mig-29 9-13 strizhi ICM 1/72

Previous topic - Next topic

mikoyan

Pozdrav ljudi! Evo moje poslednje makete, nakon onog Hobby Boss Rafala C. Uh, ne znam odakle da pocnem. Bas sam se namucio sa ovom maketom. Prvo sa ICM dekalima koji su kao sto i sami znate katastrofa. Al, ajde, ja sam sve to znao, pa kao uspecu na napravim nesto. I uspeo sam sa dekalima, ali je to izgledalo katastrofalno. Na kraju sam sve povrsine koje oslikavaju pticu na avionu morao da prefarbam. To mi je oduzelo 3-4 dana. I kao kraj je mojim mukama, al' za malo! Ostalo mi je da zalepim jos tri sitna delica i kao gotovo. E tada sam uspeo slucajno da prospem super lepak po avionu i ulepim prste sa istim. Naravno prilikom odvajanja prstiju sa makete otisao je i lak i farba i sve u k....:-( Da je neko tada mogao da me vidi!:-) Da ne smaram sa ovom pricom vise, maketa je manje vise svima dobro poznata i po meni sasvim OK. Dodao sam nekoliko panela i ukucao rivete. Kokpit je neka kopija Neomaga kokpita i mnogo se slabo uklapala. Koristio sam i Eduardov eceraj. Izduvnici su Aires. Nos aviona Quickboost. Pitocev sam odradio kod strugara uz malo moje dorade. Stajne trapove sam doradio dodavanjem sitnih detalja od plastikarda i hidraulicnih cevi, naravno od bakarne zice. Sve u svemu, mesec dana rada, malo sam se vise bavio detaljima, pa vi pogledajte, procenite, komentaristite.....Sta god....
Jos jednom pozdrav!

































sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Odlično :cheers
Jel ptičica na donjoj strani dekal ili si je docrtao? Deluje prilično nezgodno za bilo koju opciju.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj


mikoyan

@flanker - Pticica i sa gornje i sa donje strane je farbana. Farbane su cak i povrsine na vertikalcima. Dekali su samo evidencijski brojevi i jos par sitnih oznaka.

Kerber

Vrlo lep rad.
Sve se da popraviti, a ovde se to i dokazalo.
Za "crtanje" ptice - petica !

Miroslav

Bilo kako bilo, na kraju sve dobro ispade. Odlicno!!!

Sneni

Nema šta, potrudio si se i rezultat je fenomenalan, meni se jako sviđa :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Goran A.

Vidi se da si se potrudio! Neka i sledeca bude ovako dobra.

dusko

E pa ova maketa mi je ulepsala dan jos kad znam kavih si muka imao tokom rada odlicno skidam kapu majstore...narociti mi se dopada kada vidim sve te zakovice koje sui naknadno odradio ,sa cime si to izveo i da li su iz eceraja i one antene na vertiklacima?Sradacan pozdav i jos jednom sve pohvale.

Nemsy_29

Auuuu odlican Migonja!!!Svaka cast na ovim sitnicama(antenice, zakivci, pito cevi...)! Jedan od boljih 29-ki koje sam video   ;D

mikoyan

Hvala svima na pozitivnim komentarima!
@AG02 - Bice, bice naravno. Imam jos mnogo toga u planu.
@dusko- Zakicke sam uradio Trumpeterovim riveterom i nekom alatkom koja izleda kao hemijska olovka, koju sam za male pare pazario u Uradi Sam. Antene na vertikalcima su nesto od eceraja a nesto i od rezina iz Quickboost-ovog seta Mig-29 Sensing Units.

PELE

Fenomenalan Migonja, sta drugo da kazem... :)

Svaka cast majstore!


Pozz

drakii

Mnooogo dopada, sve se moze kada se hoche i kada se une da se razume, bravo