Sukhoi 47 Berkut =)

Previous topic - Next topic

malifly

Evo ga moj prvenac, za prvi put sam prezadovoljan, samo me je traka s kojom sam maskirao iznervirala do bola. :headbang Uvek negde procuri, a bas sam se trudio... :cry Kritike i savete rado primam  ;D . P.S. Hvala Sneni na pomoci :super




sezan

Cestitke!Za prvenca ovo je prva liga!Krenuo si klizeci odma ,nema zezanja!Hoces na neko postolje da ga stavljas,predpostavljam?E da je moja prva bila ovakva!Odlican ,samo tako nastavi!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

malifly

Hvala  :) , pa razmisljam se... ne znam dal da ga stavim na postolje ili da ga okacim o plafon? ;D Treba sobu da prosirujem pa cu imati deo potkrovlja pa sam razmisljao da kacim u taj deo avione... inace imam velike plaove sa sobom, treba jedan tatto majstor da mi odradi sa airbrushem zid s avionima ( al to nek bude tajna jos nekih max 3 meseca, verujem da ce se vecini svideti)

Sneni

#3
Dobro je ispala 'tica, jako dobro za početak, to curenje boje jeste problem ali izvježbaćeš se ti vremenom ;D
Proizvođač, razmjera?
Drago mi je da sam mogao pomoći, još samo sredi ovaj mali detalj na Photobucket nalogu (predzadnji post na temi):
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,5853.0.html
(malo su promjenili interfejs odkad je ovo postavljeno, sad treba ići na link "account settings" pa ovo podesiti)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

malifly

Ok. Proizvodjac je Zvezda a razmera je 1/72

Vuksha_Cage

#5
e sad posto si rekao da imas frke sa masking trakom, a video sam da je ona farbarska, 100dindzi 50metara il tako nesto, koju i ja isto koristim, da ti kazem bar sta meni resava trik:

uzmem deo trake sa kojim ocu da maskiram, prodjem je ili nekoliko puta kroz prste, il nekoliko puta zalepim na sto da lepak ne bude tako jak da ne skine slucajno sloj farbe pa tek onda da imas glavobolje...a nakon toga zalepim je na maketu, i tada prvo prstom i noktom predjem preko ivica a onda i onim metalnim skalpelom koji je dosta tvrdji od obicnih plasticnih(mada sam i ovaj u merkuru platio 100din) predjem obodnom ivicom, znaci ne da secem nego da bolje utabam. Kako sam krenuo tu taktiku da primenjujem, probleme sa ulivanjem boja pod masking traku nisam imao, a jos mi se nije skinula boja tako ni sa jedne makete. Nadam se da sam ti pomogao :)

p.s. jedan od po meni najlepsih aviona, svaka cast za 1. maketu, super je ;)

p.p.s a gde mu je antena na vrhu nosa? XD

Reaper

najbolje rjesenje uz najmanje muke kod farbanja obicnim kistom i maskiranja bilo kakvom trakom, je farbati OD trake prema maketi...a ne od makete prema traki.... znaci, kist stavis na traku, i onda vuces po maketi, tako da zavrsis u "zraku"....a ne zapocnes u "zraku", pa vuces po maketi i zavrsis na traki.....uz pravilno razrijedjenu boju, pazljivo nanosenje, na ovaj nacin ti se boja nece podvlaciti pod traku, niti ce ostati debeli rub, koji ce se kasnije vidjeti, ili jos gore, koji ce popucati prilikom odljepljivanja trake....

GBU-10

Dobro si ga odradio,jedino sto bi za moj ukus mogao reci
je da bi bio lepsi da si ga ofarbao sa nekom drugom bojom
i da nisi stavljao one dekale sto pise Sukhoj jer tako ne odaje
utisak borbenog aviona spremnog za zadatke.Inace ovaj Berkut
je idealan za mastu i eksperimentisanje iz razloga sto nikad nece
uci u operativnu upotrebu pa je samom tim maketarima dato na volju
da oni dovrse posao na kojem je pravi berkut stao.

malifly

Hvala na savetima, sigurno cu ih primenjivati, sta znam meni je Berkut takav kakvog su ga priakzali prirastao za srce!  :love A i napravio sam puno casova letenja s njim na "Ace Combat" igricama! :pilot :mjetal. E da a antena, tu je ona nijese zagubila samo necu da je stavim dok ga negde ne fiksiram da ne bi kojim slucajem fasovala od slucajnih prolaznika. :super

Vuksha_Cage

meni je moja pukla jos pre nego sto je uopste bila otvorena kutija...kako, ko zna, pa sam sam pravio novu...a inace ja ne znam da li mi je ijedna antena potpuno citava xD

dusko

Lepo za pocetak samo napred. :cheers