JU87G-2 STUKA 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

Shteff

Pozdrav svima!

Evo moje trece makete. Ja sam zadovoljan, nadam se da vam se svidja.
Jeste da dekali opet nisu bas najsretnije ispali, ali ipak je malo bolje nego prosli put  :)
Usavrisicemo se valjda vremenom.
Farbao sam revell-ovim bojama koje oni preporucuju za svoju stuku, vallejo gloss i satin lakovi na kraju.
Razredena tamno siva boja za wash.

Btw, sama maketa je najbolja koju sam do sada imao prilike da radim. Lepo se uklapa, lepi detalji, kvalitetna i precizna plastika...








Miroslav

Prelepo. Odradjeno majstorski. Samo mi se cini da bi bilo jos bolje da ima malo prljanja ponegde.

deda

Sjajno, svaka cast. Za treci komad izuzetno, splinter sjajan.

Shteff

Btw, da li neko zna sta predstavlja ovaj kruzni prozorcic iza canopy-ja na stuki?

ugovorac

Prelepo,jedino sto malo vise sija ili u prirodi to izgleda drugacije.A dekale nemoj da se ucis da lepis sa akademievim originalnim.Kod tih manjih maketa su uglavnom veoma losi i nikad neces da naucis.

drakii

Trecha srecha, jako lepo, nemoj da prljash makete ako ne zelish, poradi malo na spojevima, nor trupa, stvarno mi se dopada, sledeche je ?

Shteff

Hvala svima... drago mi je da vam se dopada   :naughty

Nisam hteo da ga prljam, jer nisam imao ideju kako to dobro da izvedem a da ne pokvarim nesto.
Radim sad neku malo losiju maketu pa ce biti prilike za eksperimentisanje.... polako idem korak po korak.

@drakii
Zapoceo sam italerijevog spitfajera 1/72, al se nesto brzo smorih od gitovanja istog.
Radim po malo A-10 1/48 i tako...

Kerber

Lepa Stuka, dobro odradjena.
Za trecu maketu - odlicno !

Btw...okruglo "prozorce" iza zadnje kabine bi trebalo da bude poklopac antene za navodjenje - nesto kao radio far, za navigaciju  mislim, jer isto tak'o cudo imaju Junkersovi bombarder/nocni lovci iz familije "88"....bar je takvo objasnjenje u nekoj knjizi o "88-icama". Pretpostavljam da je isti uredjaj.

sezan

Za trecu je fenomenalno!Retko ko je mogao da se pohvali tako uradjenom trecom po redu!Odlicno!Svaka cast!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

JUNKERS

Dodjavola kako je dobra. Ovo je Academy? Covece ko bi rekao. Odlicna je.

medico

bravo, boje su mu bas dobre , fina granilacija lepo odradjen splinter. Stoji zamerka za silvering decala kao i malo losije gitovanje trupa sa donje strane sem toga definitivno nemam sta da zamerim !

Mikoyan29

WOW ova maketa je za moj ukus fenomenalno odradljena.......bravo! :super
MK "Oluj"

airbamby

Jako lepo i pedantno uradjen splinter.
Steta sto su dekali tako losi. Za trecu maketu odlicno uradjeno, bravo
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Bojan Ue

Bravo, odlicna Stuka, dopadaju mi se tonovi boja, izgledaju bas verodostojno! Steta sto su dekali lose legli ali meni je opsti utisak odlican! I mene ceka ista maketa u steku a ako uspem tebe da ispratim u kvalitetu rada bicu presrecan  :naughty

Zoki969

Osim par navedenih primedbi, sve pohvale i sa moje strane.
Odlican rad, bravo !