Me-109E-3 JKRV ICM 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz...

Nisam vise mogao da gledam ovog jadnika kako cami u kutiji sa zapocetim maketama, pa da je koliko-toliko ispraznim i smanjim broj projekata, resio sam da ga zavrsim.

Maketa sama po sebi nije losa, dovoljan je tecni lepak i malo vise zivaca da se sve uklopi bez gita... Boje su MM, kupljene po LH uputstvu.

Ranije sam napravio topic gde sam kacio projekte u radu, sve je islo super sve dok dekali nisu dosli na red. Nisam znao kako se korsti Mr. Mark Setter pa sam sve zivo upropastio, ali resio sam da po drugi put probam da postavim dekale sa istom hemijom i uspelo mi je.

Ovo je moj prvi zavrseni propelerac, posto sam ih uvek zapocinjao i nikad zavrsavao (mada cini mi se da sam davno uradio jedan Skyraider, Monogramov 1/72, ne mogu tacno da se setim)

Par fotografija za kraj...





Izvinjavam se zbog fotografija, lose su, iako je slikano napolju ( neke pre skole oko 7 sati, a neke pre pola sata  ;D). Aparat ima 4 mp...  :headbang

Uzivo je sasvim druga prica, nadam se da ce biti prilike da vidite maketu na takmicenju...









menestenasli

Izgleda lepo, ali su slike mnogo tamne. Ako koristis automatska podesavanja mislim da bi bilo bolje da ne slikas na belom papiru, jer zbog odbljeska aparat stavi kracu ekspoziciju, pa dobijes tamnu maketu, a papir se dobro vidi.

Sandman

Jako lepo i pedantno odradjeno!
Jesi li to farbao natpise na gumama tochkova ili je do odsjaja samo?

Jedino mi poklopac kabine nekako ne lichi na onaj na E-3  :-\
Ovde se vidi kako ram na vetrobranskom staklu izgleda...


PELE

Da, sad vidim, razlikuje se poklopac, nisam trebao da ofarbam ramove sa strane...  :-\

Imam jos 2 poklopca, mogao bih ovaj da nozicem polako skinem pa da uradim drugi (mozda canopy bude otvoren)...

Sredicu to, sva sreca pa si primetio...!  ;D


Pozz

voja

Dobar je, samo poklopac zameni.

Jel' to pise CONTINENTAL na gumama  ;D

.

medico

izgleda vrlo dobro, gume ti se sijaju ! probaj da koristis npr. Revell - 09 - Anthracit crnu odlicna je za boju gume i izgleda mnogo realnije  i da greska je u poklopcu kabine ...inace maketari vrlo cesto pogrese pa ofarbaju srednji "ram" bocnih prozora to je ustvari mesto preklapanja 2 staklena dela sa obe strane, onaj prednjije  sluzio kao prozor i otvarao se klizanjem unazad , lepo se to vidi na ovoj fotki koju je postovao sandman.

sezan

Odlicno Pele!Ce ga vidimo uzivo bolje ,valjda!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Bojan Ue

Vrlo lep Emil i to naski  :naughty Izrada je odlicna u tvom stilu! Zameni taj poklopac kabine i to je to, pravac na takmicenje!  :super

dusko

Lepo verujen da je uzivo jos bolji,reci ako si koristio prvi put hemiju za dekale kada si ih unistio?

PELE

@dusko : Prvo sam hteo da uradim beli L-26, ali su se dekali zguzvali... to se ne bi ni desilo da nisam morao "hito" da odem kod drugara po laptop. Kada sam dosao, cekalo me je lepo iznenadjenje... u zurbi sam ostavio desnu stranu Messer-a natopljenu Mr. Mark Setter-om, tecnost je pojela dosta farbe i unistila mi dekale nacisto.

Maketa bi bila spasena ali dekal jednostavno nisam mogao da pomerim, pa sam dohvatio nozic i ogulio jos farbe...

Dovoljno je da se nanese sasvim malo Setter-a, ostaviti ga nekoliko minuta i stapicem za usi lagano pritisnuti dekal.


Pozz

Goran A.

Lepo Pele, lepo! Nije kriv Mr. Setter vec Mr. Petkovski. Naucio si zanat, samo nemoj da se uobrazis. Dobar, pedantan rad!

Nemsy_29

Bravo Pele, svaka ti se dala!
Odlicno je ispao !  :cheers

Shteff

Bas mi se svidja!  :super
Jako pedantno sto posebno cenim!

PELE

Quote from: AG02 on 30-04-2010, 18:10:22
Nije kriv Mr. Setter vec Mr. Petkovski.

Tacno!  ;D Najbolje se uci na sopstvenim greskama...


Pozz

lord sir giga

Ako mozes probaj da skines cackalicom, barem probaj posto imas druge kabine, ako nesto i zeznes imas rezervu, ako ne onda nemoras da se mucis ponovo sa ramovima.
Mogo si da ga prebacis u kampanju, ako dozvole moderatori.