Lockheed XQ-5 samogradnja 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Iako sam hteo da uradim varijantu sa oznakama, morao sam da se opredelim za ovu zutu varijantu jer nista tako malo nisam mogao da nadjem. U odnosu na "projekte u radu" dodao sam jos par prstenova i uzduzne spojeve na busterima. Opciono sam jos mogao da dodam kamere na gornjakama ali sam sve ostavio ovako da se ne oduzi, da mogu da kazem da je gotovo i predjem na nesto drugo.









Kerber

Gotova "raketla".... ;)
Jel ovo cudo sletalo na skiju ili je 'vatano u neku mrezu, ako doleti dotle ili je bivalo: "Kabooom!" ?

cherny

Odlicno! Uvek me oduseve tvoje makete, cista egzotika!

Goran A.

@ Kerber

Prvo padobran a onda mreza. Ovo je X-7 ali potpuno ista prica. Evo kako je to bivalo:



@Cherny

Zahvaljujem! Ima jos toga u planu ali ako Bog da srece, zdravlja a i volje .

Profa

Što reče Čereni, čista egsotique :super
A još je i zanimljiva tema, a o izvjedbi da i ne govorimo - sve u svemu, svaka čast :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Jako lepo i zanimljivo...
Alal vera
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

dobar malishan ;)

ova verzija bash nikakve oznake na sebi nije imala?

Goran A.

Ovaj zuti nije imao nista, postoji jos jedan zuti sa oznakama kao i USAF crveno beli, ciju sliku sa oznakama sam postavio dok su radovi trajali. Postoje i neki beli koji su imali samo natpis US ARMY. Bilo je jako puno varijanti ove letelice kao X-7 ovaj-onaj, XQ-5, Q-5, AQM-60.

Evo jednog zutog X-7 A3 koji je spolja isti kao XQ-5 cija slika mi je dobrim delom posluzila za izradu ali iz nekog razloga nema antenice u prednjem delu (pretpostavljam zbog nacina vodjenja), mogle su se montirati po potrebi i na vise pozicija.  X-7 u varijanti koju sam ja predstavio ima oznaku XQ-5 i iskljucivo su lansirani sa zemlje pa zato moja maketa ima bustere.