Drveni Wildcat u razmeri 1/72

Previous topic - Next topic

imalko

Evo moje druge makete koju sam završio u prošloj godini. Kao i Hurricane i ovaj Wildcat je u razmeri 1/72. Materijali koje sam koristio su: drvo (trup i krila), tanak lim (repne površine), plastika (točkovi)... Kod ove makete sam prvi put pokušao da napravim drvena krila da bi postigao što realističniji izgled, dok sam svojevremeno na svojim starim "scratch build" maketama koristio lim i za krila a ne samo za repne površine.







ubermagog

nije loše, izgleda kao Wildcat (mada je malko grbav :))

PS.
Ako se i ubuduće budeš bavio ovakvim samogradnjama od punog drveta uloži par stotina dinara u auto špric-git u sprej konzervi, postoje i za metalne delove a i za plastične (branike i sl.).
Našpricaš 2-3 sloja i fino ošmirglaš, bolje će izgledati tj. neće biti malo 'čupavih' detalja kao ovde na kabini :)

imalko

Hvala na savetu. :)
Sve sam ja to lepo izšmirglao ali je kabina ispala "čupava" jer sam taj deo obojio temperom. Ostali drveni delovi obojeni Humbrolovim bojama su mnogo bolje ispali.

ubermagog

i ne vidi se čupavost na drugim mestima, ali ako naprskaš git i ošmirglaš, posle farbanja i lakiranja će ti izgledati baš kao one prave stare stone makete!

jedino što ne znam koji da ti preporučim kao bolji za drvo, dal onaj 'metalni' ili 'plastični', zbog upijanja drveta, a moguće i da će oba da rade posao posle par tankih slojeva!

LordNelson


Aranza

Hvale vrijedna gradnja. Finiš ćeš postići vremenom, mada mi lijepo izgleda. Konturno je dobar, jedino je grba mrvu preduga ali ne umanjuje ukupan dojam. :caooo

tenk

svaka cast! :super evo maketara,a ne mi gotovani samo kukamo te eceraj te rezin te ovo-ono!covek se vratio korenima! :super
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

imalko


drakii

Svaki pochetak je tezak, nisam video prethodni opus, ovo lichi, vrlo, dopada, ne gubi volju, sledechi model-maketu uradichesh bolju, , akoti je drvo opredeljenje, danas je to redje zbog instant plastichice, ali bravo, ja sam kao vrlo mlad radio par stvari od balze i lipovog drveta, uz auto kit i providne delove od celona pa razvuchenoh na drveni model, ovo je vechi kunst od sklapanja plastichice, ali se postaraj da nabavish preciznije planove, bolji je rezultat na kraju, a ako ti zafali neki deo, javi se, imam more vishkova delova od plastike u 1:72, moze neshto i da posluzi, in sugestija za izvuchen stajni trap, zica ili razlichite igle id shpriceva, buzir i akrilni gel lepa i ima da bude kao original, pozdrav i bravo josh jednom

imalko

#9
Quote from: drakii on 17-01-2010, 23:41:21
Svaki pochetak je tezak, nisam video prethodni opus, ovo lichi, vrlo, dopada, ne gubi volju, sledechi model-maketu uradichesh bolju, , akoti je drvo opredeljenje, danas je to redje zbog instant plastichice, ali bravo, ja sam kao vrlo mlad radio par stvari od balze i lipovog drveta, uz auto kit i providne delove od celona pa razvuchenoh na drveni model, ovo je vechi kunst od sklapanja plastichice, ali se postaraj da nabavish preciznije planove, bolji je rezultat na kraju, a ako ti zafali neki deo, javi se, imam more vishkova delova od plastike u 1:72, moze neshto i da posluzi, in sugestija za izvuchen stajni trap, zica ili razlichite igle id shpriceva, buzir i akrilni gel lepa i ima da bude kao original, pozdrav i bravo josh jednom

Hvala na pohvalama i savetima druže. Hvala i na ponudi plastičnih delova. Nikad se ne zna, možda bih mogao i da iskoristim ovu tvoju ponudu za neku buduću maketu.  :)
Što se tiče ranijih radova, evo jedne moje stare makete kod koje sam koristio tanak lim za krila, repne površine, stajni trap i elisu dok je trup napravljen od drveta...


imalko

#10
Quote from: Dusan Lekic on 21-01-2010, 15:53:58
Bravo, svaka cast za trud!!! Jel gotov Me-110?

Pozdrav!
Dusan ;)


Zdravo Dušane!  :caooo
Drago mi je da se srećemo i na ovom forumu. Što se tiče drvenog Messerschmitta Bf 110, pa rad na njemu teče prilično usporeno u poslednje vreme ali ipak polako napredujemo. Evo trenutnog stanja...