Fw 190 A-8

Previous topic - Next topic

Amon Two

tu je kako je sve to skupa teklo ... http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8910.0.html
uglavnom, najvise sam zalostan zbog desne strane, kako se vidi ne izgleda bajno ali sam izvukao najbolje sto sam mogao, hvala Andri (hvala prijatelju) sto mi je ustupio odlicni matt lak...
uglavnom doradjivano: rivete, topovi su med. igle, pojasevi, elevatori i kormilo postavljeni u drugacije polozaje.
neka vas ne zbuni ako na slici izgledaju topovi ukrivo postavljeni-nisu, a ona antena mi se iskrivila prilikom fotografiranja, spinner sam sam bojao :D:D...

oriđiđi



moje
























svi komentari dobrodosli!
:)

Warhawk

#1
Odličan. Sedi, 5!

Jedino nisam siguran da li fleke idu samo sa jedne strane... Znam da su fleke i crvena traka oko trupa dodati kasnije (prvo je bila samo crvena crta)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Oh ne, jos jedan FW.....  :naughty
Bravo  !  :bravo
Jako dobar FW! Odradio si ga bas kako treba, a i maketa je veoma tacna po proporcijama, tako da bas ima duh Wurgera.
Oko same kamuflaze ima dosta rasprava po stranim forumima, ali, ako si ovako odlucio da sa jedne strane bude u tufnama a sa druge ne, (i sam i sam video taj profil, al' mu bas nisam verovao) OK je potpuno.
Jedino sto ne ide  je opusteni kabli od antene i za mrvu predebela "zica". Kod ravnih kabina se sam kabl zateze cekrkom sa federom, ispod poklopca, a kod novijih, "Buble" taj mehanizam ne postoji pa se zica opusta pri otvaranju...To zategni i sve je dobro.
Pozz ! :pilot

voja

Као што Кербер рече затегни му ту антену а ја бих додао да се још мало позабавиш са појасевима. Један као да ти је мало побегао у односу на други.

.

drakii

Najzad neshto shto nije Luftwaffe, jeli Kerberu, ovo nije upucheno exponatoru, a ni ovo, pogreshno, poggreshno, sa moje tachke gledishta, a to je  za jednu trechinu mu je vechi i raspon i duzina i......, razmera, razmera, ali chovek je tako uradio , kao da nije tri ipo puta mladji od mene, u prvi mah se ponadah da je doradio Italeri, zbog oxnaka, a ono 1:48, pa josh Hasegawast, ali ga je omandao, shtali bi bilo da je radio 1:32 npr, mnogo dobro izgleda sa ove daljine, jedino neznam koje su ambicije autora apropo kolichine uradjenih, zbog prostora, ali mnogo sam se raspilavio, braaavo momak i samo napred, razmisli o razmeri, ali je to tvoja stvar, pozdrav

dusko

Ovo je rad za desetku bravo.

Amon Two

hvala ekipa na lijepim rijecima, drago mi je da vam se svidja, a popravio sam antenu i sve te greske, slike saljem sutra, a za mjerilo - amm ostat cu na 72 i 48 ::) u tome se jednostavno snalazim, a za 32 mozda budu osnovni Njemci mozda, ono nesto extra detaljirano :D

flanker

Zar antena ne bi trebalo da bude zategnuta kad se zatvori kabina, ovako malo visi jer je raspon kraći zbog kabine koja je povučena u nazad?
Što će reći, nemam zamerki i jako lep rad.  :pilot
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Vizant

Pa jel chitas ti  ili ne, napisao kerber da kod starog tipa ima chekrk koji namotava sajlu i automatskli zateze?

flanker

a ovo je stari tip dakle ehmmm
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.