Revell Boeing Vertol H-21C "Flying banana" 1/72

Previous topic - Next topic

pavlepav

Dakle Revellov Boeing Vertol H-21C , prepak Italerija , dati su dekali za 4 verzije, ja uzeo za 1.LRettVerbStff der Luftwaffe 1961.
Sklapanje odlicno,bez ikakvih problema i sa veoma malo gitovanja ....

Bojeno chetkicom i sprejom, zelena je revellova a zuta banana-yellow sprej .... reko kad je vec banana shto je ne bi tako i obojio  ;D... dodao sam inace i preko zadnjih vrata malo zute cisto da dobijem balans ;)
Lakiranje prontom, vash uradjen olovkom, a jedina losha stvar su dekali , neki su bili dosta tvrdi pa su ishli u sirce, no najvishe sam se muchio sa brojem "LA-122" na kojem nisam mogao izvuci da se ne vidi belina oko njih ..  :-\

evo i slika sa pocetka radova i unutrashnjosti :



a evo i zavrshenog rada :





poz!   ;D

dragan_mig31

suepr izgleda.samo zasto nisi matirao maketu?vojne masine ne sijaju ovako u realnost.ovo mozda kad izadje iz fabriku ali nakon mesec dva je vise mat.

pavlepav

Quote from: dragan_mig31 on 28-03-2010, 14:38:57
suepr izgleda.samo zasto nisi matirao maketu?vojne masine ne sijaju ovako u realnost.ovo mozda kad izadje iz fabriku ali nakon mesec dva je vise mat.
moja je tek izashla iz fabriku, hehe  ;D
kad kupim mat lak onda cu matirati  :zvizduc

GBU-10

zanimljim helic i lepo odradjen narocito mi je za oko zapala pedantnost
oko staklenih delova gde se vidi da si se trudio,ajd sad udri po nekom
borbenom helicu npr Apach ili Cobra......

PELE

Uf, bas je dobar!

Svidja mi se kako se primila zuta boja... da li si prvo prskao belu ili zutu direktno na plastiku?


Pozz

JUNKERS

Uh veri najs. Uh Sut you sir. Uh sut you?

pavlepav

nemam borbenih mnogo, samo utility i transportne... ruske borbene sam manje-vishe uradio, od ostalih imam samo apacha u 1:48 ali te vece razmere necu josh raditi, dok cobra i comanche mi se ne svidjaju uopshte (barem za sada  ;) )

Quote from: PELE on 28-03-2010, 19:59:00
Uf, bas je dobar!
Svidja mi se kako se primila zuta boja... da li si prvo prskao belu ili zutu direktno na plastiku?
Pozz

diretkno sam prskao zutu i to na crnu plastiku, "sabotaz" banana yellow, i to samo iz dva puta... da sam bojio cetkicom npr revellovu zutu ne verujem da bi tako dobro ispala  ;D