1/72 Revell Hurricane Mk IIC

Previous topic - Next topic

imalko

Zdravo svima još jednom! Evo da se predstavim svojom najnovijom plastičnom maketicom, kojom sam se nakon višegodišnje pauze vratio starom hobiju. U pitanju je poznata Revelova maketa u razmeri 1/72 završena tako da predstavlja partizanski Hurricane. Kao što verovatno pretpostavljate upotrebio sam LiftHere dekale. Ova maketa predstavlja i moj neki prvi amaterski pokušaj weatheringa. Pa prokomentarišite kako je ispalo...








ubermagog

Za prvu maketu odlično ofrabano!
Jel četkicom ili prskanjem?

Guljenje nije baš svugde uspelo, naročito nisi trebao da 'guliš' izduvnike  ;D
Prljanje je ok, na prvim maketama svakako ne treba preterivati već pomalo kako se savlada koja tehnika i kako se provali kome šta leži ;)

Sledeću maketu prvo lakiraj sjajnim (gloss) lakom pa stavi dekale, vidi ti se malo film - pa posle prelakiraj završnim lakom po želji, mat ili polusjajnim.

imalko

Hvala, biće valjda bolje sledeći put.  :)
Četkicom sam farbao...

gasha

Lepo odradjeno, nedostaje ti samo hemija za dekale. Silvering kvari ukupan dojam. Poruci decal softer obavezno, to je jedna od stavki bez koje se ne moze.

dusko

Lepo nema sta osim par sitnica zaista nije lose.

djos & filip

Dobrodosao :)

maketu sam vec prokomengtarisao na drugom forumu, i za rad cetkicom mislim da izgleda sjajno.
Primedbe cu da preskocim, jer bi ponavljao ono sto je vec receno.
Jos jednom, vrlo lep Hurricane u jos lepsem ruhu.

Sada sledeca maketa .....  :pilotav

veliki pozdr

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

PedjaEU

Vrlo solidno za pocetak :super  Mali savet - za cockpit koristi Humbrol 78, cini mi se da odgovara originalnoj boji.

Suhoj

Odlicna maketa!
Ne znam zasto svi aludiraju na to "za prvu maketu"....
Ovo je super uradjeno, jedino sto smeta malo jeste taj silvering na jednom dekalu, ali i iskusnijima se desi da pogrese...
Za ovakvo bojenje cetkicom samo mogu reci svaka cast!
Samo napred i pozdrav! :)

imalko

Hvala svima na pohvalama, savetima i konstruktivnim kritikama. Svakako da ima još mnogo mesta za dalji napredak prilikom rada na nekim novim maketama, što je jedan od razloga zbog kojih sam se i učlanio na ovaj forum.
Pozdrav!
Igor

Kerber

Samo napred i ne beri brigu.
Za sve se malo-po -malo udje u stos, pa i ovde.
Svaka naredna ce biti bolja. A sto se silveringa tice - javlja se obavezno na mat podlozi, mada, zavisi od decala, ume da se javi i kod super-lakirane makete. Neki decali jednostavno odbijaju "saradnju". Desi se...al' onda probas sve zivo pa na kraju i cetkicu s bojom, da time minimalizujes taj neestetski efekat, ako bas ni hemije ne pomognu.