Revell/Monogram F-117 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

E pa pošto sam savladao prebacivanje fotki evo još jedne makete.
Sa unutrašnje strane trupa je utisnut Monogram i koliko se sećam 1992. godina.

Maketa je u kontra detalju i nisam ništa menjao na trupu, ali sam morao staklo kabine koje je dato od jednog debelog plastičnog komada koji se ubacuje u ram kabine?! Ovo još ne videh, pa mi se i nije svidelo. Zbog toga sam morao da sečem od providne plastike svaki staklić ponaosob, a i staklo FLIRa pride, koje je takođe bilo na tom jednom debelom komadu providne plastike. Unutrašnjost kabine je blago rečeno smešna, pa je sedište sa nekog F-15, mislim Academy, a ostatak detalja kućna radinost. Mada se i onako ne vidi unutra...
Bomba je takođe kućna radinost jer su na maketi date dve GBU-10, a F-117 ih nije nosio, nego GBU-27 koja je nešto kraća.

Cela maketa je u airbrushu: osnovna boja je crna polusjajna Revell, lakovi Model master.
Možda su neke fotke lošijeg kvaliteta pa se zbog toga izvinjavam.

pozdrav svima
















U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

barbarossa

lep primerak, dobro si mu izvukao staklic obzirom na ono sta je dato u kutiji, jedina zamerka na GBU-27, prednja krilca trebaju da budu malo veca, i cela bomba treba da bude malo finije odradjema, vrh bombe ti je malo nedoradjen, inace F-117 je nosio i GBU-10, ne znam odakle ti to da nije nosio, upravo je nosio GBU-10 i GBU-27..  D:)

flanker

Negde sam našao da nisu nosili GBU-10. A što se tiče domaće radinosti ovo bi trebalo da predstavlja GBU-27 sa Mk 84 warhead, penetrator ima oštriji konus. Inače nađoh da su prednja krilca istog raspona sa zadnjim, pa sam to i uradio. Sam vrh bombe je od providne plastike sa rama...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.