Hawker Fury MkI - Lindberg

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili i odmah da svima poželim svako dobro u Novoj, nadasve zdravlja i malo veći đeparac za pokoju maketu. :cheers

Maketa je stara oko 35 godina, u pozitivu, firme Lindberg (koja ni ne postoji odavno). Cijela kabina je u samogradnji jer su u pakovanju date samo sjedalo i pod. Dakle sve je modificirano i urađeno od priručnog materijala (bakrene žice, telefonske kartice, pribadača, aluminija od svijeće i sl.) po originalnim referencama. Shema je 5. letačka škola RAF-a, 1938.
















Dada

No fckin comment! Majstorcina!

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

menestenasli

Auh, super je. Koja je razmera?

djos & filip

Prelepo si ovo uradio, i varijanta bas odudara od onog sto sam ocekivao, lepo mu stoji ova zuta boja.

Naravno i tebi sve najlepse u novoj godini i da i dalje uzivamo u tvojim radovima  :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

matilda

lep avion,nema sta. ja nekako najvise volim da vidim tako neke samogradnje,a ova je za svaku pohvalu. jako lepo i srecna ti nova godina. :cheers

Kerber

Super je zapocela Nova 2010...
Uz ovakav rad.
Bravo !

Stvarno nesvakidasnja sema, ovakvu jos nisam video na jednom Fjuriju...Iako je stara maketa, ima zivota , a detalji su taman kako treba...

Loodilo !

Aranza

Hvala vam lipa.
menestenasli - mjerilo je 1/50.

Quoteovakvu jos nisam video na jednom Fjuriju.

..je, interesantna je. Upravo zato što je iz V. letačke škole, ima manje materijala o njemu. Inače panelizacija je napravljena nakon brušenja ispupčenih panela a riveting ručno sa svrdlom 0,2.

Miroslav


Aranza

Quote from: Miroslav on 03-01-2010, 13:24:12
Odlican rad. A kako ne postoji vise ta firma?
http://www.lindberg-models.com/

..pardonček..Pomiješao sam kruške i ......e. Mislio sam ne jednu drugu...

medico


Milan18111

Neverovatno kako je lepo uradjen Fury.
Svaka cast.

dusko

Ivice pa ti si car ovo je savrsenstvo .

mutayu

Majstorski uradjena maketa najlepseg dvokrilnog aviona! Bravo!

Ovog sam sa zanimanjem pratio i sada samo mogu, da se divim!

Josip