Mavag Heja II (Special Hobby 1/72)

Previous topic - Next topic

pkrasna

Mavag Heja zrakoplovi urađeni su po licenci Re2000 u Mađarskoj krajem drugod svetskog rata. Kamuflaža slična je taljinskima Re2000. U Odličnom Secial Hobby pakovanju nađete i resinske i PE djelove koji dignu maketu na novu razinu. Svakako preporučujem ovog malog egzota.






Lijep pozdrav!

Primož

Zoki969

Izvanredno u svakom pogledu !!!
Bravo i svaka cast  :)

sezan

Retka ptica!Fenomenalna kamuflaza!Skidam kapu...!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

medico

odlicno uradjena maketa kao  i razibijanje monotonije na forumu

Kerber

Liiiii sto je dobar !  ;)
Osvezenje u ove hladne dane...hehehehe
Znam da je Italeri izbacio Re2000 koji , kazu, ima sve delove za tri varijante, ukljucujuci i ovu, al' da i Special Hobby ima Heju, nisam znao. I to vrlo dobru... :D
Kakva je za sklapanje , pogotovu ukonpovanje sa rezinskim delovima, posto je verovatno kabina i deo za smestaj tockova,  a i motor -rezinski (imm Fijata G55 njihovog, pa analogno tome zakljucujem).
Egzotican je stvarno, tu nema zbora i vrlo "cool", ovako farban....

oddball

Odlican je malisa, mene je bas obradovao to sto je maketa sa madjarskim oznakama. kao sto su kolege rekle vec, pravo osvezenje na forumu. Ne bi bilo lose da, kao sto je Kerber vec rekao, da kazes par reci kako ide uklapanje sa rezinskim delovima i sta je sve bilo u rezinu.
super si uradio avionce, bravo.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

pkrasna

U zrakoplovu ima negde ok 1/2kg resina ;D. U kutiji je stvarno golemi paketič resinskih djelova. U resinu su odliveni motor, cockpit, cowling, naoružanje, ustisnik na donjoj strani trupa, elisa i ispušne cjevi te neke mali sitni djelovi. Cockpit može se doradti i Pe djelovima. Tužno je što kad zatvoriš trup ne vidi se ništa od toga što je unutra. A ja sam radio zatvorenu verziju i  :-[.  Staklo je vakuform.

Resin se vrlo dobro uklapa u plastiku i nema nekih velikih korekturi kad sklopiš po prvi put. Svi ostali djeovi slagaju se izuzetno dobro. Jedina primjedba ovom setu jest gruba površina odlivene plastike ali to se bez brige sredi sa papirom granulacije 1000.


Lijep pozdrav!

Primož

dusko

Jos jedna pohvala jako lepo,  a sara je prva liga.

drakii

Zelo lepo, samo mi deluje malo sterilno, ali jako dobro uradjen maketa, Migovi pokazuju vishe dushe, ali nije ovo kritika, vech moj utisak, lep pozdrav i  zelo  dobro

pkrasna

Quote from: drakii on 20-05-2010, 22:47:56
Zelo lepo, samo mi deluje malo sterilno, ali jako dobro uradjen maketa, Migovi pokazuju vishe dushe, ali nije ovo kritika, vech moj utisak, lep pozdrav i  zelo  dobro

To je sasvim točan odgovor. Jer sam MiG-21 radio sa srcem a Mađarskog reggiana da smanjim zalihu ;D.

Lijep pozdrav i hvala svima.

Primož

Profa

Mene čekaju serie I i III istog proizvođača, sa istim detaljima u rezinu i PE, i jedva čekam da im priđem (ne mogu od punog stola "u radu"... :headbang).
Bićr i to jednog dana, a do tada u da uživam u pogledu na ovog tvog... Lep je, jedino, što kaže Nino, fali "malo duše"...  :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

pkrasna

Quote from: Profa on 22-05-2010, 23:08:59
Mene čekaju serie I i III istog proizvođača, sa istim detaljima u rezinu i PE, i jedva čekam da im priđem (ne mogu od punog stola "u radu"... :headbang).
Bićr i to jednog dana, a do tada u da uživam u pogledu na ovog tvog... Lep je, jedino, što kaže Nino, fali "malo duše"...  :-\

Još jednom preporučujem jer je to krasna maketa.

Pozdrav!

Primož