Academy 1/144 North American P-51D Mustang

Previous topic - Next topic

Profa

Na tekmi u Kraljevu sam se đorao za ovu maketicu, misleći da se oprobam u NMF na 1/144. Onda sam naleteo na zanimljivu fotku u knjizi Midland Publishing-a - [Aerofax Datagraph 01] - North American F-51 Mustangs in Latin America, i evo rezultata:



Uz moj standardni  referentni objekat:


Nadam da dopada :naughty
Bogu fala što sam Lala! :)

dusko

Bravo ovo je zaista bila precizna hirurgija.

rodeo

Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

LordNelson

Ne izgleda lose, mada moram da priznam(bez ljutnje) da malo izgleda kao neka stara maketa koju si resio da popravis..  :)

PELE

Quote from: LordNelson on 29-01-2010, 19:30:18
Ne izgleda lose, mada moram da priznam(bez ljutnje) da malo izgleda kao neka stara maketa koju si resio da popravis..  :)

Znas li ti koliko je ovo cudo malo?  ;D

Meni je fenomenalan! Kojoj drzavi pripada ovaj avion? Naveo si samo Latinska Amerika...


Pozz


Shakal

Svaka cas'! Bas je vr'!  ;D  ;D  ;D  :caooo

@Lord Nelson - kod Profe nema greske! Original je izgledao bas ovako!  :pilot

Profa

Avijonče je 111-29286 ex-američki 44-11153, ex-civilni N5469V, ex-civilni N6451D (otud narandžasto ispod) , ex-salvadorski FAS 409 (učestvovao u fudbalskom ratu 1969), sa prebojenim oznakama i spreman za vraćanje u USofA kao civilni N-34FF. Fotka iza makete (ima je na www.warbirdinformationexchange.org) je sa kraja 1974.
Sada je, koliko se može naći na netu, N451TB "Kimberly Kaye", mada postoje dileme oko brkanja papira sa N-30FF prilikom preleta za SAD.

Da, mnogo istraživanja istorijskih podataka (;)) i pregledanja slika za ovolicko parče plastike, ali to spada u maketarstvo ::)

@LordNelson: nema problema i ljutnje, tu smo da damo svoje komentare i da ih prihvatimo ;)
@Shakal: Možda se i nađe poneka greška (niko nije savršen, a ja najmanje), ali to je domen ličnog razumevanja podataka - ne znam, npr., da li je svetlija nijansa na slici zelena, kao što sam je ja odradio, ili neka prilično izbledela svetla oliva - uzeo sam zelenu (više mi se svidela i bila mi je logičnija) i to je to...
Bogu fala što sam Lala! :)

alaleksic


djnik

Koja maketa, ja nista ne vidim? :) Salim se, veoma lepo odradjen Mustang i do sada nevidjeno.

djos & filip

Sjajan malisa.
Bilo bi lepo bi ovu semu videti na vecem primerku u tvojoj izvedbi.

P 51 u ovoj razmeri stvarno zahteva strpljenje i zivce......ocigledno ih jos uvek imas   ;)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......