F-105 "Wild Weasel" Revell 1/48

Previous topic - Next topic

Milan18111

Maketa  se lako sklapa i nema veliki broj delova ,jedina veca zamerka bi bila to sto su paneli u pozitivu pa ih je teze vratiti posle smirglanja.
Doradio sam jedino unutasnjost kokpita i sedista koja prilicno siromasno izgledaju za ovu razmeru.
Ofarbano po uputstvu u sastavnici uz malo posvetljavanje boja i lakirano MM akrilnim mat lakom.
Evo slicica.....












PELE

Joj...  :o  :o  :o

Milane, ovo je fenomenalno! Prosto nemam reci!

Svaka ti cast...


Pozz

Dada

#2
Auh, Milanche, pa ovo stvarno odlicno izgleda. Nisam neki poznavaoc ovog aviona, ali odlicno izgleda. Odmah su mi za oko zapali tragovi slivanja iz potkrilnih nosaca. Fenomenalno totalno.
Fotografija je takodje za ogromnu pohvalu.
Svaka cast!

Sandman

Milane, konachno neshto i iz tvoje maketarske kuhinje ;)

ono shto mi malo bode ochi i kvari opshti utisak, su linije panela koje su malo prenaglashene - pogotovo na krilima.
takodje, rakete mi deluju previshe chisto u odnosu na ostatak aviona, jer, sigurno su i one bile izlozene uticaju vremena pri borbenim uslovima ;)

no, to je chini mi se i jedino shto bih zamerio - tragovi slivanja prljavsthine deluju sasvim realno, tragovi ljushtenja farbe su na pravim mestima, dok mi se nekako posebno svidja toniranje boje sagorelog metala - jesi li to radio sa pastelima/Tamiya "shminkom" ili je neka boja u pitanju?

za kvalitet fotki nemam shta da zamerim, obzirom da ti je to glavna profesija :D i ostaje samo da uchimo od tebe kako se to radi, i ako moze mali "tutorijal" kako ti postavljash osvetljenje za makete (verovatno mozda imash i neki mini "studio"?)

Kerber

Auh, odlican !

Mozda su mu malko vise naglaseni paneli na gornjoj strani, ali, ne smeta mi bas...Deluje izandjalo i "vijetnamski"... 8)
Lep avion. A za fotke...Extra !

Sneni

Fenomenalno urađena maketa, mislim da je sve na svom mjestu, uopšte ne smeta što su paneli u pozitivu :bravo svaka čast :bravo
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

ubermagog

Odličan!
Kako vidim farbanje kamuflaže si odradio bez greške (jel to neki šabloni ili blutak, ili iz ruke???)
Koje su boje, dopadaju mi se, jel neki 'autentik'?

Ja za razliku od Sendmena podržavam čiste rakete, i zbog ukupnog kontrasta, ali i iz prostog razloga što najverovatnije su do pred kačenje bile fino upakovne u svojim kontejnerima ;)

Slažem se samo da mu fali jedan tanji svetli filter da malo ubije te panele gore ali i ostatak malko prejake (sveže) boje. Filter bi mu dodao i malo one 'azijske' izbledele patine koju su tamo imali avioni od monsuna!

U svakom slučaju bez greške  :bravo

dusko

Prva liga bravo.Kako si uradio tako efektno prljanje potkkrilnih nosaca? :mjetal :mjetal :super

Milan18111

Hvala svima.
S obzirom da je to moja prva maketa uradjena Er-brasem i nije lose ispala.
Jeste,preterao sam sa prljanjem sa gornje strane ali prvi put radim tom tehnikom pa.....sta je tu je.
Zasto nisam prljao rakete?Razmisljao sam kao Airsuba,kace se direktno iz kontejnera pa i ne mogu da se uprljaju.
Boje su Revellove sem za donju povrsinu koja je Humbrolova 28.
Prljanje sam radio Tamiya D setom i za cenu jedne prosecne makete (placen 850 RSD u M-hobiju) vredi svaku paru.
Sto se tice fotki ,slikano je Nikonom D-90 a nacin na koji je to uradjeno bice predstavljen 2010 godine.

tripko

ja sam samo rekao UF kad sam otvorio prvu sliku, mislim da je to dovoljan kometar. :pilot :mjetal

Poseidon


Milan18111

@Airsuba
Kamuflaza je radjena blutakom (obezbedio Sezan,hvala)
dok je prelaz izmedju donje i gornje povrsine uradjen " iz ruke ".

vlajko&marko


Suhoj

Fenomenalno odradjeno...
Steta jedino za taj preshading mislim da je ipak malo prejak sa gornje strane...
Al sve ostalo je vrhunski! :cheers

airbamby

Bravo...
Zapazio sam ga jos na NG Kupu, taj avion bas upada u oci, em je retka ptica tj retko se vidja na takmicenjima em je stari dobri monogram sa svim svojim prednostima i manom  0:)
Jako mi se dopada kamuflaza prelazi su odlicni i pedantni stoji prica za panele ali takodje spadam u grupu onih kojima to ne smeta previse.
Steta je samo sto ova maketa nije sa urezanim panelima, tada sigurno ne bi ni ti uradio tako jak post-shading.
Od mene samo pohvale, a za prvi rad sa AB perfektno
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj