RAFALE C (1/72 HOBBY BOSS)

Previous topic - Next topic

mikoyan

Pozdrav svima!
Ovo je moj prvi rad koji predstavljam na Kutku. Nadam se da sam sve uspesno odradio sto se postavljanja slika tice, jer i to prvi put radim. Sta reci o maketi.... Moj 8. po redu rad nakon velike pauze od nekih 16-17 godina. Ali, evo vratio sam se maketarstvu. Znam da ima gresaka, nisam ni sam zadovoljan, al' trudim se, radim, ucim. Nadam se da ce sledeci radovi biti jos bolji. Maketa je farbana MM akrilima, uz nesto malo Revel boja. Mat finis je Revelov, a isticanje panela sam odradio uljanim bojama, nekim miksom crne i bele. Koristio sam na donjoj povrsini i malo Promodellers weathering-a. Eto toliko za prvi put. komentari, kritike i sve ostalo sto ide uz to su dobro dosli!

















Hugo Sperle

Ja ovde mogu samo da konstatujem jednu jako dobro odradjenu 72ku... jedina zamerka je kvalitet fotografija... racunam da mozda ne mozemo uticati na broj megapixela, ali svakako mozemo na kolicinu svetla i cvrsti oslonac prilikom fotkanja. Takodje, probaj da koristis beli hamer papir prilikom fotografisanja kao podlogu...... ostalo je jako lepo... POZZ

Suhoj

Jako lepo.
Vidim da ovaj hobby boss odlicna maketa

Sneni

Super je ovo, odlično, jako mi se sviđa. Ova Hobby Bossova maketa djeluje mi prilično tačno. Kakva je što se tiče uklapanja?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dusko

#4
Kolega svaka cast nisi ni malo ispao iz fazona nakon pauze, jako lepo si sve uradio ,nisam znao da i Kinezi imaju dobrih maketa u ponudi ili je u pitanju licno iskustvo sticano godinama? :bravo

PELE

Zaista odlicno odradjeno!

Nastavi da kacis radove. :)


Pozz

mikoyan

Hvala ljudi na pozitivnim komentarima!
@Hugo Sperle - Slazem se sa kritikom oko slika. Slikao sam sa prilicno dobrim fotoaparatom, ali ocigledno da ja jos nisam vest oko slikanja i osvetljenja.
@Sneni - Koliko je tacna maketa, to ne znam. Od crteza na netu sam nasao samo Rafale B, ali u nekoj razmeri koja ne odgovara 72-ci. Mada ovako odokativno prilicno lepo izgleda konturno. Sto se uklapanja tice, najveci problem je oko usisnika vazduha. Tu sam se bas napatio. Problem je bio i oko hrbata, odmah nakon kabine, bilo je tu dosta smirglanja, a samim tim i izgubljenih detalja. Ok, to sam popravio. Ostatak mekete se prilicno dobro uklapa, uz manje intervencije smirglom i gitom, ali nista strasno.
@dusko - Maketa je prilicno dobra, tako da je i to u pitanju, a i neko prethodno iskustvo, kao i to da mi je ovo 8. rad posle pauze. Imam nekoliko uradjenih Migova, Drakena, al' me mrzi da slikam:-(..... Naravno, sada kada ima svih tih "pomagala" za rad, posao se obavlja lakse i kvalitetnije. Mada, ja jos uvek nisam zadovoljan, moze i mora to jos bolje.
@Pele - Hvala kolega. Bice jos radova. Imam maketa za narednih 10 godina:-) Sada radim jednu 29-ku 9-13, koja ce biti u Strizi varijanti. Pa ako sve bude kako treba, okacicu i taj rad.

Nemsy_29

Kolega ovo je odlicno!
Jako detaljno !

UrbanKnight

Ja imam 2 kritike  ::)

Malo mi cudno stoji ova cev za dopunu goriva u vazduhu, evo na sta mislim:


i mozda bi mogao da zaprljas prednji stajni trap ( nemoj da si lenj  :P).

I tako... Inace sve ostalo je oki. Dopadav mi se mnogo.
Pozdrav.


GBU-10

Ma odlicno je uradjen,ja bas radim na Rafalu C i B 1/48 Revell
i ako mi bude ispao ovakav bice dobro.Poz

drakii

Poshto se teshko dolazi do Italerijevih Rafala, a ovo je lepa novina od Kineza, dobro si se ukloipio, u smislu lepih novina naravno, nisam video ovu maketu uzivo, ali koliko moze da se razabere, dobro izgleda, a koliko vidim  i ti si prilichno omoguchio da dobro izgleda, uvek moze bolje, ali to je teorija koja nas sve ponekad opterechuje, poshto je to kurentan avion, biche ga valjda i za nas matore maketare, a shto se tiche primedbi, pogotovo one za prljanje, to nije nuzno, individualna stvar,a bre gde je demokratija, meni dopada, vrlo, pozdrav  samo tako napred

malifly

Ja sam u maketarstvu nov i jos imam puno da pijem mleka da bih vas stigao sa znanjem i uecem... ALI OVA MEKATA MENI IZGLEDA SUPER!!! :super SVAKA CAST, samo tako nastavi i srecno sa daljim radovima!!!! :bravo :caooo

mikoyan

Hvala svima, jos jednom na komentarima!
I Srecan Uskrs!!!

Mikoyan29

E pa kolega cestitam ti na jednoj odlicno uradjenoj maketici, samo tako nastavi i bice nesto od tebe :)))))))  :super
MK "Oluj"