Mig-21 PF, Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Reaper

Pozdrav!

Evo, frisko napravljeno... Academy, 1/48, plus smece od pavlinog resinskog cockpita. Od njega sam ustvari iskoristio sjedalo, a sve ostalo sam izrezao i kombinirao sa dijelovima koje je academy dao u kutiji.... Farbano gunze akrilima, weathering je radjen airbrushem. Nisam uopce zadovoljan kako je ispalo, previse toga je krenulo po zlu, i nikako da se izborim da to lici na nesto...pa sam onda odustao, i zavrsio je tek toliko da je zavrsim.....barem nesto, nisam mjesecima ni jedan projekt uspio dovesti do kraja....

Mozda je vrijeme da okacim pribor o klin, i pocmem skupljati salvete...?  :think

Ok, evo nesto slika, kakav je da je.....


















Kritike dobrodosle....

sezan

Daleko si ti od "klina"!Odlican rad!Pedantan i cist! 5+
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


Suhoj

Jako lepo izgleda, ne trebas biti nezadovoljan ovako dobrom maketom, meni je ovo naucna fantastika.
Nego jel moze malo informacijama o dekalima i semi farbanja, svidja mi se, pa ako imas neki kolor profil ili slike bio bi zahvalan.
Pozz

Hawkeye

Au jede zivu decu  :o  :super  :bravo  :god !

'Уживај младићу за младости своје!'

Miroslav

Voleo bih da cujem cime si ti nezadovoljan ovde. Reci koje su to falinke i problemi na koje si nailazio.

Mikoyan29

ne znam cemu tolika samokritika, maketa je odlicno odradjena  :mjetal
MK "Oluj"

djos & filip

Mozda te je namucio dok ga nisi doterao do kraja, ali ......ti ces mnoge da namucis dok stignu da odrade ovako nesto.
Sve u svemu po meni izuzetno odradjen migonja.
Stvarno mi se svidjaju prelazi izmedju boja. Iako su mekani nigde taj prelaz nije razlicit, na svim ivicama je isti. Kad god radim ovakvu kamuflazu stalno su neke ivice mekanije neke ostrije. Ovo je stvarno pedantno odradjeno.

Po meni sve pohvale za maketu. A da i prljanje je umereno, pa bi se reklo da je avion skoro izasao iz fabrike i nije previse stajao na suncu.

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Reaper

Drago mi je da vam se svidja....iskreno, neznam ni ja tocno sa cime nisam zadovoljan, vjerovatno niti jedna krupna stvar, samo....mozda sam ocekivao da ce to bolje ispasti, ili stajaznam...... inace, sama maketa je odlicna, nema nekih problema u sastavljanju, tek pokoji problematicni spoj......

Sto se sheme farbanja tice, a i decala.... Decali su academy iz kutije...i smece su.....debeli, kruti, ali nalegli su nekako.... Ono sto ne valja je da su rondele prevelike, nisam gledao kako ostali avioni, ali ovaj je imao puno manje rondele.....Takodjer, zastava na repu je smijesna, em ima bijeli obrub (sto se mozda na slikama ni ne vidi), ali grb na zastavi je samo zuta fleka, dakle niti ne lici na grb, niti ima crni obrub...... I ona shema koju academy daje za egipatskog pf-a je smece.......u osnovi tocna, ali ne sa tim bojama koje academy navodi....

Shema je pronadjena na netu, a sto se slika tice, izmedju ostalog, postoji i u knjigi "mig-21 arab units"...nisam za svojim kompjuterom, pa ne mogu pogledati tocan naziv, napisem ti naknadno, ali tako nekako.... Vezano za to, tamo se navodi da je ovaj avion sklepan od ostataka unistenih aviona nakon onog sestodnevnog rata (rekao bih, ne sjecam se tocno)... uglavnom, sta su mogli poskidati da je ostalo neosteceno, to su upotrij**ili za njega....od tuda dolazi i neofarbani poklopac kabine kao i dio grbe.... Nadalje, u tekstu se spominje i cinjenica da je on frisko prefarban, u ovu kamuflazu, koja je nekakva eksperimentalna varijanta "nilske" kamuflaze koju su imali kasniji njihovi avioni.....zbog toga je prljanje umjereno, iako sam se tu malo zaigrao, jer na slikama se vide friske boje, zarke i drecave, ja sam isao vise na onu varijantu da je malo stajao na suncu i letio....

