Hobby craft Jaguar A 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

Pa, evo još jednog Francuza od mene, do duše nije čistokrvni...

Model je iz 80-tih i ako je u kontri ne nudi ništa dobro, dobio sam ga od druga za delove, ali završi ovako. Ako neko pomisli da ga uradi neka se ipak opredeli za Italeri; inače proizvođač je iz Koreje i sama kutija podseća na stari Academy.
U kutiji su delovi i za Francuza i za Britanca sa odgovarajućim delovima, nešto naoružanja i katastrofalno loše dve Matre Magic.

Prednji deo za Jaguar A je bio preširok pa sam ga uskladio sa Italerijevim, koji mi je delovao veoma tačno. Noge stajnog trapa su takođe veoma loše urađene i morao sam da tanjim prostor između glavnih točkova jer kako je dato imao bi preširok razmak.
Ometač je iz domaće radinosti, kao i bombe od 250 kg koje je napravio moj prijatelj iz Zemuna, hvala. S obzirom da je ovo eskadrila koja je učestvovala u intervenciji u Čadu nisam mogao da mu nakačim AS-30 sa Atlisom, jer ih tada nisu ni koristili, pa sam morao da se nekako snađem za bombe. AS-30 su koristili u Iraku i to samo prvog dana Desert storma i kasnije još jednom; verovatno ih nisu imali dovoljno na lageru. Matra Magic je verovatno Italerijeva, nju sam dobio od drugog prijatelja. I njemu hvala. Podtrupni tank je sa Airfix Miragea F-1 sa dodatkom peraja sa Italeri M-2000D.
Boje su Humbrol za pesak, Testors za tamno braon i Revell aluminijum. Model master lakovi.

Pozdrav svim maketarima!
















U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

GBU-10

Dobro je ispao u globalu ali imam par uocenih stvari
koje ne leze kako treba,kolko sam mogao primetit imas
tu i tamo naborane farbe tj vidi se da ponegde imas
deblje nanesene slojeve,zatim jos su vidljivi spojevi na ponekim mestima
poput uvodnika vazduha i zaprljanost mi malo deluje nerealno.
To su zamerke koje sam uocio ali one neumanjuju lep rad
i trud koji si ulozioio u ovu maketu narocito iz razloga sto je
ovaj tip aviona redak na maketarskim policama.

flanker

Ne znam koliko može da se vidi  slika u knjizi, ali su avioni iz eskadrila koje su učestvovale u ratovima u pustinjama bili izuzetno prljavi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

GBU-10

Nisi me razumeo,ok to da su ustvarnosti jako zaprljani
ali moja zamerka je na tehnici prljanja koju si radio,
previse je upadljiva crna boja u panelima,za nijansu je
po meni trebala bit malo svetlija,ali dobro to je moje
misljenje sto neznaci da mora bit i tvoje,Poz.

dusko

nije lose samo mi i sami paneli deluju malko preduboko,kako je maketa bojana sa AB-om ili cetkicom?

flanker

Uh, nije mi prošao odgovor.
Na slici u knjizi se baš vidi crno prljanje, kako sam krenuo sa gornje strane tako sam nastavio istom merom odozdo, to sam i ja primetio. Verovatno jer je sa donje strane svetliji.
Panele nisam menjao, malo su dublji nego što bi trebalo, nešto kao Matchbox. Maketa za izbegavanje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

flanker

Air brush, sem detalja, pa čak i Matra magic. Ponavljam, Italeri je konza.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

kamaz

Dobra ti je ispa, samo, kako je neko već prije rekao, kod pranja koji put (posebito u onima iz pustinje--i avioni/heliči/tenkovi/oklopna vozila i dr.) je dobro samo zamixati dio boje koja se koristi (u tvom slučaju ˝sand˝) i dodati u nju crne, tako da se dobije tamnija nijansa te boje. Onda kad je to dobiveno s njom bojaš rubove panela/otvora koji put čak tako da sa finom spužvicom (ona za stavljanja maskare na lice kod kozmetike) povučeš naneseni sloj u smjeru suprotnom od kretanja aviona (dakle kao da je curilo nešto niz trup i onda u kontaktu s pjeskom se skrutnilo tu). Kad se taj sloj osuši, onda preko početno obrisanog/razlivenog djela(dakle tamo gdje si pravi put stavio oni mix) premaži novi sloj šporkice i to je to.