Revell Eurofighter 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Korak do gotovog!
Kompletno rađen PIK (pravo iz kutije), jako lepo se sastavlja, gitovanje najaktivnije kod spoja trup-krilo sa gornje strane mada nista vanstandardno. Malo je Revell čudno rešio delove oko spajanja trupa i usisnika i tu treba zapravo najviše da se obrati pažnja da neki deo ne bi otišao malo više u stranu. Malo sam omašio boje u kabini. Dekali odlični i lepe se k'o žvaka za asfalt! Koristio sam Mr. Softner prilikom apliciranja dekala.
Maketa ide na poklon jednom nemcu koji zivi već preko 20 godina u Srbiji i skroz je gotivan lik.
Kupiću još jedan u ovoj razmeri za sebe i taj će biti španac.






Ima grešaka na maketi. Najviše na poklopcu kabine na zadnjem delu. Pokušao sam da ublažim stanje sa Revellovim ClearFixom i u dobroj meri mi je i uspelo. Nervira me jako sto je neko sitno parčence plastike uletelo i zaglavilo se u ćošku. ne može trešenjem da se izbaci.
E sad! Moja stara boljka znana kao "narandžina kora" Ovde je mnogo blaža nego što je bila na LaGGu pre nego što sam je sredio. Dajte neke ideje i predloge kako da sredim ovo. Da li da ga potopim u Pronto celog da se izravna površina pa onda opet da probam sa polusjajnim lakom, ili imate neku drugu/bolju ideju?

Houp ju lajk it!
Poz
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

misa

Quote from: oddball on 12-03-2010, 11:39:45
E sad! Moja stara boljka znana kao "narandžina kora"
Koju si boju koristio, koji razređivač, i koji pritisak AB kod prskanja?

Quote from: oddball on 12-03-2010, 11:39:45
Dajte neke ideje i predloge kako da sredim ovo. Da li da ga potopim u Pronto celog da se izravna površina pa onda opet da probam sa polusjajnim lakom, ili imate neku drugu/bolju ideju?
Ja ne bih ništa čačkao, jer ćeš garantovano da napraviš tri nova problema. I ovako izgleda sasvim solidno.

Pozdrav,
Miša :)

oddball

Quote from: misa on 12-03-2010, 12:20:49
Koju si boju koristio, koji razređivač, i koji pritisak AB kod prskanja?
boja je ok legla, problem imam sa lakovima. koristio sam Revell boju razredjenu Revell razredjivacem i pritisak oko1.5. problem je kada koristim akrilni MM lak, razredjujem ga alkoholom. sa MM belom gloss akrilnom bojom nemam tih problema. moguce da treba da koristim drugaciju razmeru, ili mozda da umesto alkohola koristim vodu?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

misa

#3
MM Acryl lakove i ja koristim, i imao sam sličan problem kada samo ih razređivao alkoholima. Najpametnije je da ih razređuješ sredstvom za pranje šoferšajbni. Ja koristim 1:3 razmeru u korist razređivača i 2 bara pritisak. MM Acryl nije pametno razređivati alkoholima, jer su suviše agresivni i izgledada ubijaju mogućnost samonivelisanja MM akrilnih boja (narandžina kora), kao i mogućnost vezivanja za plastiku (tamiya traka odlepljuje osušenu boju).

Osim ovoga, obrati pažnju na brzinu lakiranja i na debljinu slojeva. Za akrile, ja koristim minimum 3 minuta između VEOMA tankih slojeva, što je dovoljno da se boja/lak samoniveliše. Takođe, za prosečnu maketu koristim oko desetak slojeva (1:3 razređenog) laka. Na nekim mestima gde planiram da hvatam maketu stavljam i više slojeva.

Pozdrav,
Miša :)

Kerber

Sad ga vise ne diraj !
Samo ima nesto da se za*ebe....A i onako ide u ruke nekoga ko nije maketar. Plus, ne verujem da se vidi bas ono - prst u oko, ipak je mala razmera. Vidi se na uvecanoj fotki, al' to nije pravo stanje stvari.
Lepo je da si nam dao i malu recenziju o samoj maketi, pa ko voli - zna sta da radi.
A i jos jedna gotova maketa na svetu, i to ne losa, eheeeeej !  :cheers

Sneni

Jako lijepo, nemoj ga više dirati, pogotovo ga nemoj potapati u Pronto ;D
I mene čeka jedan Tajfun, ali neće biti njemački, već najvjerovatnije britanski (jer već imam njemačkog Fantoma a radim njemački Tornado, pa da ne pretjeram s Njemcima ;) ).

E sad, ima par malih primjedbi, nemoj mi uzeti za zlo jer mi se, bez obzira na to, maketa jako sviđa:
- komandne površine na prednjem rubu krila, koliko znam, ne bi trebale biti ofarbane u Stonegrey nego u istu sivu kao i ostatak aviona (Dark ghost grey?)
- Luftvafe ne koristi rakete Asraam nego Iris-T ili Sidewinder, to možeš promjeniti ako ti se da.
Sve ostalo je jako dobro :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

JUNKERS


dusko

Svaka cast za trud a sto se tice pomorndzine kore nije to problem samo u maketarstvu nego i kod auto lakirera gusta boja zna da stvori takav problem a opet ako je jako retka lakse procuri ali daje bolji sjaj mada i pritisa mozda predstavlja problem.zato molim sve iskusnije kolege da malo pojasne kako resiti ovaj problem i kako se ponasa Revell i Humbrol sjajni uljani lak za ovakve radove?Pozdrav i javi kako se Nemac obradovao poklonu.

sezan

Super izgleda!Lep si ga uradio!Merkam jednog  vec duze vreme i vidim da vredi da se uzme itekako!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

ugovorac

Vrlo lepo uradjena maketa ali mislim da si preterao sa naglasavanjem panela.Ipak se oni kod pravog aviona toliko ne vide.
Koje si boje koristio?

menestenasli

Ma dobar je, ne diraj ga, ako je ta narandzina kora ono sto mislim jedva se vidi.

oddball

Hvala na kritikama, nisam znao da Nemacko vazduhoplovstvo ne koristi Asraam vec AIM-9. Ostavicu ga ovako posto mi sa ovim advanced raketama lepse deluje. Boje su Revell koje sam dobio u pakovanju posto je bio onaj Gift Set sa cetkicom i lepkom, brojevi farbi 45 i 75. Ostalo je bela, crna, a izduvnici su kombinacija nekoliko metalik boja. boja napadne ivice krila, sada kada je napomenuto, mislim da nije. ali to cu korigovati na "Spancu".
Mozda cu samo jos da probam da preprskam sa jako razredjenim mat ili polusjajnim lakom (razredjenim vodom a ne alkoholom), jedan tanak sloj. ali to cu tek videti. moram reci da se Revellove boje u kombinaciji sa Revellovim razredjivacem jako lepo ponasaju.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

LordNelson

Lepo odradjen Eurofighter.. Ja imam jednog sa dva sedista treba da pocnem da ga rdaim...

oddball

Ipak sam naneo jedan sloj akrilnog mat laka. Veoma razređenog. Meni lično se više dopada ovako, a i što mi je najbitnije - nestala je narandžina kora! Par fotki čisto da vidite kako je ispalo:




Koji su vaši utisci, šta se vama više dopada?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

malifly

Lep tajfun nema sta, svaka cast!!! :super