Brewster Buffalo - Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Buffalo je veoma simpaticno avionce i planiram da ga radim i u razmeri 1/48. Maketa se veoma lako i jednostavno sklapa. Jedina primedba je na zadnje staklo od kabine koje uopste ne pase sa trupom a i maskiranje koje bi oduzelo dosta vremena posto hasegawa daje metalne ramove od kokpita u istoj ravni sa staklom. Iz tog razloga sam odlucio (a kao uzor sam imao sliku Finskog aviona iz Squadronve knjige o Bafalu) da napravim vinjeticu sa snegom i ciradom. Planiram da taj detalj zavrsim do subote kada se ovde odrzava prvo takmicenje u sezoni.







Kerber

Lepotancic !
Krivo mi je zbog poklopca kabine, al' sad...Izwashuj mu malo stajni trap - mehanizam, to se kod njih jako lepo vidi da je metal sa nekim premazom (primerom)....
Najefektnije seme farbanja su za njih kod Finaca, ima ih dosta sa belim poljima (winter-wash), plus ova zuta polja...hehehe


PS. A taman sam 'teo da potrazim negde Hasegawu....Sad cu dobro da razmislim.

Warhawk

Fino ispade... od cega si pravio ciradu?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djnik

Ciradu sam pravio od maramice umocene u takozvani White glue. Brzo se susi i nakon toga sledi farbanje akrilnom bojom.

ubermagog

Odlično burence!

PS. Bane rade ih česi u nekoliko verzija, ali će ti trebati više vremena i živaca da ih sklopiš :)
PPS. naravno tu su i airfix i matchbox kao vrlo pristojne makete u pozitivu

Sandman

fino i pedantno odradjena kamuflaza, a krpa je jako lep detalj - dobro si je iskoristio da zamaskirash taj nesrecni staklic ;)

misa

Baš je lepa maketa. Naročito mi se sviđa čiping, kao i pedantan rad.

Inače meni je ovaj avion veoma simpatičan, ali izgleda da mu je stajni trap tako projektovan da nema načina da se maketa napravi tako da taj deo ne izgleda igračkasto. Ovo važi i za 1/48. Pretpostavljam da je rešenje uvučen stajni trap.

Pozdrav,
Miša :)

medico

Fino Finsko burence  ;)
ruzan avion i lep rad , izgleda bas dobro i boje su odlicne , tanak nanos, fina granulacija i meki prelaz bravo Djole
stajni trap definitivno trazi malo paznje (kerberovo oko sokolovo)

Kerber

 :naughty

Oko moje coravo....
To je inace pravilo kod svih maketa Bufala, neko je vec lepo primetio...nedovoljno detalja, pa deluju malko - onako.
A u sustini, malo burgijice, malo tananih trakica stirena, tu i tamo koja polugica, wash..i stvar fercera samo tako.
Sad ste me podstakli, da uz more svojih nedovrsenih projekata, uzmem u preradu stari Matchbox, jos da je ziv negde po Knjazevcu....

voja

Odlican Buffalo Djole! Prva liga. A krpa preko zadnjeg stakla je bas legla kako treba.
Imam dva komada od Hasegawe, jedan zapoceo a drugi je jos u kutiji. Nabavio sam Eduardove maske za farbanje staklarije pa se nadam da necu imati problem sa zadnjim staklom kao ti.

Bane, slobodno nabavi ovu Hasegawu. Imam Buffala i od Special Hobby-ja i mogu to reci da ima muke oko uklapnja iako kada se otvori kutija deluje da je sve perfektno. Jedina dobra stvar sa tim ceskim Buffalom je sto su ceo kokpit dali u rezinu kao i motor.

Ja mog radim u boji aluminijuma kakvi su bili prilikom isporuke. Video sam fotografije sa nekog svedskog aerodroma i imaju bas zanimljivo oznacavanje. Bila je jedna partija tih srebrnih Buffala sa belim diskovima bez plave svastike, sa svastikom bez diskova i sa diskom i svastikom. Jedino sto me buni jeste onaj prozor na trbuhu. Kazu da su ih Finci zatvarali limom a opet na nekim fotkama se vidi to prozorce.

.

Kerber

Stizali su svuda sa pendzerima na stomaku, al' su ih "kopneni" piloti zatvarali, kako Finci, tako i Britanci, Holandjani...To im je valjda bilo korisno kod sletanja na nosac, al' za kopnene aerodrome, nesto i nije bilo neophodno, a moglo je lako da se "izbusi" obicnim metkicem....

anki

A Ameri su ugradjivali tu kasnije i dodatni rezervoar za gorivo pa je prozor postao besmislen jer je rezervoar zatvarao pogled pa je zamenjivan metalnim panelom. Koliko se secam u Special Hobijevom rezinu ima uradjen i taj rezervoar u toj detaljnoj rezinskoj kabini sto je voja pomenu.

dusko

Nisam ekspert ali ovo je ekspertski uradjeno ,bravo .

LordNelson

Haha.. opasan mali iz Luftwaffe-a.  :cheers

Sneni

Nije Luftwaffe već je Ilmavoimat ;D Jako dobra maketa, bravo.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka