Italeri Sikorsky H04S-3 i Hobby Boss HH-60J Jayhawk

Previous topic - Next topic

pavlepav

Old school meets New school  ;D

   

Dve raslicite makete, dva proizvodjacha, dve zemlje , al obojca "rade" na moru ;)
Oba se lako sklapaju, vrlo malo gitovanja, dekali za HH-60J su malo tanani, pa mi par puta pucali, al zato super prijanjaju.... za H04S-3 su malo deblji, al sirce je pomoglo, pogotovo kod "4"ka...
H04S-3 sam radio sa cetkicama i tempera wash-om, HH-60J sa sprejevima, bez washa... ionako ga drze chistog, barem kolko sam zapazio  ;)

H04S-3
      
      

HH-60J
      
      


Slike su malo loshije, al slabo osvetljenje je tome kumovalo ....
Hmmm.... valjda sam sve rekao ....  ::)
POZ!  :pilot

edit: ispravljeni linkovi ;)

lord sir giga

Ubismo se za naziv S-55 u Italerijevoj kutiji na takmicenju, znali smo da je Mornaricka verzija al nikako da se setimo imena.
Makete su lepo odradjene, sirce je cudo, pa dekal prijanja ludo.
Moracu nabaciti jedan komad u stek.
Sto se tice drugog mornara odradjen odlicno, ali me buni pogled na rotor odozgo da li je to nesto zuto kanulo na jedan od elisa ili me oci varaju.

oddball

jako dobro uradjeno! crvena i cetkica su u zestokoj svadji. ja sam sa crvenom imao problema i kada sam sa brasem radio na Sturmoviku i na Lavocki, mogu misliti koliko je tesko kvalitetno vecu povrsiu ofarbati cetkicom. po tvojim slikama vidim da je to ipak moguce. dekali lepo legli, bez silveringa sto je najbitnije.
jos jednom, odlicno.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

pavlepav

@lord sir giga : au, kako to zapazi, evo tek sam sad primetio, malo nechistoce, nishta drugo ;)

Quote from: oddball on 31-05-2010, 21:25:50
jako dobro uradjeno! crvena i cetkica su u zestokoj svadji. ja sam sa crvenom imao problema i kada sam sa brasem radio na Sturmoviku i na Lavocki, mogu misliti koliko je tesko kvalitetno vecu povrsiu ofarbati cetkicom. po tvojim slikama vidim da je to ipak moguce. dekali lepo legli, bez silveringa sto je najbitnije.
jos jednom, odlicno.
hvala hvala! inache nisi primetio da sam napisao da je Jayhawk radjen sprejevima!  ;D bela, crna i crvena "Sabotaz" boja, fantasticno prelaze sve shto im je na putu, jedino shto mora sve da se maskira, ali ispati se  ;D

Suhoj

Oba su sasvim fino odradjena.
Nego reci mi koja je to fora sa sircem i dekalima, nisam do sad za to cuo?

oddball

Quote from: pavlepav on 31-05-2010, 23:25:45
hvala hvala! inache nisi primetio da sam napisao da je Jayhawk radjen sprejevima!  ;D bela, crna i crvena "Sabotaz" boja, fantasticno prelaze sve shto im je na putu, jedino shto mora sve da se maskira, ali ispati se  ;D
"Sabotaz"? oni za grafite?  :D Good thinking laddy!  ;)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

Quote from: Suhoj on 01-06-2010, 00:16:04
Nego reci mi koja je to fora sa sircem i dekalima, nisam do sad za to cuo?

Ne znam da li si imao prilike da koristish Microscale Set & Sol technosti za dekale, ali Set (plava bochica) je, ako ne chisto, ono bar razblazeno sirce.... to je inache blaza od te dve technosti - Sol ima neki neobichan miris i ne znam na kojoj je bazi, ali je agresivniji od Set-a i koristi se za "nestashnije" dekale...

Miroslav

Lepo si ovo uradio. Svaka cast na trudu. S druge strane, ne vidim zasto bi se cetkica dovodila u inferioran polozaj. Kao i za sve u zivotu, potrebno je samo malo vestine i truda.

pavlepav

Quote from: Miroslav on 02-06-2010, 21:24:17
Lepo si ovo uradio. Svaka cast na trudu. S druge strane, ne vidim zasto bi se cetkica dovodila u inferioran polozaj. Kao i za sve u zivotu, potrebno je samo malo vestine i truda.
fala fala  :cheers
pa ne dovodim je u inferiorni, samo se "potpomazem" drugim sredstvima ako ce dovesti do dobrog rezultata  ;D .... pogotovo za belu, crnu i crvenu, ostalo bojim cetkicom... a sprej je ionako ko airbrush, samo treba biti pazljiviji, a rezultati su brzi i kvalietni ;)