Češki akro MiG-15

Previous topic - Next topic

Hobby boss u 1:72 sa sitnim doradama kabine i naoružanja.
Po mom mišljenju najbolja maketa ovog aviona u 1:72.
Sa Pavlinim namenskim dodatcima može od nje da ispadne remek delo.

Greške na mojoj maketi su pretamno bojanje od. simulacija metala, nešto slabog gitovanja i dekali koje sam skarabuđio iz zalihe.

Uživajte:













Josip

pekar

Odličan je migonja nemoj da se uzrujavaš oko toga
IL-76

mutayu

Sjajno! Mozes li da napises nesto o primenjenim bojama i prljanju makete?

PELE

Bravo!

Odlican MiG-onja!  :cheers

Nemoj da se nerviras za greske, teraj dalje! :) (po meni ova maketa nema gresaka)


Pozz

Suhoj

Prljanje je extra odradjeno. :)

Sandman

odlichno izgleda!

crvena izgleda kao da je zapravo metalik bordo nijansa - kapiram da si preko boje metala nanosio crvenu?

da li je pravi avion nosio takvu crvenu ili bash "crveno" crvenu - bez efekta metalik boje?

mozda na donjim povrshinama krila tamniji metal izgleda tamnije nego bi trebalo, ali daje sasvim lep efekat ;)

Nemsy_29

Cesi su mi uvek bili zanimljivi...Jednom cu odraditi njihov MiG-21MF

Rad je odlican, par nekih sitnih greskica, al sve u svemu jedan odlican migonja  ;)

ugovorac

Mislim da si preterao sa naglasavanjem panela.Cirkuzantski avioni se odrzavaju prilicno cisto i to se toliko ne vidi.

SkyHook032

Stoji ovo za panele,ali je celokupan utisak odlican!

#9
Bojanje:

-Model Master metalizer enameli Aluminium i Magnesium. Metalizeri mi nisu jača strana...
-Crvena je Gunze akrilna boja. Prvi put, da sam koristio akril. Posle nanosa sjajnog laka se ton boje promenio iz živocrvene na neku tamnu bordo variantu :-[

Inače ova maketa ima podosta duboke linije panela koje sam mestimično (i nepotrebno) isticao olovkom na gornjoj strani.
Prljanje šahtova stajnog trapa etc. je sa suvim pastelima.

Josip

dusko

Dobar rad ,eto kolege pre mene su vec pitale ono sto je i mene zanimalo.


matilda

lep migac. malo jaci wash ali to je valda stvar ukusa.
lepo, stvarno lepo.
stevan