HobbyBoss Mil Mi-24V Hind-E 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

O legendarnom helikopteru nema potrebe trositi reci, pa da odmah predjem na pricu o izradi i samoj maketi.
U procesu izrade sam koristio:
1. Humbrol boje (osnovne, pa mesanjem dobijao one po sastavnici, stoga ne bih mogao da stavljam tacne oznake, izuzev kada je u pitanju Gunmetal i Aluminium);
2. Humbrol lak sjajni i Humbrol mat lak u spreju;
3. Humbrol DecalFix;
4. Revell Plasto;
5. Promodellers weathering wash;
6. Cetkice (kojima je sve farbano, ukljucujuci i braon sare koje su radjene slobodnom rukom).
Da predjem na opis makete, pocev od pozitivnog:
1. Izuzetan cockpit koji stoji rame uz rame sa rezinskim;
2. Impozantan arsenal naoruzanja koji broji oko 11-12 vrsta oruzja koje je Hind nosio + eksterni rezervoari goriva.
3. Sasvim solidan nivo detalja, kao i solidno uklapanje.
4. Dekali koji ne ostavljaju ni mrvicu silveringa.
Negativne strane, po mom misljenju:
1. Imao sam problem sa spajanjima polutki trupa, i pored svog truda (ne znaci da ce taj problem i drugi imati);
2. Odsustvo riveta (sto je resivo);
3. Nepostojanje opcije za otvaranje kabine, da bi fenomenalni detalji cockpit-a dosli do izrazaja;
4. Seam line na staklu za cockpit (sto se jednostavno resava);
5. Sitni problemi u vezi nekih detalja na naoruzanju, o kojim ne bih sad, pa ako nekog zanima moze da pita.
Na Internetu je ova maketa zestoko nahvaljena sa cim se ja, u nacelu, slazem, ima 214 delova i na skali od 1-5, ocenio bih je sa 4+. Ponudjene su 2 seme farbanja: Iracka i Ruska.
Preporucujem svima!!!
Slobodno pitajte sto vas zanima, jer sam sigurno zaboravio nesto da napisem.





BigBadWolf

Meni izgleda vrlo pristojno. Samo, jel ti nije zvezda na levom boku pobegla malo ukrivo?Ili tako treba?

Koliko je veliko ovo cudo?


dusko

 :god :godJako dobro neke stvari bi bile malo drugacije da si radio pistoljem ali za cetkarenje ovo je vrh odlicno i samo nastavi.

Mikoyan29

WOW stvarno lepa maketa.....sve pohvale za interesantnu kamuflazu.....ovo je jedan od retkih helikoptera na forumu, nadajmo se da ce ih biti jos  :caooo
MK "Oluj"

Miroslav

Hvala na pohvalama i kritikama, da ne zaboravim da odgovorim bigbadwolf-u: na levoj strani mi jeste zvezda otisla otprilike milimetar na dole, ali dekali toliko brzo i jako prianjaju da sam za neke srecan i sto sam ih nalepio. dimenzije makete su 25,7 cm duzina, a elisa je 24 cm u rasponu. To je i inace helikopter ogromnih dimenzija.

flanker

Opasan je, pogotovo ovako sa kasetnim bombama (mislim da se ove ne odbacuju nego samo rasipaju) obilato korišćenim u Avganistanu.
Koga interesuju detalji evo linka
http://www.spruecutters.com/wips/227-mi-24v-hind-e-hobby-boss-172.html
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Miroslav

Ta verzija kasetnih bombi se zove KMGU-2.

flanker

Tako je, KMGU 2. Inače dao ju je i Revell na Su-24, sa mnoštvom drugih zezalica mmmm....
Prava šteta što bi kabina morala da se seče da bi bila otvorena sa onakvim detaljima unutra.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.