Udjoh ja u pravljenje aviona :D Sukhoi Berkut

Previous topic - Next topic

Vuksha_Cage

Do sada sam pravio automobile, a od aviona sam napravio samo f-14 i to osrednje(cetkica+neiskustvo+selidba)...elem moj prvi avion od kako sam se ovde uclanio( uskoro stize i jedan crno zuti what if galeb) pa udrite po kritikama :D! Nisam ga prljao,posto je prototip pa i nema bas tolko letova a i kao kod automobila volim da izgledaju kao da su novi :), jos ga nisam lakovo(cekam mat lak) tako da ima mali odsjaj kod nekih nalepnica...ali ja sam sve u svemu jako zadovoljan, pribor za busenje plastike nisam imao, pa sam metodom stavi lepak i drzi dok ne prihvati a kad prihvati dodaj okolo kao krug jos malo lepka za svaki slucaj(mozda nepotrebno) ali nije ni to lose ispalo :)ofarbao crnom preko toga, a postolje obojio u boje ruske zastave. tockove sam malo izmestio iz pravilnog polozaja radi efekta uzletanja, kao da su krenuli da se uvlace...sve u svemu, evo ga :)








e da, jos nesto, nos ( igla kako ja to "strucno nazivam") je u pakovanju koje sam dobio vec bila polomljena, ali sam na srecu imao delic plastike, koji je bio visak u nekom autu pa sam to iskoristio malo ismirglao zaostrio i postavio :D

dusko

Lepo izgleda samo si mozda izduve ostavio suvise cistim mozda amlo efekta spaljenog metala i po meni nekako bi trebao uraditi blagi wash nekom svetlo sivom da ipak malo da zivost maketi jer mi ovako deluje nekako plasticno.Ovo je samo moja mala sugestija.

Kerber

#2
Simpaticno avionche... ;) I dobra zamisao prezentovanja.
Ako si ti zadovoljan, onda je dilema resena. Nije uopste los rad. Meni se generalno dopada.
E, sad, male primedbe, da bi rad bio u buducnosti jos bolji: malo vise paznje posveti detaljima - ravne ivice ogranicenja dve boje na nosnom konusu i telu aviona, felne i gume na tockovima, one grede na repu, cak i na nosacu makete. Imas i obicnu molersku papirnu traku u svakoj farbari, ako ne mozes da kod Milana kupis ovu Tamiya masking traku. Samo je prethodno malo propusti kroz prste, da ne skine i farbu posle...To su osnovne primedbe. I pazi na decale, da ih postavis pravilno, na pravo mesto, a kod zvezda je vazno i da budu u nekoj osi simetrije aviona, sad dal' na koso il u pravcu leta, ne znam tacnu referencu al' da se ubuduce ravnas po necemu. Cini mi se da je desno krilo odozgo u pitanju...
I izduvnici bi tebalo u neku drugu boju da idu - tesko da je zlato ili staro zlato/mesing....Celik ili neka njegova legura sa titanijumom ili cime vec ...pa izgoreo tu i tamo...
Ne moras da prljas ili ostecujes avion, ako ti to nije gust. Ne mora se to uvek i svuda. Ali, igranjem sa nijansama boje po razlicitim panelima se dobije dobar efekat, takodje, cak i kod crne boje (imas toliko valera tamno sive do crne pa probaj na necemu, da vidis ucinak).
Mat lak imas i u spreju po farbarama, akrilni, i dobre rezultate daje, samo malo ispraksuj prskanje (sa 25-30cm daljine), da ne napravis haos po maketi (debeli sloj laka, pomorandzina kora, stvrdnute kapljice, itd). Obavezno pre toga zastiti providne delove kabine, jer ce da se izmatiraju i postace neprozirni.
I jos jednom - dobra je maketa, uz malo vise truda bice svaka sledeca jos bolja.
Samo napred i uzivaj u ovome, to je jedino bitno.
Pozz !

Vuksha_Cage

e da, upravo sam takav i koristio, medjutim propustao mi je konstantno malo farbu nije dobro lepio, i onda sam poludeo i uradio slobodnom rukom,  a za taj decal znam, posto sam ga zalepio saceko koji minut, mislio da je to dovoljno uvatio ga za to krilo i krenuo da lepim dalje...ono se iskrivilo, ja kasno provalio, i jedva sam i toliko uspeo da ga vratim, sledeci put se i ja nadam da ce biti bolje :)

Sneni

Ma samo naprijed s avionima ;D ;D Fino urađena maketa, slažem se skolegama vezano za iznesne primjedbe.

Quotea za taj decal znam, posto sam ga zalepio saceko koji minut, mislio da je to dovoljno uvatio ga za to krilo i krenuo da lepim dalje...ono se iskrivilo, ja kasno provalio, i jedva sam i toliko uspeo da ga vratim
Sad je već kasno, ali inače, kad ti se ovo desi, natopi četkicu u vodi u kojoj otapaš dekale (u mom slučaju je to najčešće voda s dodatkom deterdženta i sirćeta) pa prelazi tako natopljenom četkicom preko dekala koji se pomjerio. Ako ljepak nije potpuno uhvatio, dekal će da se počne mrdati nakon što bude dobro natopljen vodom, a onda možeš da ga vratiš u ispravan položaj. Meni je uspijevalo i nakon 10-15 minuta od postavljanja dekala.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

LordNelson


Mikoyan29

MK "Oluj"

drakii

#7
 Obzirom na broj urajenih avionaca, ova je ispao da vrlo dopada, vishe nego dobro, ekspoataciona dorada je uvek mogucha, a dopada i izbor, samo napred,
sledechi che da bude josh bolji, videchesh, pozdrav