Fokker E.III, Revell, 1/72

Previous topic - Next topic

menestenasli

Recimo da je avion zavrsen. Malo sam izgubio volju posto ima dosta sitnih farbarskih radova, pa vise vremena cistim kantice i cetkice nego sto radim nesto korisno. Od nekih dorada bih jednog dana dodao kompas (sad je tu prazna kutija), pojaseve, jos bih zaprljao stajni trap i mozda bih ponovo napravio sediste. Za sad ide na policu.

Dakle ovo je fokker EIII u kome je poginuo Max Immelman(zanemaricu serijski broj 246/15 umesto 246/16 - broj 15 je mali i zamazan pa se i ne vidi ) Ofarban je kao obican serijski E III.

postupak izrade makete se moze videti ovde:
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,7188.0.html

-Boje su:
-Hu 148 za platno
-Revell 57 za vidljive delove kostura aviona i stajni trap
-revell91/MM aluminijum za nos
-MM RLM04 + MM Burnt sienna/MM Burnt sienna za propeler
-wash radjen uljanim slikarskim bojama (crna i raw umber) i white spiritom, i malo pomocu suvih pastela
-MM gun metal za mitraljez i zice
-motor je malo doradjen
- finis MM mat uljani lak

-mitraljez, vetrobransko staklo i sve ispred i oko njih su samogradnja
-sve u kabini je samogradnja
-trup je produzen za 5mm i na tom zadnjem kraju je sve samogracnja osim samog kormila dubine i pravca.
-kormila dubine i pravca su povezana sa odgovarajucim komandama u kabini (k. dubine radi  ;D, pravca ne radi  >:()

Svi komentari su dobrodosli.


Miroslav

Mnogo lepo. Vidi se da si se trudio. Alal ti vera! :cheers :bravo

flanker

Sjajno! Šta drugo reći...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Kerber

Izborio si se do kraja sa ovim cudom.
Alal' vera!  :cheers
Trud ovde ulozen je vec sam po sebi dovoljno nagradjen, jer je maketa em lepo uspela, em si zadovoljan uradjenim.
Samo napred ! Sad bi mogao nesto lakse da zadas sebi, za odmor...
Pozz !

morlak


Profa

Odličan :super :super
sve ostalo je bilo rečeno u toku rada
Sad, što reče Bane, nešto lakše za odmor... Na primer, na primer... DH-2 ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

menestenasli

Hvala!
DH-2 ce da dodje na red malo kasnije ... mislim da cu za odmor da probam da uradim neku samogradnju, gledam planove za Morane-Saulnier tip N, pa mozda...
Poz

gasha

Odlican, bas kakve volim, musav, izbledeo, vidi se da je rabljen. Elisa isto odlicna.  :super

Sandman

odlichno uradjeno, obzirom da znamo koje si sve faze proshao u radu ;)
nadam se da cemo imati prilike da uzivo vidimo pokretni mehanizam za kormilo dubine (pravca ne radi kako si napisao)

pitanje i odgovore u vezi samogradnje kokpita za Camel i Albatros D.III koje je postavio NecaRamone, prebacio sam u zaseban topik u odeljak Maketarski forumi/Avioni:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,9766.0.html

menestenasli

Mislim da nije za takmicenje,  pa ako na pobednku bude  deo samo za izlaganje maketa, donecu ga.
Pozdrav

Profa

Donesi ti njega u svakom slučaju, i ako bude sam u izložbenom delu opet je (si) zaslužio :)
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Dopada mi se i maketa i Kerberov drevni komentar, "trud ulozen se isplati samim zavrshetkom makewte....", bravo, najzad neshto shto nije ni iz drugog ni iz trecheg svetskog rata, pozdrav :pilot

dusko

Odlicno sve pohvale za maketu impresivno nema sta,pohvalio bih i efekat priridnog drveta koji si lepo odradio. :super :super

pkrasna

Mnogo mi se dopada. Odlično si ga uradio. Samo me zanima šta si koristio za žice? Sve čestitke!


Primož

menestenasli

Drago mi je da vam se svidja.  :D Zice su prave bakarne zice precnika 0.08mm.