Ju 87 D Fujimi 1/72

Previous topic - Next topic

Amon Two

Prvo da zahvalim mom prijatelju, Dr. Vladi koji mi je poslao maketu Stuke kao i Bf 109-ke iz Austrije, hvala mu puno :)
Evo, ipak nazalost fali jos matt lak, ali nikako ga ne mogu nabaviti, pa eto, neda mi se cekati do tada, maketa je zapoceta 3.1 '09 a ''zavrsena'' prije koja dva-tri tjedna, ako ne i vise skupa uz Heinkela 111 kojeg sam restaurirao, islo je svakako, pa malo lose pa malo dobro, sve u svemu nisam zadovovljan...
Maketa je bila na natjecanju u ZG i dobila 2. mjesto u kategoriji juniora...

evo kako je to islo

prvo slika prave:































Izrada stabo bombi, samoizgradnja vrhova...


ovako ih se dobije...


nije kao sa slike, nije to to...


mala dorada, (potrebno: rastegnuti sprue odgovarajuce debljine + odvijac za ab + upaljac/sibica...), palo mi na pamet ono bzvz...


zagrijemo pricvrsceni odvijac, ali ne puno, inace ce odmah totalno rastopiti sprue...



i dok je vruc, brzo pritisnite vrh sprue-a na odvijac i drzite dok se ne rastopi na zeljenu debljinu i oblik...



i evo dokle je doslo, kako izgleda sve skupa...





i konacni izgled...
















ima puno nedostataka i gresaka, ali nije me toliko brinulo, rva i najveca nedostatak signalnog svjetla na krilu, premalena svastika blabla...
eto, kritike i svi komentari dobrodosli... :)

medico

vrlo, vrlo dobro ! Bravo momche  ;)
sto se tiche efekata ostarevanja ili weatheringa taj over shading linija panela stvara efekat nagorelosti povrsina sto je ipak poprilicno nerealno za intenzivan uticaj sunca - izbledjivanja za Mediteran ! Mislim da bi tamni preshading uz oprezno posvetljavaje panela nakon farbanja bio dobitna kombinacija ! Imajuci obzira da si junior samo tako nastavi , bravo !

Amon Two

Quote from: medico on 24-05-2010, 21:59:58
vrlo, vrlo dobro ! Bravo momche  ;)
sto se tiche efekata ostarevanja ili weatheringa taj over shading linija panela stvara efekat nagorelosti povrsina sto je ipak poprilicno nerealno za intenzivan uticaj sunca - izbledjivanja za Mediteran ! Mislim da bi tamni preshading uz oprezno posvetljavaje panela nakon farbanja bio dobitna kombinacija ! Imajuci obzira da si junior samo tako nastavi , bravo !


puno hvala  :D, je posta shading je pretjeran, kao i opcenito starenje, ali na slikama mi to uvijek ispada prenaglaseno, evo slika sa natjecanja, evo ovako je realno

pkrasna

Weathering je odličan. Ja bi jedino umjesto glanz finish koristio matt. Jer bio je izložen pjesku i suncu i površina boje je brzo ubljedila.
Sve čestike za odličan rad!

Primož

Amon Two

Quote from: pkrasna on 24-05-2010, 23:44:32
Weathering je odličan. Ja bi jedino umjesto glanz finish koristio matt. Jer bio je izložen pjesku i suncu i površina boje je brzo ubljedila.
Sve čestike za odličan rad!

Primož


hvala, je, prebojati ću u matt lak, samo da ga nabavim... :D

dusko

Da te kritikujem nemam razloga a de pohvalim rad to mogu,bravo i samo napred.

Amon Two

Quote from: dusko on 25-05-2010, 17:38:20
Da te kritikujem nemam razloga a de pohvalim rad to mogu,bravo i samo napred.


Hvala Dusko! :cheers

PELE

Odlicno, sta drugo da kazem!

Mnogo dobra Julka! Kako se uklapa maketa?

Ja imam losa iskustva sa Fujimijem, pa zato pitam...


Pozz

Amon Two

Quote from: PELE on 25-05-2010, 20:47:44
Odlicno, sta drugo da kazem!

Mnogo dobra Julka! Kako se uklapa maketa?

Ja imam losa iskustva sa Fujimijem, pa zato pitam...


Pozz

hvala Nenade, drago mi je da ti se svidja, maketa nije losa, dapace, jako dobro se uklapala, a ne sijećam se da sam i nešto brusio posebno i kitao, jedna od najboljih maketa D Stuke u ovom mjerilu, mada govore za Italeri, ali nije mi nesto, bolja je ova... ;)

Miroslav

Odlicno si ovo uradio, svaka ti cast! Samo mi reci kako si radio sencenje panela: pigmenti ili sta vec? Koliko vidim to si radio na kraju.  :cheers

Amon Two

Quote from: Miroslav on 25-05-2010, 21:02:05
Odlicno si ovo uradio, svaka ti cast! Samo mi reci kako si radio sencenje panela: pigmenti ili sta vec? Koliko vidim to si radio na kraju.  :cheers

hvala
ovo sam radio sa ab-om, nikakve pigmente ne posjedujem :-\, stavio sam jako malen pritisak, i duž panela vukao crte, mada, nikako ne preporucujem, radio sam poslije toga jos jednu Stuku i najbolje rjesenje po meni je: uzmite olovku ili najbolje suhu pastelu i izribajte je na neki apiric, zatim uzmite stapic za usi i vucite jako lagano preko panela, ali samo polagano i polako, jer se brzo pretjera... 8)

Mikoyan29

WOW JAKO LEPA STUKICA!!! cestitam
MK "Oluj"

Amon Two


Kerber

Odlicna Stuka !
Niti ce svaki tvoj rad da zadovolji prvo tebe, a nece ni ostale, zato - samo radi i skupljaj kolekciju. I napreduj, jer  coveku nije nikad dosta napretka .
I uzivaj u maketama !

Amon Two

Quote from: Kerber on 27-05-2010, 18:19:56
Odlicna Stuka !
Niti ce svaki tvoj rad da zadovolji prvo tebe, a nece ni ostale, zato - samo radi i skupljaj kolekciju. I napreduj, jer  coveku nije nikad dosta napretka .
I uzivaj u maketama !


hvala, u otpunosti ste u pravu, vidit cemo kako ce ici sa Wulfom, njega moram napraviti izvrsnoga... 8)