Hawker Tempest 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

airbamby

Ovoj maketi i nije potrebno neko posebno predstavljanje, uklapa se odlicno i radi se jako brzo.
Tempest koji maketa predstavlja je masina sa serijalom NV994  na kojoj je leteo Pier Closterman. Ovaj avion je interesantan upravo zbog toga sto je Klosterman na njemu 20.04.1945 zabelezio obaranje dva Nemacka aiona tipa Fw-190 D.

Sto se boja tice u pitanju su model masterove boje Dark green/Ocean Grey/Medium Grey.

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

misa

Auuu, pa ti uradi sve avione koje ja želim da radim... Lep rad, mada bih ga ja još malo čipovao, naročito dodatne rezervoare za gorivo. Svaka čast!

Pozdrav,
Miša :)

ugovorac

Vrlo lepo Bambi.Koji si lak koristio da ga zavrsis?
Koliko znam,Pier Closterman se sa Fw-190D sreo tri puta i sva tri puta je bio oboren.Da li je posle ova dva obaranja i sam bio oboren?Znas li nesto o tome?

airbamby

Nisam hteo da ga previse cipujem, Ipak je Klosterman (nisam siguran i za sam avion) u naj boljem slucaju leteo nekih mesec dana sa ovim avionom...
Lak je Mat Model Master II Enamel onaj u okrugloj bocici  ;)

A sto se susreta sa Dorama, Klosterman je zvaniccno oborio 4 Dore od toga 3 sa ovim avionom i to dve u istom danu, pomenutog 20.04.1945...

http://www.hawkertempest.se/clostermann.htm
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

sezan

Imas tu neku suptilnost ,u farbanju posebno!Prelep je!Svaka cast!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Pedantno,sve na svom mestu,odlicno uradjena maketa!

'Уживај младићу за младости своје!'

Sandman

dobar Bamby, dobar :)

dekali su nova Academy serija, kazu da se odlichno ponashaju pri postavljanju?

gasha

sta si pludeo sa 72-kom, daj te makete meni i drzi se 48ce :D   Sada su ti vec svi avioni kao iz fabrike, ne mogu da im nadjem manu. Moras svaki da doneses kod mene na farbanje da zaje... nesto, da imas malo da se zabavljas.

Profa

Još jedan lepotan :super

@Gasha: radi 72jke zato što ne može da se odluči dal' da ih da tebi ili meni, pa da se nas dvojica ne bi svađali... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Lep avion - lepa maketa.
Tvoje makete uvek imaju neki poseban smek, pa se tu  drugo i ne ocekuje. Profi uradjeno.

A mislim, ako se dobro secam knjige,  da je sam Klosterman dva Tempesta izgubio (iz jednog iskocio a drugi je prinudno sleteo posle tog obaranja 2 -ili 3 Dore, a kaze u svojoj knjizi da je sletanje na trbuh sa ovim cudom ili Spitom, takodje, bilo skoro 90% sa fatalnim ishodom, tako da je imao veeeeliku srecu sto je to preziveo). Secam se i intervjua na TV iz neke emisije o avijaciji gde je pricao kako je poobarao te pilote, i da nisu bili iskusni, nisu  znali da se bore ili pobegnu, ali se pojavio jedan koji ga je ostetio pa je morao na livadu, kako je sam rekao da ako se pojavi pilot na Dori koji zna da leti, tu nema druge nego da bezis, jer, se desi - 1,2,3 i gotov si. Po nekim cinjenicama, trebalo bi da odgovara istini, znamo da su tada slali pilote u vazduh sa 50 sati naleta...I jos  najvise u jacini od pola eskadrile.
Iz drugog Tempesta je iskocio prilikom proslavljanja Dana pobede, na letu iznad Pariza, pa se cela njegova grupa (5 aviona valjda) sudari u vazduhu i on jedini iskoci i prezivi. Davno sam citao njegov Cirkus na nebu, pa oprostite za mozda neku ne bas tacnu informacju.
Da ne of-topikujem (kakav izraz... >:D), da ne kvarim coveku post, od mene toliko.
Pozz  i bravo Bambi jos jednom ! ;D

anki

Pridruzujem se pohvalama. Odlicno uradjen posao.

Sto se cipovanja tice ja tu nebih nista dirao jer su masine bile nove. Pogotovo rezervoari za gorivo. Ko je citao "Veliki cirkus" zna da su dopunski rezervoari bili za jednokratnu upotrebu, tj. odbacivali su se neposredno pred ulazak u borbu.

tenk

definitivno jedan od tvojih extra radova u 72-ci!(o 48-ci necu ni da polemisem! :naughty )
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Dobro i realističko farbanje i staranje makete. Mada mislim, da je malko preterano za evropsku klimu i kratak životni rok tih mašina.


Josip

Amon Two

jako lijep rad, cestitke ! :)

vlajko&marko

Jako lep rad
svaka cast   :super