X-32A, 1:72

Previous topic - Next topic

Jan66

Upravo sam završio ovu leteću kadu, ali meni jako simpatičan avion. Kako je ispao prosudite sami.







Malo detalja:








Svaka kritika dobrodošla....

SkyHook032

Vrlo impresivno,svaka cast!  :cheers

Prvi put da vidim maketu ovog aviona,a ti si je super uradio,jos jednom,sve pohvale. Jel mozes reci ko je proizvodjac i kako se delovi uklapaju i slicne detalje?

Svidja mi se kako je prljav, prijatna promena jer generalno americko vazduhoplovstvo vazi za jedno od pedantnijih...ili bar ja tako mislim :D

Jan66

 ;D To ti samo misliš. Evo ti jedna dokumentarna slika da vidiš:



Inače, više se ne mogu sjetiti jel maketa Italerijeva ili Revellova, mislim da je Revellova.....
Dijelovi se dobro uklapaju, no cockpit, pitot cijev, stajni trapovi i još neke sitnice ne odgovaraju realnosti (izmišljeni sa velikom umjetničkom slobodom), pa se, po mom mišljenju, treba dosta toga raditi u samogranji (tko voli).....
Ja sam sve dotjerao u samogradnji, jedino sam za pilotsko sjedište koristio Liksin rezin, ali i njega sam dotjerao sa cijevima koje fale  ;D........

Miroslav

Jako dobro odradjeno, mogao si samo reci nesto i o tehnici izrade.

Kerber

Kakav prljavko...verovatno sad tako izgleda, posle slanja u hangar, jer je izgubio na konkursu...
Veoma interesantna maketa, podseca na neku ribu koja bas zeva za plenom...dobro odradjeno, bar po meni gledano.
Mislim da si joj pogodio "dusu".
Pozz !

PELE

Uhhh sto je dobar!  :o

Prljanje mi se mnogo svidja, detaljisanje stajnog trapa takodje!

Svaka cast! Ali avion je mnogo ruzan, dobro je sto su izabrali F-35...  ;D


Pozz

Jan66

Dečki hvala na komentarima.
Što se tiče tehnike izrade, išlo vam je ovako.
1. rekonstrukcija glavnog stajnog trapa. Izmijenio sam kutije stajnog trapa tako što sam izrezao sve što ne ogovara i zamijenio nedostajuće dijelove tankim limom od konzerve Red Bull-a. Zatim sam dodavao hidrauliku izrađenu od bakrenih žica razne debljine, sa izolaciom i bez nje. Isto sam primijenio i na nogama stajnog trapa.
2. Cockpit sam potpuno promijenio jer se dobije cockpit sa nekim satovima, a u originalu ima pet monitora i nekoliko prekidaća. Jednostavno za izraditi. Malo lima i preko njega prozirna plastika sa transparentnom akrilnom bojom i malo Pronta.
3. Sjedalo pilota kupljeno od Likse, ali dotjerano sa malo cijevi koje nedostaju izrađenjih od bakrene žice.
4. Pittot cijev izrađena od injekcijskih igala razne debljine i bakrene žice, te malo papira. Naravno u kutiji se dobila vrlo površna pittot cijev...
5. Bojanje akrilima, a detalji sa enamel bojama, Weathering sa umjetničkim uljanim bojama (što više neću raditi jer je gnjavaža), te suhim pastelama miješanima sa vodom.
Na kraju akrilni semi gloss lak.
Što vas još zanima? Ako sam što zaboravio......

pavlepav

aaaaa kako lud avion !!!  :super bash volim kad su tako neobichni ! mozda ga jednog dana i pazarim  :zvizduc
sjajno izgleda makera , svaka cas'  :bravo

malifly

Svaka cast za odradjen avion :bravo, jbt bas je neobican... ;D

Reaper

Odlican posao..... interesantna pticurina, rijetko se vidja ova maketa, posebice napravljena ovako dobro....  :super

GBU-10

odlicno je odradjen jedino mislim da oni braonkasti premazi koji trebaju
predstavljati neku vrstu rdje nisu bas dobrodosli na toj maketi jer takvi avioni
tj 5 i poneka 4 generacija aviona su mahom oblagani kompozitom pa tragovi
hrdje nisu bas realni za ovaj X-32,ok prljavstina da ali hrdja nikako.

drakii

Lepo je", mada treba da se pazi da ne ispadne, hoche da se polomi ili odlepi neshto,   :naughty, a meni dopada, posle dvadesetogodishnje upotrebe je dosta ofucan, shalim, lichi, maketu je pakovao i Revell i Testor, kao i Italeri chiji je alat, pozdrav

Jan66

Nije u pitanju hrđa, već neki zaštitni premaz smeđe sive boje, a ovo što vuče na crvenkasto je od foto aparata. Samo me nemojte pitati čemu služe ti premazi i zašto sve to, premda kada pogledate slike na netu, vidjet ćete da su prljavi kao da su ih mazali motornim uljem.....

dusko

Odlicno prava majstorija.

oddball

sjajna posvecenost detaljima znajuci da ovo i nije veliki avion. recimo da ga ja svrstavam (sto se velicine svojih mlaznih vrsnjaka tice) u I-16  :D  meni se dopada i svake pohvale sa moje strane.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!