TRUMPETER F-5E 1/72 VNAF

Previous topic - Next topic

Hawkeye

Nastavljamo sa avionima ratnog vazduhoplovstva Juznog Vijetnama,ovoga puta to je TRUMPETER-ov F-5E  :) .Maketa je kao sto pretpostavljate odlicna,delova taman koliko treba za solidnu maketu.Gledajuci mnoge fotografije ovog aviona u sluzbi VNAF,saznao sam da su dolazili u njihovu sluzbu iz raznih saveznickih zemalja,pa tako su postojale razlike od aviona do aviona i to istog tipa.Razlike se ogledaju u tome sto su neki imali,a neki ne nekoliko parova pozicionih svetala,dalje neki su pod trupom imali detalje koji se kod drugih aviona ne vide.Nisam upucen kako se ti delovi zovu,ali razlike postoje,svakako meni zanimljiv avion sa zanimljivom istorijom  :) .

]












'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

Trumpeter ?, ili Minimodel, interesantno, ali......, meni dopada, malo vishe paznje kod krechenja, pozdrav

GBU-10

Za trud svaka pohvala ali ubuduce malo vise trebas posvetit paznje preciznijem farbanju
jer ovako boje deluju nabacano i nerealno sa vidljivim radom cetke.Na kanopiu kao da nisi
koristio nikakvu traku kao zastitu pa izgleda farba nekako krivudava i kvari utisak.Izduvnici
su takodje slaba tacka ovoj maketi koja se mogla i bolje odraditi uz malo vise strpljenja.
U svakom slucaju bit ce bolje drugi put  :cheers

Miroslav

Cini mi se da bi bilo mnogo bolje samo da je nesto tanji sloj farbe nanosen. Ne znam koliko si boju razredjivao i u koliko slojeva nanosio, ali neka to bude smernica za iducu maketu...

Hawkeye

Ma sa bojom sam se namucio,sugestije su apsolutno na mestu i hvala svima na tome.Iskreno i mene nervira sto je tako,koliko god da pazim i trudim se.  :doh

'Уживај младићу за младости своје!'

Miroslav

Daj reci konkretno sta te je mucilo da pomogne ko koliko moze. Nije nikakva sramota.

Hawkeye

Problem je bio u tome sto nisam nikako mogao da ubodem pravu gustinu.Kada sam zapoceo farbanje bila je retka,pa kada sam krenuo drugi sloj,malo sam manje razredio(misleci),u stvari tada je bila pregusta.Bilo je cak i gromuljica kada sam razredjivao u posudici.

'Уживај младићу за младости своје!'

Sneni

Dobro je ispao na kraju ;) a možeš još malo da središ okvire canopy-ja to jest da skineš višak boje koji je otišao na providne dijelove. Mislim da sam nekad čitao nešto o tim avionima, mada nisam 100% siguran, valjda su kasnije bili zarobljeni od strane Sjevernovijetnamaca, koji su ih koristili dok su ih mogli održavati, a nakon toga su ih prebacili Sovjetima, koji su se na taj način dočepali jednog dijela američke ratne tehnike.

Što se tiče farbanja, najbolje ti je da ideš sa 3 ili čak 4 tanka sloja boje, a između nanošenja slojeva čekaš da se dobro osuše. Naravno, to dugo traje (ja bih takvu kamuflažu morao farbati minimum 10 dana ;D) ali završni rezultat će biti sasvim dobar. Uz to, uvijek će ti dobro doći da istakeš neke detalje pomoću tehnika kao što su wash, drybrush itd. Ako ništa, bar istakni komandne površine i neke veće linije panela, nevjerovatno je koliko to može poboljšati utisak kompletne makete.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Miroslav

Po meni je 2 tanka sloja boje vise nego dovoljno, pogotovu sto covek radi cetkicom.

drakii

Kume, hobluj ga, pa ponovo premaz, taman che panelizacija da bude taman, a shto se pleonazma tiche, ima josh oznaka za reparatosanje, boju izvadi u oprani chanak od zenske sminke, maskare, pa onda razredjuj ako krechish, dok ne podje kapka sa chetke, ili scvrati da ti pokazem, nije pametno , a niti jeftino razredjivati boju u kantici, mani mene, ja to radim chetrdesetak godina i josh mi rade boje, nesmeju da se zgrushaju ili upeskuju, ali treba mnogo fino rafinisani uljani razredjuvach, nikako da bude unizveralni (da se ne unezverish posle nekoliko dana kada otvorish kanticu sa zele bombonom) kada nije previshe fino detaljisana maketa panelima pre svega, zvizni osnovnu boju, ona mora da bude gushcha ilki dva tri puta malanje ako je redja, a svaka sledecha che bolje da ti pokrije i znatno razredjena, sa dobrom chetkom, potezima i malo veshtini, moze da izgleda kao oprskan, posle lakom pripremish podlogu za oznake ili uljani ili akrilisani, sjajni, naravno, a to boji daje josh bolji izgled, onda mozesh i da uradish "prljanje" preko oznaka, a oda finalni lak, namatichav, ne sasvim mat, osim ako se ne radfi o visokopoliranom avionu i tako dalje....., pozdrav, svrati bre

Hawkeye

Hvala svima na savetima,a da zebancija bude veca,sivu sam savrseno naneo u dva sloja,razredila se lepo,e kada je trebalo isto ako i ove ostale tri...trubadur totalni.Svracam kume ovih dana sigurno.

'Уживај младићу за младости своје!'