Tornado ECR "Tiger-meet" 1/72

Previous topic - Next topic

pavlepav

Pozdrav !
Evo samo da pokazem slike jednog od mojih novijih radova !  :pilot
Pre nego shto me mnogo "ocrnite" (LOL) da kazem da sam tek pochetnik pa ne znam mnoge tehnike, al se trudim ;)
Dakle bojim sa chetkicama , bez laka , washa, weatheringa i ostalog ...
Takodje kao shto se moze primetiti volim da "Pimp my aeroplane", tj da se zezam sa bojama i dodam mu neki svoj detalj kao na ovom primeru narandzastu boju tigra  :zvizduc  to uradim prvo u photoshopu da vidim kako ce mu stajati pa onda i na samoj maketi ...
inache sjajna maketa , jedino shto su me dekali namuchili  :-\





PELE

Pozz

Ako si pocetnik, ovo fenomenalno izgleda!  :super

Da sam na tvom mestu, uradio bih wash grafitnom olovkom i skinuo onaj "kolac" sto drzi canopy.  ;D

Ali i bez toga, fenomenalan je!

pekar

Što kažeš dekali jesu vala ti dali problem.E sad da li mi se čini ili ne : da li su ti točkovi krivo zalepljeni  pošto se na slikama to baš i nevidi?
IL-76

pavlepav

#3
hvala, hvala Pele  ;D ... pa dosta tehnika i i dalje ne poznajem , ali kao shto rekoh trudim se da ispadne shto bolji sa mojim "low budget" stajlom  :zvizduc

pa dekali su mi nekako glomazni i mnogo mi bilo nejasno gde koji ide .... pa sam neke i imprvizovao  :-\
a tochkovi su mi se razmrdali od pomeranja , ups :( pre neki dan sam brisao prashinu  ;D

Suhoj

Svaka cast, ovo je jako dobro.
Moja prva maketa em nije bila ni bojena em sam je lepio oho lepkom ;D ;D ;D
Samo napred!

@pele
Kolac postoji i na pravom ;D
http://media.photobucket.com/image/tornado%20ecr/cenciotti/LIRE%20110309/IMG_1036.jpg

pavlepav

hvala !
pa dobro, ovo mi nije bash prva maketa, al je medju prvima lol ;)

PS: barem je na pravom "kolach" tanji  :-\

GBU-10

Lepo zamisljena i odradjena maketa,dobro si je i ofarbao
jedino zamerku dajem na spojeve npr tankovi za gorivo
kod koih se vidi spoj,to ubuduce malo issmirglaj vodenom
smirglom imas ih u svakoj farbari i bit ce jos bolji utisak,
ali te greske nek te nebrinu jer ce vremenom sve doc na svoje.

Suhoj

Ma pele je mislio na kolaC ne CH  ;D ;D ;D
Ako ti se da, nadjes negde zicu (al neku malo deblju, ne bas onu najtanju) pa samo odseces komad 2-3cm kolki vec treba i stavis umesto ovog dela sto je dao revell.

pavlepav

hvala GBU-10, svaka kritika je pozeljna , shto se kaze : "na greshkama se uchi" ;)

hehe, pa shta cu kad sam bivshi poslasticar, pa mi sve lichi na kolaCH  ;D profesionalna deformacija  ;D

Sneni

Odlično za početak, talenta imaš, svaka naredna će biti još bolja.

Imam tu maketu i namjeravam i ja da je uskoro započnem. Što se dekala tiče, posmatrajući list s dekalima došao sam do zaključka da bi te šare bilo lakše uraditi crtajući ih tankom četkicom, nego lijepiti ta čudesa... ionako neću raditi tu šemu, već onu drugu (a možda i jednu potpuno drugačiju, samo ako nabavim odgovarajuće boje)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dusko

Mozda je maketa lepa ali ja ne vidim nikave slike?//

pavlepav

hmmm  :think pa ne znam , meni se vide, pratio sam instrukcije za postavljanje  :rtfm  ;)

dusko

Evo proradile slike ,i zaista lep rad narocito posto je u pitanju(kao i kod mene)niskobudzetna oprema samo nastavi tako i sledeci put pokusaj lakiranje makete i prljanje pa da sve bude jos bolje.