Hs-132 1/72 Huma

Previous topic - Next topic

cherny

Posle mnogo muka, konačno sam završio ovu maketu. Dobio sam je polusastavljenu od djnika, pre par godina, pa sam rešio da iskoristim period praznika da je završim. Ukratko, sve što je moglo da pođe naopako, pošlo je. 4 prefarbavanja, pad sa stola i lom nakon završnog lakiranja, problemi sa washom i dekalima i tako dalje...
Da ne dužim, srećan sam što sam uopšte završio, jedva sam se uzdržao par puta da ne probam kako leti kroz prozor... :headbang Maketa je preprskana kombinacijom MM metalizera, RLM02 je MM akrilna, ostarivanje je rađeno tušem i sa Tamiya Smoke, dekali su iz kutije i iz rezervi.

[/URL]
[/URL]
[/URL]
[/URL]

Kerber

E, dobro je da si uopste nesto odradio.
Interesantan avioncic.
A posto je i Huma, zabavi nikad kraja. Osecam da seuklapala ko "tamigawa", al' svejedno, jedan vise van kutije i jedan lep prototip.

Kamo FW.190?

mutayu

Lepo uradjena maketa na ,meni, zanimljivu temu! Ima li ikakvih antena?

cherny

U uputstvu baš ništa, a postoje samo 2 fotke na kojima se isto ništa ne vidi...

Warhawk

#4
Svidja mi se kako izgleda prirodni metal sa gitovanim panelima... Nekako polovan  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Miroslav Š.

Фантастична тема... као и макета. Браво! Како си урадио ,,гитоване" панеле?
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

cherny

Hvala na komentarima! Avion je prvo ceo preprskan sa RLM02, pa su linije panela maskirane blu-takom, a posle je doradjivano cetkicom gde je trebalo.

PELE

Heh, simpatican avion!

Svidja mi se kako je odradjen. Koliko je to cudo?

Ovako na slikama bi' rekao da ima citavih 10-12 cm...

Kada ce onaj B-26?  ;D


Pozz

ubermagog

što nisi zagitovao, pa zafarbo i palene krila?

cherny

Na fotkama se ne vide krila lepo, a svaka uradjena maketa koju sam video nema gitovana krila, pa sam resio da uradim ovako.

Vuksha_Cage

#10
avion mi se jako svidja, a i svidja mi se kako si ga uradio, very nice :)  :super :super  nego da te pitam, jel znas gde bih mogao sebi nabaviti jednog takvog za sastavljanje? :)
p.s. iskopo sam ga, nema veze, jes da ga nema kod nas al ima na model hobbies :D

milten

#11
Kolko je dobro ...
Mladji brat He-162. Par puta za malo da nabavim ovo cudo.
Huma je zakon za ove stvari. Makete jesu malo grublje ali ih niko ne pravi osim njih ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Sandman

super ti je ispalo ovo nijansiranje sa Tamiya Smoke, definitivno vredi nabaviti tu boju!

posle svih malera koji su te pratili na ovoj maketi, ovo zaista izgleda odlichno....

Aranza

Na isti način rađena je panelizacija i na  262. Izvrsno urađeno. ;)

drakii

Schvapska letaljka na mamlazni pogon ala Salamander, moj par pomenutih cheka da dodje na red, za jedno 179 god, ova je doshao na red, dopada, ali molim autora da na netu potrazi izgled zafarbavanja  bojom RLM 02 na spoju plehova, em treba malo manje mazanje, em poliranje sa sitno struganje, pozdrav