Aoshima Ta 152 H-1

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo da okacim najzad i ovaj zadnji rad.Avion je zavrsen jos pre dva meseca, al mi se nije dalo da ga uslikam.Potera me Kerber Bozinovic Bane, pa se lepo ja juce naostrim iznesem skalameriju na -4, sve postavim iznesem avionce, i namestim.Dok sam se okrenuo da uzmem foto aparat otkaci se pozadina, rokne avion, ovaj odleti pred mojim ocima u vazduh i naravno po Marfijevom zakonu tresne naglavacke na plocice, pozadina od kartona, naravno preko njega.Krak elise, svi tockovi i antene su naravno zavrsili u snegu na terasi.
Elem da ne duzim ovu tragedija pricu, sve to nekako saberem i posle celodnevne jucerasnje reparacije evo fotki:







Sve u svemu maketa je dobro uradjena, ima problema kod uklapanja vetrobrana ali se moze odraditi.Dodat je eceraj iz Dragonovog seta kao i dekali.Avion je pripadao Jg 301, i na njemu je pilotirao Ofw. Josef Keil.Boje su RLM 76 na donjoj povrsini krila i trupu, a gore je RLM 82 i RLM 83.Motling je takodje kombinacija RLM 82 i 83.

Kerber

U, lep je...samo sto nije Fine molds - Aoshima bre !  ;)
Si permutovao....hehehe

Zao mi je da je bilo nezgodacija juce, al' i to je sastavni deo jednog maketarskog (ne)uspesnog dana. Bitno je da su delovi pronadjeni i doterani u vinkl, pa sad imamo i ovog lepotana na forumu, i u Galeriji, uskoro (za pola sata). Mog'o si malo vise slika da postujes. I iz blizine...

Lanmi

Mislis Aoshima?

Ne vidi se da je krakati popio patos. Videli smo ga na NG kupu. Daj rec dve o farbanju prelaza na izmedju boja na trupu i talasima na napadnoj ivici. Mnogo mi se svidja kako si to izveo.


Sta je sada na tapetu?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Warhawk

Odlično izgleda, po meni najlepši Focke Wulf uopšte  ;)

Jedino mi možda ta RLM82 vuče na sivu, ali možda je do fotki...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Gusha

Warhawk, do fotki je, na maketi je braon pa nema gde.To je inace MM RLM 82 autentic colour.A sto se Tice Fine Moldsa ispravih, u pravu ste, naravno da je Aoshima, lapsus lingue.Prelaze na trupu sam uradio onako iz ruke sa dosta trazredjenom bojom.Posle odradjivanja motlinga (tufnica) prelaz i tufne sam presao dosta razredjenom RLM 76 kako bih ublazio prelaze.Na napadnoj ivici krila, morao sam da napravim masku kako bih napravio onaj talasasti prelaz koji je dosta konkretan.Masku sam odradio od Tamya trake pa skelperom izrezao talase.Evo jos suncanih fotki...











Trenutno je u radu Revelov F-16 CG "Tripple Nickel" iz Avijana.Onaj sto je poljubio ledinu '99, kad mu se u motor "slucajno" zaglavila Neva!

LordNelson

Lepo odradjen Focke Wulf.  :super