MiG-21Bis National Air Force of Angola Condor 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Dobro vece narode...

Uf... nakon ovoga cu morati malo da se odmorim. :)

Ovu maketu nisam kacio u projektima u radu, jer sam hteo da ovo bude tajni projekat, mada nisam izdrzao a da ne okacim slike vezane za prskanje ev. brojeva. Kao sto sam vec rekao, radi se o maketi Condor 1/72, koja i nije toliko losa ako joj se posveti malo vise paznje. Na ramovima mi je delovala sasvim OK. Najvise problema sam imao prilikom sklapanja trupa, tacnije kod vertikalca jel je bila jedna ogroma rupa od 2mm, ali sam uz pomoc super lepka i gita to lako resio.

Ostatak makete se uklapao prilicno dobro, s tim sto sam horizontalce zamenio, uzevsi ih od Zvezdinog Bis-a (imao sam viska pa rek'o da iskoristim).

Kamuflazu sam radio, standardno, Humbrol bojama. Boju peska sam prosvetlio sa par kapljica bele, zelenu takodje, dok je svetloplava bila direktno iz kantice, Hu 65 Russian Blue.

Sto se dekala tice... Rondele su od nekog no-name proizvodjaca. Dosta su debele i lako se cepaju, tako da je tu bilo malo problema ali sam na svu srecu nekako uspeo. Ev. brojeve sam prskao pomocu maske, a proces sam pojasnio u rubrici "Mala skola maketarstva".

Radjen je chiping na krilima, trupu, horizontalcu...

Ok, ne bih vise da zamaram, da ja lepo postavim slike pa da vidite o cemu se radi... :)





Trenutno sam u frci sa vremenom, bolje slike cu okaciti sutra ili preksutra. Ostalo mi je samo da doradim sediste i mozda da ga jos jednom prelakiram. To je to...

Nadam se da vam se svidja.

A sada, da cujem vas. :)

Suhoj


Nemsy_29


Reaper

odlican posao! bez primjedbe, nema se sto reci, jos jednom dokaz da nije nuzno uzeti maketu najkvalitetnijeg proizvodjaca, natrpati hrpu dodataka (i potrositi hrpu love) da se napravi vrhunska maketa.

Drago mi je da jos netko voli ove egzoticne migove, samo tako nastavi......

Mali prijedlog, ako smijem...... obicno avioni tih "banana" drzava imaju jako mekane prijelaze kamuflaza, i dosta isfejdane boje. Pa mozda da sljedeceg pokusas samo malo izbljediti, ne dodavanjem bijele u boju i time farbati, vec ofarbaj bojama iz bocice, freehand, bez maski, i ne brini se puno dali ti je razgranicenje boje svuda jednako mekano. Nakon toga, malo vode (ili razrijedjivaca ako radis enamelima) te doslovce kap crne boje, tako da dobijes prljavu vodu, pa s time lagano izvlaci linije panela, kojekakve otvore, nasumicna mjesta na maketi.... dovoljno je prijeci jako tanko, jednom ili dvaput po istom mjestu, da dobijes zeljeni efekat......i ne brini ako ti se cini da nisi nista napravio.....uzmi opet vodu i kap bijele, pa s njom prelazi unutar panela, otvora, i svega onoga sto nisi dohvatio crnom..... jasno, kako je prakticki nemoguce (barem meni) da dva-tri puta povuces crtu jednake debljine, sirine i tocno po istom mjestu, ovim ces dobiti odlican efekat bljedjenja boje, ali ne onaj uniformirani koji cesto mozes vidjeti - panele tamnije, sve ostalo jednolicno, vec totalno nasumicne fleke......na kraju, sve prespricaj sa prljavom vodom (bijela boja u vodi), jako tanko i jako fino, izdaleka, da se to sve zblenda i stopi......tako sam ja otprilike radio svog mig-a......

SkyHook032

Bogami,Pele,lep migonja,svaka ti cast!  :cheers

Ubaci i koju sliku kokpita ako mozes   :)


mikoyan


Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'


zolle


         Misa ti je prelep, ja se spremam da radim MiG-15 egipatskog vazduhoplovstva, pa ako imas neku semu za njih okaci
da prepisem  :cry
Dokon mozak, djavolja igracka !

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

malifly

 :o :o :o no coment... SUPER izgleda, daj boze da ja jednog dana dostignem nivo na kojem vi MAJSTORI na forumu radite... svaka vam cast!!! :god SUPER JE ISPAO MIGONJA!!!!!! :cheers :mjetal :super :bravo

Boki

Pele, ti se to takmičiš sa Dragančetom u broju dvadesetjedinica :D ?
Odličan je. Sviđa mi se i kako su ispali brojevi na bokovima. :super
Čekamo bolje slike, ove su malo više "zrnaste". :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sneni

Super izgleda, zanimljiva kamuflaža, zanimljive oznake. Ti brojevi koje si prskao izgledaju stvarno odlično.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

oddball

ovaj ti je najbolji do sada, i imas dodatni + za prskanje brojeva. moracu i ja da bacim pogled u "skolu" da vidim sta si to radio i da tiukradem foru. kamuflaza je super i dobre si dekale nasao. svaka cast na zelji da radis egzotiku. sto se tice maketaskih tehnika ono sto je kolega Riper rekao treba pokusati na nekoj od maketa, tj. narednih projekata. cisto eksperimenta radi. a za sediste verujem da ces i to uraditit kako treba.
bravo jos jednom.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!