Revell Tornado GR.1 RAF 1:72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Pozdravljam kolege maketare i uzgred da predstavim moju tek zavrsenu maketu koju sam radio prethodnih 40 dana!
Rec je o maketi koja je pristupacna po ceni, a koja zaista nudi mnogo toga. Ukupno 198 delova, sto je za razmeru 1:72 poprilicna cifra. Moze da se bira izmedju 2 seme bojenja, a i izbor naoruzanja za avion je velik. Dekala i stencila po mojoj racunici ima 250-300 koje treba nalepiti. Generalno gledano, sklapanje ide dobro, na nekoliko mesta je bila potrebna manja intervencija gitom. Zadovoljan sam plastikom, povrsinski detalji su odradjeni vrhunski, dok su prozirni delovi prosecnog kvaliteta. Sve u svemu, iz mog ugla gledano, maketu bih ocenio 9/10, ali je ne bih preporucio pocetnicima.
U fazi izrade sam koristio Humbol enamel boje, koje sam mesao dok nisam dobio koliko-toliko adekvatne nijanse za kamuflazu, Revell Plasto, Humbrol DecalFix, Revell Color Mix, Tamiya Masking Tape, a u finisu Humbroll Gloss Cote, Promodellers Weathering Wash, Humbrol Matt Hobby Spray (pokazao se odlicno i preporucujem ga cetkarima), nakon cega su uskedili pigmenti.
Da ne zaboravim, sve je farbano cetkicama.
Valjda nisam nesto zaboravio, pogledajte slike, pitajte sto vas zanima i udrite po kritikama, samo nemojte po glavi.



mig-29

nisam bas neki strucnjak za tornado, ali u svakom slucaju deluje lepo.......bravo!  ;)

GBU-10

lepo mu cucnula maskirna sema,takodje i cetkarski rad je bez kritika
jer i sam znam kakav je to velik posao,zamerku imam jedino na vidljiv
spoj polutki rezervoata(tankova)za koji se nisi trudio da ga malo osmirglas
i ucinis da ona iritirajuca linija nestane,ali dobro svi nesto propustimo
pa tako i ja jos mucim muku sa dekalima jer sam lenj za obuku na AB
a cetkom lakiranje nije bas zanimljivo.Ocena od 1-5 je 4.Pozdrav i nastavi
sa radom ovako zanimljivih maketa.....

Kerber

Vrlo lepo, samo taj spoj na rezervoaru/kontejneru pod hitno osmirglaj i popravi !
Steta je da taj detalj pokvari opsti utisak o maketi.

Pozz i vise paznje obrati tim detaljima.

dragan_mig31

super je ispao rtornado.meni se jako svidja.shema i farbanje su zakon.svaka cast za cetkarski rad.ja sam vec zaboravio kako se to radi :Dboje su ti ispale bas onako kako bi trebale da budu.mislim da na levi usisnik imas mali silvering ali nista strasno.

modellius

farbanje je vise nego odlicno, ali mislim da bi trebao vise paznje da posvetis spojevima, sklapanju makete,  na vise mesta se vide spojevi koji nisu zagitovani a o rezervoarima i da ne pricamo
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Miroslav

Potpuno podrzavam vase kritike na racun spojeva, ali ipak uticaj senke na objekat fotografisanja cini cuda. Ti spojevi su inace jedva vidljivi, toliko da je zanemarljivo, smirglao sam ih, ali dalje nisam zeleo iz razloga da ne bi rezervoari ostali bez detalja.

Sneni

Jako lijepa maketa. Boje si dobro potrefio. Uvijek mi se sviđa kad je avion natovaren naoružanjem ;D Bravo :bravo

Na rezervoarima su detalji dati u pozitivu, pa je baš borba da se ošmirglaju spojevi a da detalji prežive... (znam to jer trenutno radim Revellovog Tornada, stigao sam do dekala, uf, debeli su, silveringa ko u priči, grrr >:( )

Usput, nadam se da nisi fiksirao krila u tom položaju, budući da pravi avion uopšte ne može da rasklopi krila toliko koliko može maketa: za pravi položaj potpuno rasklopljenih krila pomjeri ih oko 5 stepeni unazad.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

eldarfederer

dobar tornado,svidja mi se,cak priznajem da je bolji od mojeg.sad sam ljubomoran stvarno  :o a jos cetkicom,postovanje kolega

dusko

Jako lep rad svaka cast na trudu i umecu cetkarenja boje su u redu za razliku od moga koji je ipak malo tamniji :headbang sve cetitke od srca i puno uspeha u daljem radu.

LordNelson