škrt što se tiče ponude plavih boja, dobro si se izborio. Jako lijepa maketa :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Vizant

Svidja mi se kako izgleda.
Moja ceka u kutiji al verovatno cu brzo da je radim....
nisam siguran sta je Sandman heto da kaze, da si trebao da fejdujesh jos ka ivici tamne?
Ja imam samo jednu zamerku jedna raketa na vrhu kao da ima neko postarivanje tj. kao da je izguljena na levom krilu prva raketa.. nema shanse da tu ogule boju to se pazi inache kaboom..

Sandman

Quote from: Vizant on 27-12-2009, 01:20:07
nisam siguran sta je Sandman heto da kaze, da si trebao da fejdujesh jos ka ivici tamne?

boja je na pojedinim mestima suvishe posvetljena pa je to "fejdovanje" stvorilo suvishe tamne ivice na prelazu izmedju dve boje kamuflaze - slichno se desilo i meni kada sam radio partizanski Fw90F-8 pa sam po savetu AG02 pravio maske od pausa da popravim te ivice!

na trecoj slici odozgo se to lepo vidi na levom krilu, prelaz tamno plave boje kamuflaze i srednje plave, a i srednje plave na prelazu ka najsvetlijoj... takodje na "grbi" iza kokpita se vidi da je posvetljena najtamnija plava prskana pomal nasumichno, ne bash po sredini panela pa deluje nekako chudno....

posvetljivanje boje ne treba da bude prejako jer se stvara suvishe jak kontrast u odnosu na boju koju posvetljujemo pa onda dobijamo pomalo chudan prelaz tih nijansi - iz ovog razloga je mozda bolje naneti preshading po linijama panela koji ce malo potamniti same linije panela, dok boju po sredini panela treba samo blago i u postepenim koracima posvetliti - prvo posvetljivanje neka ide sa svega kap-dve bele (ili neke druge svetle boje zavisno od same kamuflaze), a eventualni sledeci sloj posvetljene boje da ide sa josh kap-dve bele.... i u momentu kad nam se uchini da treba josh malo posvetliti - STOP!

ovo govorim samo iz svog dosadashnjeg iskustva pa ovu kritiku treba prihvatiti vishe kao savet za postizanje realnijeg efekta "fejdinga", kako bi upotreba te tehnike imala opravdanog smisla....

Obožavam Ruse u plavom ;D

Imam samo dve zamerke od. obzervacije:

-fejdanje nekako nije dalo pravi efekat
-kod operativnih aviona treba prema foto referencijama zaprljati donje površine i šahtove stajnog trapa. Tvoj mi deluje prečist.

Josip

dragan_mig31

super izgleda.nisam procitao ostale postove jer nemam bas puno vremena.dodacu samo da nije realno da ovako sveti ovoliko izbleden avion.daj matiraj ga malo vise.takodje gume ne svetu u realnost ovako...

mutayu

Moram da primetim da si mu okacio mnogo vrsta naoruzanja kao za izlozbu a obojio si ga kao da je radni konj iz eskadrile ili fabricki test primerak, nekako ne ide jedno sa drugim. Inace estetski mi se dopada, malo si mozda preterao sa izbledjivanjem ali ne mogu reci da na izgleda lepo.

dusko

Sta da kazem nego da je zanimljiv rad oko posvetljivanja boja ne mogu dati neke kritike jesta malo neobicno ali pedantno i precizno.toliko od mene dok ne uradim nesto bolje od ovoga pa da ravnopravno kritikujem :D

InFlames

Vrlo dobar Su-25TM... Ceka i mene jedan... A takodzer imam u planu napravit mornaricku Su-25UTG verziju

airbamby

Jako jako lep rad...
I ja bih sugerisao iste stvari koje pomenuse Sandman i Dragan (za mat finish pogotovu guma).
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj