Hobby Boss Fw-190A-8

Previous topic - Next topic

cherny

Evo, da ne bude  da nisam uradio ni jednog FW  :naughty. Hobby Boss pakovanje kao A-6, mada je u stvari A-8. Promenjeni su propeler i spiner, skraćene su noge stajnog trapa i sitni detalji su od Revella. Bojen je MM enamelima, dekali su kombinacija Hasegawe i fenomenalnih Sky Decals. Wash sam uradio tušem, tragovi izduvnih gasova i prljavštine su Tamiya Smoke, čiping je urađen srebrnom olovkom. Topovi su zamenjeni iglama. Fotke nisu baš sjajne, kao da me sam Bane učio da fotkam  ;D, ali mi aparat nije pri ruci, pa slikam pozajmljenim.






Dobar je, dobar!
Ja sam inače skupio priličnu zbirku ovih easy kits od HobbyBossa.
Sa nekima, kao sa tvojim, mogu da se urade sasvim pristojne makete.

Josip

Kerber

Stvarno odlicne fotke...k'o ja da sam te ucio. Hahaha ! :D
Sta fali bre!?!
Eh, drago mi je da je jos jedan ovde na forumu, dojade malo oni "Mizi".  ;)
Dobro si ga izvukao, ja se jos razmisljam dal' da ga uopste pokrecem u rad...Verovatno kasnije i to dodje na red (Hobbyboss).
Dobra sema, JG.5 bese iz Norveske?
Videh ga nezavrsenog i tad mi se dopao, i bolje zvuci uzivo nego na fotki.
Sva sreca te je zavrsen, da se ne sekiram. ;D

Pozz !

Warhawk

Odlično prljanje odozdo!  :super

Nešto mi čudan oblik te staklarije... Jel se samo meni čini ili je nekako previše ćoškast na vrhu?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

Dobro je ispao!

slažem se za staklariju, ne izgleda dobo, pogledaj gde je naslon za glavu - mislim da je prednje staklo možda i za celu trećinu duže od pravog!

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8018.0.html

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8248.0.html

Kerber

Da, ceono staklo sa bocnim trouglastim "prozorima je cudno i duze za skoro 2mm, nego sto treba, mislim da je i taj ugao malo ostriji no sto treba....
Cim sam dobio kutiju u ruke to sam proverio, i nije mi se dopalo, al' sad...Od toga cu samo zadnji, ravni deo da iskoristim, a prednji odsecam i  cuvam za neki drugi "what if"...
I otvori za noge su mu malo cudni u obliku, na malo cudnom mestu na krilima, pa i to malo odbija..uz poklopce, takodje. Takav kalup su dali ovi kineski "umetnici", uz, takodje cudan nos aviona....Steta.
Al' ovo je lepo odradjena maketa, bez obzira na manjkavosti same plastike.
Takodje, kao vikend projekt, bez mnogo ulazenja u detalje - odlicno.

Suhoj


Sandman

Fw nikad dosta! :D

videli smo ga i uzivo na NG Kupu, i zaista pochinje da me mami ta pricha sa HB maketama - sklopish za 24h i posle uzivash u farbanju i ostarevanju!

chekamo sad neshto od tvojih omiljenih.. Spit! ;)

tenk

stvarno lepo izgleda!jedino mi taj wash nekako bode oci ne pasuje ,malo mi je mnogo rusty ili je do fotki? :think
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

cherny

Do fotki je, posto sam malo stelovao u Photoshopu da dobijem bolje osvetljenje, wash je crn.

Aranza

Zaista je lijepo urađen, no nije mi jasna jedna sitnica. Naveo si da je trap skraćen pa mi se čini malo previše. Možda je do kuta fotografiranja, nemoj mi uzeti za zlo... ;)

cherny

Verovatno je do ugla fotografisanja, sada je dužina ista kao Revell i Hasegawa.

Dada

Forum Monsteru, mnogo lep na mnogo cudnim fotkama ispao FW :)
Uzivlje je daleko veseliji. Foka, do foke, fokica :)
Sada cekamo spitaljku i maraudera :)

drakii

Leepo, dopada, samo se nadam da nisi kastrirao Revell-ovog da bi ovopomentog zavrshio, a za kritike, podkritika, ili nadkritika, zavisi kako ko bude omeo da vidi, maketa je Hobby boss, eto gde je shtos, takva je kakva je, ima mana, ima ih Revell, nije sve Tamiyanstveno, ali je vrlo dpadljiv, treba teziti savrshenstvu, samo treba nachi odgovor gde su granice i ma ketarstva i savrshenstva, izgleda da autor za razliku od mene ume da zavrshi maketu, pozdrav

djnik

Odlican FW :) Hocemo jos!