Luftwaffe '45

Previous topic - Next topic

barbarossa


Malo je modifkovan nos, Me-262A1a/U5 prototip V 355, sa 6 topa Mk-108, jadna ona dva thunderbolta koja su kako sam nalazio u podacima vaznesena po nebu od strane cuvenog luftwafe expertena Heinz Bär-a

Maketa Me-262 je revell 1/72, zapoceta jos pre neku godinu, imao sam volje da se zezam sa pretkrilcima i flapsovima, samogradnja, nije lose ispalo, dva puta menjani motori, zamislio sam da budu jumo 004C medjutim kasnije sam odustao i vratio 004B, zamenjena vakum kabina (MPM), odlicnog profila mada zeznuta za uklapanje jer kao sto je poznato revell ima malo uzu kabinu zajedno sa onim delom iza kabine, no sve se nekako uklopilo, lepeno super lepkom. Farbano cuvenim ruskim aerografom, najboljim air-brushom na svetu.

Maketa Blohm & Voss BV 155 je special hobby, takodje vakum kabina, moja prva inace, 98% sam zadovoljan kako sam ih zalepio, mada moze to i bolje ... uvek :)
napravljena dva kompletna i jedan nekompletan prototip, taj treci je zavrsio u Smithsonian muzeju, konstruisan prvo kod Messerschmitt-a kao Me-155, kasnije ga preuzeo Blohm & Voss, zamisljen kao visinski lovac sto se i vidi po sirini krila, simpaticna maketa ali kao i svaki hobby special trazi puno rada i truda jer je relativno siromasan detaljima a i uklapanje je ocajno.

no da ne davim vise evo malo slika da se vidi da se ponesto i sklapa a ne samo da se gomilaju kutije






































Sandman

super je ispao Me-262 - uopshte se ne primecuje ona razlika u nijansama zelene koja te je muchila kad sam zadnji put video ovu maketu uzivo!

a na ovom drugom si beshe radio onaj talasasti prelaz na napadnoj ivici krila?

barbarossa

bas tako, mada fotoaparat nije bas najbolji, ili ja ne umem da slikam, mada je i svetlo bilo blagi sumrak, ali barem se pomalo i vidi neki detalj, ostale su jos samo antene da im izvucem, ali to cu otom potom,

a sada sam vec uveliko zapoceo F-4J phantom, showtime 100, malo osvezenje, interesantno ali na kutku odavno niko nije postavio taj legendarni avion...

Lanmi

Slike su, ne zbog snega na njima, pravo osvezenje! Jedina zamerka je sto cesce ne zavrsavas makete.
Farbancija je fenomenalna, pogotovo na Messeru. Motling mi se na BV mnogo svidja, dok je prelaz gornje i donje kamuflaze na bokovima Messera savrsen. O hirurgiji na krilima - sta reci? Cestitam na sjajnim maketama.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djos & filip

Obe makete izgledaju savrseno!

Me 262 mi se posebno svidja zbog seme bojenja koju si izabrao (a vala i majstorski odradio)

Svaka cast

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miroslav

Mnogo si ti lepo ovo uradio. Svaka cast.

Sneni

Odlični su, oba, nije moje područje ali mi se stvarno jako sviđaju  :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Hawkeye

Najzad  :cheers ,svidjaju mi se fotke,a jos vise makete  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

Odlicna tema, dan je lepo poceo !  ;)
Meseri su mi uvek inspiracija, a ovaj mi je bio nesto kao "must have", samo sto nisam bio siguran u oznaku na nosu i podatak oko WNr....to si resio, pa se mozda i ja ubacim opet u razmisljanje o ovom modelu Lastavice.
Malo me samo kamuflaza baca u nedoumicu, iako je odradjena odlicno, a to su boje - ovde je cini mi se, ako se ne varam RLM 75/83 gore, a to mi se nekako ne uklapa u semu serijski radjenih Mesera, mada, ovo je ipak jedan od prototipova ...za ovaj tip sa 6 topova od podataka sam imao samo fotku nosa i tekst o Baru i obaranju jednog Thunderbolta (inace je bio strucnjak za njih sa "262", pa ima na dusi i jednog u Heimatschutzeru I).

Ovaj drugi, visinski, znam kad si pocinjao i znam koja je muka uklpoiti ga, pa skidam kapu na trudu i volji da se zavrsi.
Takodje odlicno doveden do kraja, po mojim standardima. Lep primerak jednog njihovog prototipa...
Samo tako nastavi i nema zime za tebe, a ni za nas, da vidimo ovakve stvari na MK.

barbarossa

kao projekciju za farbanje koristio sam ovaj crtez



posto nigde ne postoji neka slika tog prototipa, jedino segment nosnog dela. Boje odozdo i sa strane RLM 76(revell akrilna), kamuflaza RLM 81/82(MM uljane), segment na nosu mesavina aluminijum boja(MM metalizer), i  vrh nosa RLM 02(humbrol) wnr: 112355, projekcija je najvecim delom "kako je najverovatnije izgledao" usled nedostatka slika ostajemo da verujemo da se majstor potrudio da dodje do najtacnijih mogucih podataka, meni se mnogo dopao kao zanimljiv prototip... ostaje samo da dignem spomenik ruskom aerografu...  :god

Kerber

Ovo jos nisam video...
Bilo kako bilo - odlican 5 !

Mikoyan29

Svaka cast, prelepo odradjeno samo nastavi!  :god
MK "Oluj"

dusko

 :godPrelepi su rad je odlican fotke super ma sve je prva liga.Kako si ovako lep[o odradio kamo semu da li si koristio neke sablone ili je slobodna ruka u pitanju?jos jednom bravo za pedantnost i ulozeni trud.

JUNKERS

#13
Odlicne su. Ich liebe luftwaffe! :love Sad znam koje su sledece.

Goran A.

Lepi primerci i to bez mnogo filozofije, uvek mi prija da vidim ovako nesto!