Super Etendard -Academy 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Fina maketica za rad! "Sportska" !Za vitrinu!Argentinsko vazduhoplovstvo i to "trojka" koja je jedina potopila "exocetom" neki britanski brod!kako mi rece kolega "Capritim" ,pilot je bio hrvatskog porekla (prezimena) ,ali sve je to na kraju nebitno...!Boje Revell 56,57,5,8,9....,wash lagani sa malo grafita i lak polusjajni Humbroll ...mada..mi opet previise sjajan izgleda na fotografijama!Uzivo i ne toliko!!Fotografije su uzasne ali sta je tu je!Hvala unapred!










"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

LjeV

Taj neki britanski brod je, za ono vreme, moderni razarač HMS Sheffild.

dusko

Odlicno, samo su slike malo "kilave"


Hawkeye

J... slike,siguran sam da maketa uzivo mnogo bolje izgleda,bravo kolega  :bravo  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

PELE

Odlican je!  :cheers

Bas mi se svidja!


Pozz

ugovorac

Maketa je veoma lepa pa je stvarno steta sto su slike lose.Koju si plavu koristio za farbanje odozgo?
U tom ratu Etandarima i Ekzosetima nije potopljen samo Sheffild vec i neki pozadinski brod,ne znam kako se zove.Rakete su stigle do njega tako sto su bile ometene a zatim nastavile da traze novi culj i,nasle ga.
Inace,taj argentinski pilot hrvatskog porekla se zove Roberto Kurolovic.

djos & filip

Ovo nije bas cest avion na kutku. Bas je lepo uradjen. Malo bih mu vise iznijansirao stajni trap (wash), i koristio polusjajni lak. Ovako mi malo vise sija. Ali sve ovo ne umanjuje rezultat, a to je odlicna maketa!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Zar ne bi trebalo da odozgo bude Hu 125, tako je bar u Airfix sastavnici. Malo prljanja i matiranja i bio bi kao pravi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

ugovorac

Video sam ovaj avion u jednoj emisiji o foklandskom ratu i izgleda veoma novo i cisto tako da bi bilo kakvo naknadno prljanje bilo pogresno.Pravi avion stvarno ne sija kao maketa ali kako Sezan kaze da slike varaku,onda maketa deluje prilicno realno.Nadam se da ce mo da je vidimo na nekom od takmicenja pa da to i stvarno vidimo.