MiG-23BN Iraqi Air Force 1/72 Academy konverzija

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz

Juce zavrsih ovo cudo, 95% sam zadovoljan kako je ispao. Radio sam ga za dusu, nece dalje od police...










Thanks for watching. :)

SkyHook032


Nemsy_29

Nenade prijatelju ja ti za ovo skidam kacigu   :o
Najbolja tvoja maketa za sad  :super

Kerber

Vrlo dopadljiva maketa. Ti "siljati" MiG-ovi su jako lepi avioni, pa je i maketa tak'a.
Lepo odradjeno.
Necu da ulazim u dimenzionu tacnost ili tacnost oblika i drugog- oko meni nepoznatih detalja, al' ovako, izgleda OK.
Ako si ti zadovoljan 95%, to je vec nesto i ovaj hobi ima smisla za tebe. To je poenta.

Ajd' sad da vidimo i sledeci ovde.
Pozz !

Dada

Decko, odlicno je ispala 23ka, nemas razloga za nezadovoljstvo...

Suhoj

Ici ce na takmicenje jer je odlican, nemoj da se zezas ;D

Sandman

jako pedantno izgleda na slikama, mozda chak i previshe chisto za avion koji je baziran u pustinjskim predelima :D

o propustima smo vec prichali na projektima u radu, tako da necemo da ih ponavljamo.... ;)

nadam se da cesh raditi uskoro josh koju egzotiku.. ali neshto do sada redje vidjano...

Sneni

Malo je čistiji nego što sam očekivao, ali je odličan rad, jako mi se sviđa kamuflaža :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

divvac

не,али ипак степеник!   ::)
саветујем ти мр. Мишићавог да среди ствар,па крени испочетка....
moja Prva turska

UrbanKnight

#9
Pedantno i lepo. I dopada jako puno.

No, slazem se s kriticarima oko usisnika. Evo ja onaj zero iako sam zavrsio, popravljam greske vec 2 meseca  :headbang ( poglopac motora je isao 4-5 puta u sprej za rerne ), ali eto necu da me ne nervira svaki put kad pogledam maketu...

Moj savet, zamaskiraj okolo, osmirglaj pazljivo i popravi tj. zagituj, barem boje nisu mesane pa neces imati problema a bices zadovoljniji.  :super

Izgovori tipa "Nisam se mnogo trudio." i  "Radio sam za svoju dusu." vise ne piju vodu, barem ne kod mene  8)

Pozdrav...

airbamby

Ma odlican je... jako mi se dopada, sema je zanimljiva mada ako mogu da uputim "kritiku" ona bi se odnosila na prljanje... Pustinjski avion a jako cist..mada je to stvar ukusa.
Sto se tice tacnosti.. ne opteecuj se, makete treba praviti, ako dodjes do stadiuma da brojis zakivke, nece valjati.
Samo napred  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Mikoyan29

BRAWO PELE pa ovo stvarno extra izgleda...sve cestitke  :god
MK "Oluj"

PELE

Quote from: divvac on 16-01-2010, 01:19:19
не,али ипак степеник!   ::)
саветујем ти мр. Мишићавог да среди ствар,па крени испочетка....

Toliko blesav bas i nisam...  ;D

@UrbanKnight : Ne znam da li radis Humbrol bojama, ali one su dosta zahtevne (nisu sve, ali vecina da). Da sam maskirao i krenuo da smirglam, dobio bih jos jedan "stepenik", ali ovaj put farbe. To oduzima dosta vremena (farbanje iz vise tankih slojeva dok ne dobijem ravno ofarbanu povrsinu), a pitanje da li bi danas bio medju zavrsenim maketama...

@Sandman & airbamby : Da, avion mozda jeste cistiji nego sto treba, ali nista sto ne mogu da ispravim. Planiram da mu dodam fleke od ulja, malo jaci wash na stajnom trapu i slicno. :)

Sada malo pauziram u maketarstvu, treba dosta alata da nabavim pre nego sto pocnem jednog MiG-onju 21...

Hvala na komentarima jos jednom!


Pozz


Nemsy_29

Quote from: PELE on 16-01-2010, 11:43:27
Sada malo pauziram u maketarstvu, treba dosta alata da nabavim pre nego sto pocnem jednog MiG-onju 21...

Vracanje korenima  ;D

dusko

Svaka cast zaista lepo jedino neke sitnice koje su kolege pre mene rekle. :super