Academy P-40E Warhawk 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Evo jednog dokaza da ne radim samo Ruse  ;) Nema šta da se priča o ovoj maketi što se već ne zna. Savršeno se sastavlja, jako malo gita korišćeno. OOB.
Međutim, ono što je (za mene) novo je da sam radio prišejding i izvlačenje panela. Prvi put to radim. Primetio sam da lakiranje malo ubija efekat prišejdinga kada se isti radi pod tamnim kamuflažnim površinama. Sledeći put ću to malo drugačije raditi i trebalo bi da bude bolji efekat. Na donjem delu aviona tehnika se malo bolje vidi. Dekali su uglavnom Italerijevi sa Spit Vb, bela petokraka na trupu je sečena oznaka. Jedini dekal pored par stensila koji je došao iz Akademijeve kutije je "U.S. Army". On se iz nekog raloga jako lepo prihvatio (posle litre hemije doduše), što nikako nisam mogao izvesti sa onom tigrovom glavom i zbog toga mi je baš žao pošto sam ga i zbog tog dekala i uzeo pre 6-7 godina.
Fotke:






Sklopio sam ga pre 5-6 godina i čekao je kompresor i AB. I - dočekao ga je. Ali mi se čini da mi je podlo vratio za sve ovo vreme što je čekao da dobije svoje mesto na polici. Velikih muka sam sa njim imao tokom rada. Mnogo toga sam morao da popravljam, dofarbavam, mnogo muke oko maskiranja staklica, itd itd... Ali, bar smo sada kvit  :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Miroslav

Deluje jako lepo i pedantno. Svaka cast! :cheers

tenk

jako pedantno.jako lepo!svidja mi se mnogo!od mene bravo  :bravo
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Kerber

Odlicno !
Pedantno, cisto...jedino mi malo nedostaju one sheme sa zubima ajkule ili slicno, posto mi ovi avioni samo tako deluju "ratnicki"...Al' tvoj avion, tvoj izbor, necu da ti sad namecem svoj stav.
Malo mi deluje boja ili lak zrnasto, pa se pitam da li si lepo razredio boju ili je pritisak bio neprimeren...Mozda je i do mog monitora, koji polako otkazuje...
Sve u svemu - jako lepo !

sezan

Nisam znao da je ovaj Academy tako dobar!?Svidja mi se!Lepo si ga uradio!Bravo!  :bravo
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

svidja mi se kako je ispao Pedja!

najvishe me fascinira kako su dobro legli dekali "US Army" - na donjoj strani levog krila se film uopshte ne vidi - deluje kao da si te oznake naprskao! ;)

shto se tiche preshadinga, ako mislish da se nedovoljno dobro vidi zbog tamnije kamuflaze, probaj drugi put malo da nijansirash sredinu panela - dodash kap bele ili neke svetlije nijanse kamuflazne boje u osnovnu boju i tako posvetljenu boju naprskash po sredini panela.... trebalo bi da dodatno istakne efekat prethodno odradjenog preshadinga.... ;)

Warhawk

Jedina stvarna zamerka na tu maketu je stepenik izmedju poklopca kabine i zadnjeg dela trupa. Ali to nije to tebe, već do makete.

Ako se malo potraži po netu, svaki Akademac je tako ispao...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

medico

vrlo dobro, odlicno ! tu je negde  ;) na ovim supe-macro fotkama se vidi malo zrnastija strukrura farbe , moduce je da je i do proizvodjaca , imak mislim da je ok, dekali su odlicno legli, dobar je i was linijapanela mada je mozda trebalo ici na pribliznije nijanse boja za wash, i sto rece sandman mogao si na kraju da probas sa overshadingom sredine panela tako sto bi malo posvetlio osnovnu boju pa diskretno naprskao sredine panela ...samo kao i kod ostalih tehnika lako se desi da se pretera. Kako bilo na tvom mesti bio bih jako zadovoljan !

cherny

Dobro izgleda! A sto se tice stepenika iza poklopca kabine, postojao je i kod pravog, mozda ne toliko izrazen, ali je postojao, tako da nema brige oko toga.

drakii

Potrudio se chovek , leeepo, stvarno lepo, jedno pitanje, kada se puca sa zemlje, statichno ostaju tragovi barutnih gasova kao na prikazanoj maketi, a dok leti je razmaz duzi......., pozdrav

tripko

P-40 je meni jedan od omiljenih ww2 pticica. Ovaj tvoj je ispao dobro steta sto nemas pristojniji
digitalac da ga uslikas kao covek. A cak i pored kvaliteta slike izgleda sasvim dobro. Jedina zamerka bih bila
na tragove kod mitraljeza isuvise jaki tragovi i da ih izbusis. A i crna boja gume na tockovima mi deluje isuvise crno.
mozda malo pigmetnom da predjes te tockove da dobiju malo na zivotu.

oddball

Hvala svima na komentarima. Bice bolje uradjenih maketa samo malo da se izvestim. I da pazarim jos jedan AB koji ce biti od nekog malo jaceg brenda od ovog mog "cuvenog No-Name" :D. Garez kod topova zaista treba da bude manja, bledja i duza ali sa ovim mojim AB to je prava umetnost izvesti. Tacnije - nemoguce. Na Warhawk-u sam hteo da probam preshading i izvlacenje panela da bih video kako funkcionise da bih na sledecim maketama smanjio broj gresaka.

Gled ju lajk it.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Cicak1973

Super si uradio. Svaka cast. Pozdrav.

gasha

E ovo mi se bash dopada. Lep avion i lep rad  :bravo

Lanmi

Svaka cast. Dekali su legli opasno, k'o da nije Academy. Jel' to ta nova serija dekala?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"