Tornado 1:72 Revell

Previous topic - Next topic

dusko

 :-[ :-[Hajde da i ja nesto prikazem nakon  skoro3meseca rada o maketi se zna skoro sve manje vise tako da necu daviti sa sitnicama.Farbanje sam radio sa Revell enamelima wash sa suvim pastelima.ima gresaka ali meni licno i ne smetaju preterano stajni trap je malo "skljocav" i ima tu i tamo silveringa koji je nastao kao posledica neznanja i neiskustva prilikom lakiranja vecih povrsina.Pozdrav i ocekujem sve vrste komentara pa da sledeca maketa bude bolja. :caooo















Suhoj

Sedi 5 ;D
Jako dobro izgleda.
Al ako bas moram da zameram, na ovoj slici mi deluje nekako umazano
http://i298.photobucket.com/albums/mm261/majstorovic/Picture0132.jpg

Al sudeci po ovim drugim fotkama izgleda perfektno, mozda je na ovoj neki bag zbog svetla....

PELE

Uf, sto je dobar!  :o

Za moj ukus savrseno zaprljan, izduv mi se posebno svidja, dosta realno deluje.

Svaka cast!

Sta sledece radis?


Pozz


Milan18111

Odlican Tornado.Lep i pedantan rad,weathering mi se posebno dopada.
Svaka cast Dusane.

pavlepav

svaka chast brate  ;D  :bravo :bravo
shteta shto su slike malo tamnije no u photoshopu sam ih posvetlio i video real deal  :cheers

dusko

Drago mi je da sam bar malo napredovao i uspeo da kako tako nesto uradim od ove makete.
@Suhoj na slici je malo veci kontrast nego sto treba a sama maketa je malko tamnija a postoji i par brljotina koje na slikama izgledaju uocljivije nego u stvarnosti.

Sneni

Meni izgleda odlično. Maketa ostavlja jako dobar utisak, a ako možda postoje neke greškice, one su potpuno u drugom planu i ja ih nisam tražio, već sam uživao u slikama. Svaka čast! :cheers Jedino je donji dio vertikalca mogao biti malo prljaviji, jer na tom mjestu Tornado ima karakterističnu mrlju (od rikverc potiska???)

I ja sam dogurao daleko s svojim Tornadom, ali su mi iskrsle neke nepredviđene obaveze, pa će maketa morati da sačeka par sedmica...
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Miroslav

Bravo, Dusko. Jedino je steta sto slike nisu malo kvalitetnije, tako da ne moze da se stvori pravi utisak.  :cheers

Kerber

Jako lepo.
Obicno su jako strokavi, al' ovaj i ne mora da se mnogo maze...tvoj izbor sta zelis da kazes maketom.
Veoma dobar rad i boljenje, silvering nisam primetio. A za ubuduce, uvek izlakiraj maketu da bude sto sjajnija, makar cekao lak da se susi 7 dana...onda decali lepo legnu i uz malo solventa izgledaju k'o ofarbani direktno. Sad ovaj pronto?future radi posao brze, pa  za dan imas spremnu maketu.

pozz !

GBU-10

Veoma uverljiva replika

gasha

Veoma lepo odradjeno. Istina, nedostaje malo vise tretiranja dekala hemijom, narocito na rezervoarima. Tu bas sljaste i odudaraju od ostatka makete.

sezan

Lepo uradjeno!Mlogo lepa ptica!Bravo!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

LordNelson

Bravo! Lepo uradjeno i odlicno odabrani dekali.  ;)   :super

menestenasli

Bas je lep ... zamerke...pa i nemam ih.  jedino sto su fotke malo tamne. ako bas trazim dlaku u jajetu, kao da su neki dekali na desnom rezervoaru malo ukrivo zalepljeni  :P Posebno mi se dopada polusjajni finis, ko da gledam pravi avion. koji si lak koristio?

dusko

@menestenasli  u pravu si ima i krivih dekala i ostecenih dobro je da sam uspeo da ih postavim jer ih ima toliko da mi je trebalo 5-6 dana da sve zavrsim a sto se tice laka prvi sloj je bio humbrolov akrilni a sledeci obican Heliosov lak za camce i na kraju MM mat akrilni.