F-18 REVELL 1/72

Previous topic - Next topic

Sanja_Beli

Evo moje prve makete. Slike su malo losije ali za to je bio zaduzen moj prijatelj alek kome se ovom prilikom zahvaljujem na moralnoj a bogami i na materijalnoj podrsci :).

                             

matilda

lepo, stvarno lepo.
promeni ime topika posto mislim da je ovo cf 18
vidim imas silveringa,kao da si od mene maketarenje ucio...
kako god,ako je prva,odlicna je. pedantno i lepo sastavljeno.
svaka ti cast,samo tako nastavi.
stevan

GBU-10

Odlicno za prvu maketu,kakve li ce tek biti ostale :super
Sobzirom da je prva kako kazes tu onda nema ni razloga
trazit zamerke,jedino si mozda mogao malo ukratko reci
par recenica o samoj izradi Horneta(kako se uklapa,koje si boje koristio,
i koje si sve maketarske tehnike primenjivao).Uzdravlje i jos mnogo ovakvih
lepotana nam odradio

Kerber

Vrlo dobro. Samo tako nastavi.
Pozz !

drakii

Fasciniraju me struchnjaci koji kritikuju prvu maketu, ingeniozno, ali autoru Horneta sve pohvale i samo nastavi, niko se nije nauchen rodio ozsim onih koji sve znaju , pa che da nauche, makar u starackom ili samachkom domu, veoma dopadljivo, napred i pozdrav od matorog maketiste, naravno treba prihvatati kritike da bi bilo bolje kod druge, treche, chetvrte......

Sanja_Beli

Sama maketa se ne uklapa idealno tako da ima tu dosta gitovanja. Najveca mana je sto su joj paneli u pozitivu i to jako losi tako da sam sve panele morao da urezujem. Koristio sam revellove boje ali sam shemu farbao po licnom nahodjenju posto je po uputstvu dosta tamnija. Od tehnika sam primenjivao drybrush i wash. Kompleta maketa je lakirana prontom pa mat lakom. 

A sto se tice kritika samo napred....
a za pohvale hvala svima

ugovorac

Slazem se sa Drakii-em.Ima mesta kritikama ali su one u ovom slucaju suvisne jer je maketa prva.Iskreno,mislim da je maketa veoma dobro uradjena.Vidjao sam mnogo losije uradjene makete a koje nisu bile prve.

sezan

Odlican Hornet!Samo tako nastavi!Bravo!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sneni

Jako lijepo, za prvu odlično!
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

flanker

Lepo urađeno.
Pošto je maketa prepak Italerija trebalo je samo jednu sitnicu još, a to je da se zaravni vrh vertikalca koji je dat sa krivinom. I sam sam se prilično namučio sa Italerijem, sreća nema mnogo  panela kao na pr. F-15. Možeš da mu obesiš neki GBU, baš su ih i protiv nas koristili.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dusko

Maketa je zaista dobra a necu kritikovati posto je moja prva bila ::) ::)puno losija.

Nemsy_29

Au za pravu maketu svaka cast! A pogotovo za rezanje panela! Odlicno je ovo ispalo  :cheers

alek

Posto samo ja znam koliko je muke bilo dok si pravio ovu maketicu, necu mnogo da pametujem, ionako se ne razumem u avione. Znam samo da mi se na kraju bas svidja kako je ispala, da za tebe ima i posebnu vrednost  >:D i ocekujem da ova nova koju si dobio bude barem ovako dobra. (naravno i dalje cu da ti pomazem u izradi posto si jos neiskusan  :P )

mikoyan

Odlicno, svaka cast!

malifly

Jeste da je amer, ali ovaj avion je meni prelep!!! Jako lepo odradjen posao, svaka cast!!! Samo tako nstavi!!! :super :super :super :caooo