Farbano je gunze akrilima, i dosta sam se namucio da postignem ovaj efekat boje (valjao on ili ne).....navikao sam na enamelke, s njima je ovo puno lakse izvesti....ali, jedino su mi gunze boje bile dostupne, i tu sam opet napravio mali odmak od slike, kako rekoh, po njoj su boje jarke, tek nanesene, ja sam svoje malo vise izblijedio, a i napravio sam prijelaze boja jako mekane, dok slika pokazuje nozem odrezane prijelaze boja...no, umjetnicka sloboda, a ti ostri prijelazi bi ispod sloja pijeska i nakon stajanja na suncu ionako izgubili i intenzitet i ostrinu.....

Kerber

Meni se dopada...ne padaj u bedak, dobar je Migonja.
Odlican je efekat izfejdovanih boja postignut, jer mi "igra ' pred ocima...taman (nista nisam pio, keve mi...hehehe).
Znaci, meni deluje opako !
Ajd' sad i onaj u '32...

Pozz!

PELE

Hej, pa nemas razloga za nezadovoljstvo!

Zaista fenomenalno izgleda!  :o Koje si boje koristio?

Obicno kada radis maketu za svoju dusu i kada od nje ne ocekujes nista posebno, u 90% slucajeva odlicno ispadne!

A sto se rondela tice... nisi ti kriv. Ne bih ni primetio da nisi to napomenuo.

Jos jednom, svaka cast, rad je predobar! Sta nam sledece spremas? Onaj dvosed ili nesto drugo?


Pozz

misa

Quote from: Reaper on 12-04-2010, 19:22:00
...pa sam onda odustao, i zavrsio je tek toliko da je zavrsim.....barem nesto, nisam mjesecima ni jedan projekt uspio dovesti do kraja....

Mozda je vrijeme da okacim pribor o klin, i pocmem skupljati salvete...?  :think

Uzmi da radiš Tamiya bf-109e u 1/48. Provereno vraća samopouzdanje.

Inače MiG je dobar, udari mu samo malo washa po trapu.

Pozdrav,
Miša :)

razoxx

Salvete i posteri nisu za tebe

zaboravi klin

pocasti nas jos necim.... :mjetal :mjetal


pozdrav

Reaper

Pele> koristio sam gunze akrilne boje - black green, sand i dark green posvjetljenu sa bijelom.... iako, pojavile su se tvrdnje, nicim podrzane, da ustvari na pravom njie bila ta crno zelena boja vec smedja, ali.....po slikama ja to ne vidim,a dok netko ne pokaze neki dokaz, odbacujem tu varijantu..... :think Tako da, postoji i sansa da ova shema ne valja, ali se ne zelim uopce time zamarati.....

Sto je sljedece....eh....nemam pojma..... veliki mig se radi, istinabog, da zapnem, do veceras bi bio spreman za farbanje, ali..... imam neke makete koje su u nekakvoj poluzavrsenoj fazi, pred farbanje i slicno, pa cu mozda nesto od toga iscupati iz prasine pa zavrsiti.... radim nekakva dva megalomanska SF projekta, a to mi oduzima i vrijeme, i volju i snagu, cijepam to vec mjesecima, i nikako na zelenu granu, ali eto....valjda ce nesto biti i od toga..... :naughty

Misa> eh....propelerac...nebi to dobro bilo...moj jedini pokusaj radjenja propelerca nije dobro zavrsio..... tako da, cisto me strah..... :zvizduc

malifly

Ja ovde kao neki iskusni maketar  :hahaha  ne vidim ni jednu gresku, maketa je super ispala, mnogi ce ti pozavideti, ali ok uvek treba teziti za necim boljim. SVAKA CAST ZA MIGONJU extra je ispao!!! :cheers :bravo :caooo