Academy F/A-18D Hornet US Marine Corps 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Pre svega zelim da pozdravim sve kolege maketare i da predstavim svoju novu maketu koju sam radio prethodnih 27 dana. Da ne ponavljam ono sto pise u naslovu, vec da odmah predjem na stvar. Maketa je jedna od najnovijih u njihovoj s**iji, izuzetnog je kvaliteta, delovi se fantasticno uklapaju, kokpit je prilicno detaljan, jasno su istaknute panel linije i zakivci, dekali su stampani u Italiji - Cartograf, sastavnica je fenomenalna. Dakle, sve je vrhunsko.
Od pribora sam koristio Humbrol enamel (koristim iskljucivo osnovne boje i onda pravim odgovarajuci miks), Humbrol uljane lakove, Revell Color Mix razredjivac, Tamiya Masking Tape, Humbrol DecalFix, Wash je na bazi tempere, za gitovanjem nigde nije bilo potrebe. Od alata za farbanje svo vreme je bila prisutna cetkica.
Ako sam nesto zaboravio, slobodno pitajte i krenite u kritike.

Tomcat

Svaka cast, jako je lep, ja imam F/A-18C Academy i treba uskoro da ga zapocnem. Stavio si njegove dekale, koje si dobio uz maketu, jel?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Miroslav

Stavljao sam njegove dekale. Kazu da su jako kvalitetni. Ima 4 opcije farbanja.

Kerber

Vrlo lepo, bas deluje "opasno".
Samo imam nedoumicu oko izduvnika, boja unutra mi je nekako suvise sumnjiva, kao i slab detalj onih pokretnih "pera"...Tu sam ocekivao nesto veci nivo detalja i farbanjcije, mada i ovako deluje savim OK. Ja nisam nesto u ovom fahu, pa ne mora da se moje primedbe shvate kao nesto sto je apsoluta, samo govorim iz nekog drugog iskustvenog ugla posmatranja makete.

Pozz !

dusko

Odlican pet .Posebno mi se svidja kako si zaprljao panele na krilima bas si postigao lep efekat propale boje. :super

Sneni

Jako dobro urađena maketa, bravo :bravo Taj weathering na krilima mi djeluje prilično ubjedljivo i realistično.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Profa

Četkica, kažeš? Lepo, jako lepo :super :bravo
Jedino što bode oči, što primeti i Kerber, je unutrašnjost izduva... Da nisi zaboravio to da obojiš ???
Bogu fala što sam Lala! :)

Miroslav

Da odgovorim sto se tice unutrasnjosti izduvnika: Po sastavnici se predlaze bela boja ili ogoreli metal. Ja sam izabrao belu zbog razbijanja monotonije, a vidim po Internetu i da pravi imaju takvu boju na izduvnicima.

Reaper

nista od bijele unutar mlaznica...... izgorjeli metal, svjetli aluminij u kombinaciji sa prljanjem crnom ili nekom "Izgorenom" bojom, cak i neki svjetli tan, opet prikladno mjestimicno "izgoren" odgovarajucom bojom, steel, bilo sta, ali ne cisto djevicansko bijela.... sa slikama stvarno nekad unutrasnjost mlaznica izgleda bijela, od odbljeska, ali potrazi malo kvalitetne close-up slike,, pa ces vidjeti...

zgodna fora koja te ne kosta nista, nista ne mozes smrdati sad kad je maketa gotova, a podici ce ti izgled i te mlaznice 200%..... naribaj malo obicnog grafita, dakle obicnu drvenu olovku "nasmirglaj" na komadic papira, pa plosnatim kistom samo "premazi" unutrasnjost mlaznica.... i dalje ce imati taj svjetli izgled, ali zbog grafita ce on djelovati vise metalan.... ako ti se ne svidi ili ne uspije kkao si zamislio, jednostavno mokrim stapicem za usi obrisi mlaznice i opet ce biti bijele....

osim toga, odlican posao....

flanker

Neki momci stvarno čine čuda četkicom, svaka čast!

Mislim da se vidi spoj gornje i donje polovine krilnog tanka. A dal i bi mogao da ga slikaš i sa desne strane, ono od pozadi se slabo vidi?

Prilično je taman u trupu, jel to neka nova šema sa tamnijom sivom, šta piše u sastavnici?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miroslav

Nije cetkicom tesko raditi, samo treba malo strpljenja. Ima to svoje cari. Koristio sam boje predvidjene sastavnicom, ali je ispala tamnija nijansa zbog weathering-a.

LordNelson

Cetkica je za majstore. :) Stvarno super izgleda, posebno specijalni efekti. :super

Goran A.

#12
Recimo na F100-PW-229  postoje keramicke obloge na segmentima sopla i nema metalnog odsjaja, znaci treba da bude malo kremkast. Otkud keramika pretpostavljam da je jasno pa da ne objasnjavam. Obloge unutar komore za naknadno sagorevanje obicno zadrze svoju boju uz mali promenu nijanse. MiG-21 konkretno ima svetlozelene obloge, neki avioni imaju sive komore pa je unutra malo mracnije na fotografijama. Kad farbate izduvnike morate znati da li taj motor cisto sagoreva pa onda da donesete odluku da li da nanesete garez. Ima jako cistih izduvnika pa povedite racuna.
Na nekim F404-GE-??? mogu se videti keramicke obloge.

drakii

Leeepo, dopada, Academy ume da iznenadi, a tek nashi maketashi, taze a lepo, pozdrav

DjG

Lepo si uradio maketu. A imajuci u vidu da si farbao cetkicom - alal vera.

Sto se tice izduvnika...  :think http://www.s205409446.onlinehome.us/AWA1/501-600/walk565_F-18_Lu/06.jpg