Hobby Boss Spitfire Mk.Vb Trop

Previous topic - Next topic

cherny

Evo da konačno postavim i fotke Spita. Ukratko, Hobby Boss, iz kutije sa sledećim doradama: dorađena unutrašnjost kabine, poklopac kabine, spiner i elisa, trapovi i točkovi su od Airfixa.
Oznake su iz viškova i od kolega, hvala  :cheers
Boje su mešavina MM authentic enamela i Humbrola. Wash je rađen temperama, i uživo se vidi bolje, na fotkama ga je izgleda blic ubio. Tragovi izduva su Tamiya Smoke, a čiping je srebrna olovka. Da ne dužim, evo fotki:





Sandman

vec smo ga videli uzivo.. pravi lepotan, a i malo egzotike nije na odmet ;)

Goran A.

Jel' to bas toliko ne valja da je moralo da se menja?.

cherny

Baš toliko ne valja. Kabina je skroz prazna, spiner totalno pogrešan, elisa užasna, točkovi mi nisu odgovarali za ovu verziju, a poklopac kabine je posebna priča, veći je oko 30% od onoga što bi trebalo da bude.

ubermagog

Vrlo zanimljivo i uspelo :)

HB maketa ima stvarno neverovatan poklopac kabine  :doh

Znači sve si uzeo sa Aifixa, i poklopac kabine?
Izgleda da je legla bez greške ili si morao da doteruješ?

cherny

Zadnji deo poklopca je HB, a prednji deo i vetrobran su Airfix. Lepo se uklopilo, uz malo pažnje pri postavljanju.

malifly


djos & filip

Vrlo lep Spitfire sa oznakama koje se ne vidjaju cesto na Spitovima.

Bas sam gledao ovo HobyBossovo cudo, na prvi pogled izgleda sasvim OK ali kada sam video detalje (sve ono sto si zamenio i ispravio) nisam ga uzeo. Kako si izasao na kraj sa neobicnimizraslinama kod napadne ivice krila (poput malih usisnika) ciju funkciju nikako nisam mogao da objasnim sebi. Da li si ih otsekao ili....nema slika sa donje strane :)

U svakom slucaju, ovo styo si uradio je sjajno!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

cherny

Hvala! Te čudne "budže" sam odsekao.

Kerber

Hehehe, lepo se vidi da te je Kaca usrafila kako treba...pre si se samo zamajavao okolo, a efekti posla - ni za jedinicu..hahahaha...
Sad te opravi, pa samo deljes makete...Vidis da mozes, kad hoces... ;)

Sala na stranu - odlican malisan. Znam kad si ga uzimao da smo komentarisali sta sve treba da se menja, al' za te pare, skoro odlicna kupovina.
Drago mi je da si se izborio sa poslom i zavrsio ga kako treba. A i shema mu je netipicna, za mene bar, jer, malo sam "Italijana" vidjao osim na crnobelim fotkama, ovako, "u boji"...
Dopada mi se kako je izveden ovaj prelaz - karmanovi slivnici, jel to tako daju krila ili je bilo kitovanja? Izgleda kao kod pravog.
OStalo je klasika. Navikli smo na pedanteriju u tvojim radovima.

Pozz !

cherny

Eeee, sad jos malo da radim, dok mi ne dodje i drugi naslednik, a posle...  :doh
Hvala Bane, sto se tice slivnika, imaju pomalo nesrecan spoj tacno po sredini slivnika, u korenu krila, ali se dosta dobro uklapa, tako da nije bilo problema. A sema mi se bas dopala, stalno tragam za nekom egzotikom, malo su mi dosadne seme iz kutija...

drakii

Dopada, samo mu malo doradi ramove staklicha, pozdrav

drakii

Veliko izvinjenje, ova se "replika " odnosi na Hawk-a, , josh jednom izvinjavam i autoru Spitfirea le pepe, a i ostalima ovdegledajuchim. Shto se tiche Spitfirea, veoma poshtujem odredni izbor autora, ali moram da napomenem da je bilo francuskih (malo f zbog '99.) sa vrlo sharenim dekoracijama u ovoj verziji, pozdrav, vrlo lepa maketa

dusko

 :superjako lepo kamuflaza je profi.

milten

Super avionche. Nisi li malo preterao sa tragovima izduva? Previse siroki i idu velikom duzinom trupa?!
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/