Mig-21 bis JRV 17209 (Fujimi 1/72)

Previous topic - Next topic

pkrasna

Jedna od poslednjih maketa koju sam uradio je JRV MiG-21bis. Ovaj projekt urađen za ARC GB sam z iznimkom pitot cjevi sastavio OOB. Dekali su sastavljeni sa tri različite setove. Na zadnjoj fotografiji izložen je pored Revellovog F-13 JRV 22512.   








Lijep pozdrav!

Primož

Nemsy_29

Uuuu super su oba ispala!!! Svidjaju mi se detalji na BIS-u !!! Svaka cast  ;D

PELE

Legendo, svaka cast, Migonje izgledaju neverovatno, Bis pogotovo!  :)


Pozz

pkrasna

Hvala PELE in Nemsy na lijepim riječima.

Pozdrav!
Primož

djos & filip

Svaka cast na izradi, posebno mi se dopada bis, odradjen je.....savrseno!

Sve i boja i paneli.... sve je odmereno,  ali izduvnik izgleda vrhunski

Sjajno

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mikoyan

Boli glava, usi otpadaju:-) Svaka cast!

GBU-10

Veoma mi se dopada,narocito detalji na tako maloj maketi :super

Zoki969

Sta reci kada slike govore vise od reci  :super
Odlican rad, svaka cast  :bravo

sezan

Uvek lepi i atraktivni!Sa nasim dekalima jos lepsi!Bravo!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Reaper

Krasna maketa, odlicno napravljeno, svaka cast!

Ako smijem nesto pitati, jedan detalj mi nije jasan..... pa ako netko moze pomoci..... a mislim da je kolega, posto radi uglavnom ex-jrv letjelice stvarno kompetentan da odgovori...

Dakle... rondela na krilu sa gornje strane.... vidim da je ovdje (sudeci po sliki) postavljena tako da je gornji vrh zvijezde okrenut prema naprijed, odnosno u smijeru leta.... medjutim, u jednom razgovoru sam izrazio sumnju da je rondela pogresno pozicionirana, jer je gornji vrh zvijezde bio okrenut prema "van" , odnosno u ljevo, tako da su ljevi i desni krak zvijezde paralelni sa linijom panela koja ide ukoso preko krila.... i dobio sam odgovor da je gornja rondela bila tako postavljana, znaci vrh zvijezde prema van uljevo, dok je donja okrenuta u smijeru leta, dakle prema naprijed....

E sad, ovdje vidim 2 mig-a, i na obadva je zvijezda ravno postavljena, pa me zanima u cemu je trik....dali su meni prodali neko bijedno objasnjenje (da "sakriju" cinjenicu da je decal pogresno zaljepljen) ili to stvarno tako mora biti? Ili se razlikovalo od aviona do aviona? Hvala unaprijed i isprike na malom OT-u.....

Kerber

Odlican rad, kao sto smo vec navikli od tebe prijatelju!
Jedan od najboljih vidjenih ovde na ovom forumu!

A za rondele - i ja sam ih vidjao u obe konfiguracije, istina vise na maketama, posto prave avione nesto nisam bas puno gledao, osim u par navrata i na brzinu. I ja sam cuo dvojaka objasnjenja - te da vrh zvezde ide u polje, malte ne da ovi "horizontalni" kraci idu paralelno sa napadnom ivicom, te da prati osu simetrije trupa...al' posto mi ovi avioni nisu bas u centru interesovanja, ne obratih bas nesto paznju preterano...Ko zna sta je prava istina, nek nam pojasni i prosvetli...

Sneni

Odličan je, vrhunski, vidjeh ovo ranije na ARCu, bravo, oba su zakon :mjetal
I mene zanim ovo pitanje vezano za rondele na krilima: u muzeju sam vidio onaj f13 s drugačije orjentisanom rondelom (u odnosu na prednji rub krila), bar ovom na gornjoj strani, a bio sam dovoljno glup da zaboravim da pogledam odozdo :headbang
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

pkrasna

#12
Hvala svima na lijepim riječima.

Rondela na obojici je u pogrešnoj poziciji: JRV migovi su na gornjoj strani uvjek imali zvezdu obrnuto paralelno sa prednjom ivicom krila. Tekom konstrukcije toga nisam ni primjetio, a tada nisam ni znao. Popravit ču sa sledečim MiG-21 JRV ;D.

Što se tiče F-13 u muzeju možda su imali drugčiji sistem rotacije rondele, na svim mojim fotografijama ne vidi se pozicija rondele tako da tu nemogu pomoči. ALi se na kasnijim variantama odlično zapazi pozicija. Ovo je MiG 21R 26112 iz Klagenfurta:
http://media.photobucket.com/image/peresin/radeks/MiG-21/26112_SFRJ_Peresin_Austrija_Izlozen.jpg


Primož

 

dusko

E Primoz svaka ti cast jos jedno remek delo. :super

drakii

Broj postova je neskladu sa brojem poena koje bi dobio za ono shto se vidi na prikazima, jako lepo, veoma mi se dopada, pozdrav od matorog maketara sa juga i samo naprej