FAA Hellcat mk I Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

airbamby

Italerijeva maketa iz kutije direkt...
Dodao sam pojaseve od trake, sklapa se poprilicno dobro izuzev staklenih delova koji su blago problematicni, ali se sve da srediti...

Boje su Humbrol i Molak odozgo, Revell odozdo




Do sledece makete  :pilot   0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

oddball

au, dobar! odlicno si se izborio sa spajanjem vetrobranoskog stakla sa trupom, tu je najgori spoj. sve ostalo se uklapa kako treba i jako malo gita je potreno. odlicno farbanje.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

Dopada mi se veoma.
Lepsi su no kod Amera - onako uniformni...
Mozda za mrvu jace isticanje panela, al' ne smeta mi previse.

Sad, kad napomenu problematicni uklop nekih delova - sta tacno ne ide jedno s' drugim i koje si intervencije odradio?
Pitam zato, jer se komad (istina nocni lovac) nalazi u mom steku i godisnjem rasporedu za rad, pa da se pripremim polagano....

sezan

Bese i onaj tvoj Corser uradjen u ovoj camo!Bas ti idu od ruke!Odlican rad!Svaka cast!Pozz!

ps.ispisi boje na brzinu koje si koristio ,ako ti nije tesko!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Odličan, Bambe! :super

@Kerber: ne uklapa se staklić sa trupom - napred je luk stakla visok, pa ostaje zazor između trupa i stakla, a klizeći deo je viši nego što bi trebalo - verovatno su ga projektovali za otvoreni položaj, ali i onda čudno naleže...
Bogu fala što sam Lala! :)

misa

Bravo Bambi!

Nekako mi oko nikad nije hvatalo Britanske hellcate (a ni Mustange, p-40...), ali ovaj tvoj rad mi je promenio mišljenje. Posebno mi se sviđa posvetljivanje boje. Koliko bele je išlo u miks kod prskanja? Takođe, mat lak je ekstra - ko da je nemački avion.

Pozdrav,
Miša :)

lord sir giga

U odnosu na Akademijevog, interesuje me koji je bolji?
Stvarno si mu ga dao po radu, ali je prljanje lepo.

Sandman

lepo Bamby - farbanje mi se vishe svidja kako je ispalo nego na FAA Corsairu (tamo su boje bile nekako vishe utopljene jedna u drugu), mada je mozda wash malko jachi ispao, no ne smeta mnogo... ;)

planirash li sad mozda i Mustanga sa britanskim oznakama? :)

InFlames

odlicno! I meni se FAA sheme vrlo svidzaju!

gasha

Ja inace volim jaci wash. Po meni bode oci vise onaj na trupu, njega treba ublaziti, na krilima mi lepo deluje.

airbamby

Hvala svima
Da krenemo redom,
oddball i profa su vec pomenuli spoj vetrobranskog stakla sa trupom, tu je i problemcic sa zadnjim staklom iza kabine, tu treba biti pazljiv sa isecanjem otvora (italeri daje zatvoren taj deo za zadnja stakla).
Osim toga ima malo posla i oko uklapanja krilo trup na donjem delu (nista strasno ali treba pomenuti) sve ostalo je super...

Boje su Humbrol 30 Zelena, Molak 638 BS381C to je siva i revell 59 za donje povrsine.

Za posvetljivanje ne mogu precizno nista da kazem jer to radim sac metodom...da kazem kap dve bele ne znaci nista jer zavvisi od kolicine boje u rezervoaru, nikada ne merim precizno za posvetljivanje  ::)

Gigo ne znam za Academy (nisam ga radio)

Planiram Mustanga (treba da stigne ovih dana) ali u 1/48.

Nije ovo poslednja maketa FAA koju radim bice ih jos, samo da nahvatam jos nesto od dekala (lakse je nabaviti makete).
Sto se washa tice mozda jeste jaci, no imacete prilike da ga vidite i uzivo, radjen je sa slikarskom Aero crnom i white spiritom...
Zavrsni lak je Tamiiya akril

Ako sam nesto izostavio da odgovorim javite  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Lanmi

Vrlo lepo, svidja mi se farbanje veoma. I meni se cini da je wash jaci, ali kao sto kazes, mozda je do fotografije.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

ikarus214

Uklopljeno-perfektno!
Farba-odlicna!
dekali legli vala,a wosh mi se posebno svidja!meni je ovo predobro!jedina mana je shto mislim da je pravi  ;D
:bravo

:caooo

Goran A.

Sta radi salinitet! Borbeno, nema sta. Mozda malo manje mat?

Jedino loše na ovoj maketi je sama maketa >:(
Ovaj Italeri i nije neki biser.
Mada ni Academy nije baš tačan, meni lično je mnogo bolja maketa od ove.

Inače farbanje i prljanje su za svu pohvalu ;D