Zvezda Mil Mi-28n 1/72

Previous topic - Next topic

pavlepav

hmmm, pise "Avioni, helikopteri, ...", a helikoptera nema ni za 'lebac , na zadnjih 10 strana ako sam jednog nashao i to je to... ;)  ;D
evo ja da pridodam onda moj skoriji rad , dakle standardni low budget stajl - cetkica , boje koje sam tad imao , pronto , pokushaj washa sa temperom, na kraju poshto nije uspeo, napravio sam da bude zaprljan , mozda malo vishe nego stho bi trebalo, al uchi se polagano........  :zvizduc
maketa dobra za sklapanje sem prednjeg dela koji treba odseci i ubaciti drugi "dizajn" ...
kritike pozeljne ...
pozdrav svima !  :pilot






Kerber

OK je helis...meni se dopada. Pristojno ofarban, panelaza naglasena, nitne....sve je to OK.
Samo, zasto ne odradi bolje ovaj sav spoja polutki makete?
To je veliki "no-no" u svetu maketarstva i prvo sto se primeti, pa pokvari opsti utisak. Sad je mislim, kasno da se ispravlja, ali, za ubuduce da pazis.
Ajde da sledeca bude bolja i vise paznje posveti tim detaljima. Za ostalo si se vec ispraksovao...

pavlepav

Quote from: Kerber on 14-03-2010, 22:54:26
OK je helis...meni se dopada. Pristojno ofarban, panelaza naglasena, nitne....sve je to OK.
Samo, zasto ne odradi bolje ovaj sav spoja polutki makete?
fala fala  :cheers
na zalost vec sam pocheo da ga farbam pre nego shto kupih sav "pomocni alat" za makete  :doh ... na novijima vec obracam paznju, te koristim git i shmirgle....
hvala na savetu .....  8)

GBU-10

Samo farbanje cetkicom je velik i odgovoran posao za koje
trebas imat dobre zivce i idealan dan(bez nervoze),pa ti stoga
mogu urucit samo pohvale jer nije to lako a i treba imat volje,
jedino bi te zeleo upozorit da prvo pocnes farbati helice na koima
se primenjuje samo jedna ili dve boje trupa ali da nije maskirna sema
jer tako ces bolje upoznat i osetit cetkicu,kasnije ti nece bit problem
radit maskirnu semu mada iako sam jos cetkar preporucujem da za maskir
semu ipak kupis air brush jer cetkom nikad nemozes izvuc maksimum i dobit
ono sto zelis.

pavlepav

GBU-10 hvala, i apsolutno si u pravu .... teshko je izvuci maskirnu shemu chetkicama, ali za sada verovatno necu josh uvek moci preci na airbrush  :cry... dobro je da sam "stalozena" osoba pa mi bojenje chetkicama ne prestavlja toliki problem, josh samo sve tehnike da savladam ...   ::) ;)

sezan

Lep  helic!Mocno izgleda!Kolege su rekle sta treba,a mene zanima me kako se uklapa i uopste malo o toj Zvezdi!?Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dusko

svaka cast znam kako je raditi sa cetkicom reci mi gde je zapelo kod washa ?

dragan_mig31

nije lose :) iduci put pokusaj da razredis boji vise i farbaj u vise slojevi.

Suhoj

Lepo!
Ne vidjaju se cesto Mi'28 na forumima, tvoj je sasvim ok ispao.

pavlepav

ajd po redu :

fina maketa za uklapanje , sem tog prednjeg dela , koje treba odseci i ubaciti taj 28n dizajn, koji mi se uopshte nije lepo uklopio, na gornjem delu bio previshe suzen , tako da mu treba dorade itd , mogu ubaciti sliku da pokazem o chemu se ustvari radi... a kao shto se vidi treba shmirglanja i gita na pojedinim delovima ko i obichno ... al sve u svemu bilo ga je zabavno raditi ....  ;D

pa kod washa zapelo jer josh ne znam josh kolko temperu treba da razredim, a i bash zbog verovatno guste boje paneli mi utonu, pa kad predjem shtapicem za ushi obrishem i okolo a i njih i na kraju nishta ni ne uradim ... radim trenutno dva projekta pa kad ih obojim opet cu isprobavati wash dok ga ne skapiram ;)

hvala Suhoj... pa da , chak i na scale-rotors ih ima samo 2 !?  ???

Suhoj

#10
Savet za wash.
Uzmi tehnicku olovku i smirglom je naostri jos.
Uzmi i njom iscrtaj panele,ako ti negde pobegne olovka malo, uzmes gumicu i obrises visak.
Ispadne super, isto kao da se radi sa temperom.

Pitanje.....koje boje si koristio?

LordNelson

Konacno neki helikopter! Imam ih i ja ali nisma kacio fotografije... Odlican rad, helikoptere je jako tesko raditi...  :bravo

pavlepav

Quote from: Suhoj on 16-03-2010, 11:41:05
Savet za wash.
Uzmi tehnicku olovku ...
Pitanje.....koje boje si koristio?
koristio sam tehnicku olovku na elisama i super je ispalo, vidi se na slici ... ali za njega samog sam pokushao sa temperom jer su mi se paneli zbog boje praktichno izgubili, plus je boja tamna pa se jedva videlo ... isprobavacu i dalje i jedno i drugo pa shta mi bude ishlo  ;D
boje su revellove zelene i humbrol siva, ako treba detaljnije koje reci cu ti kasnije ;)

Quote from: Lord Nelson on 16-03-2010, 11:55:12
Konacno neki helikopter! Imam ih i ja ali nisma kacio fotografije...   :bravo
hvala ! ne brini, bice ih josh ;)  ;D samo rokaj ! ;D

Miroslav

Mnogo dobro izgleda helikopter. Inace je to jedan od lepsih modela. Ubuduce samo neka boja bude u tanjim slojevima.

Vuksha_Cage

imam i ja 2 helica tako da cu se u skorije vreme mozda i ja pridruziti, sto se mene tice jedan lep +, svidja mi se :)