B-17F "MISS OUACHITA"

Previous topic - Next topic

vuk

Academy u 1/72,ok za sklapanje,malo vise gita,al nista strasno. Jedino su problematicni decali,suvise su debeli,pa ce verovatno pasti jos jedan sloj semi-gloss laka,da malo ubije i sjaj i dekale.Ima gresaka,najvise oko staklica,al sam zadovoljan kako je ispalo

JUNKERS

Nisam bio citao tekst pa rekoh Revellov. Odlican je. Nemojte nikad uzimati B17 Revell-ov ocajan je.

barbarossa

dobar je, samo ga malo izmatiraj, mnogo je brate sjajan, i dodaj mu vise garezi na izduvnicima, znas i sam kakvi su bili razdrndani i strokavi

hayabusa

Fino izgleda, narocito detalji rama na kokpitu  :)
Jedino steta za tu dihedralu krila, morala bi biti vise horizontalna gledajuci spreda.
Kapiram da je sada kasno da to ispravljas... to je i najveca mana Academyevih B-17.

Inace, ko ne zna na ovom B-17 je kao kopilot leteo 2nd Lt. Nenad Kovacevic  ;)
Белая aрмия - Чёрный барон

dusko

Pa da nista ne dodajem osim staklica jako lep rad.

drakii

Gdin Junkers preporuchuje izbegavanje Revell-ovog B 17, treba da se naglasi da se to odnosi na stari alat, ja ga radio pre oko 40 godina sa Mmphis Belle oznakama i odavno ga dekolektirao, pre 4-5 godina se ponovo zajebah sa istim u novom pakovanju, ali ovaj put sa odlichnim kvalitetom oznaka, pomenute sachuva, plastiku oduvao, a kako je Revel apsorbovao Matchbox, nije bio dovoljan razlog da ne naprave new tool B17 G, ovaj put druga varijanta, uskoro u prodaji, po slikama detalja od proizvodjacha, maketa che da zafrkne i Academy-ovog, oni se razbishe sa svim varijantama i podvarijantama, jako lepe makete sa jadnim oznakama, a sada da se vratim na autora topica, dobar rad, po meni skroman, ali da naglasim da se ne rade sve makete ni za takmichenje, niti za prvo mesto, a maketa je maketa, ipak nije pravi avion, pa tako smem da izjavim da mi se svidja tvoj rad, onako sa slika, pozdrav i napred, ne chekaj penziju, imachesh verovatno viushe vrtemena a manje vida, bar se to kod mene deshava shto nikako ne zelim tebi.

vuk

Pozz za drakii-ja,svaka ti je na mestu...makete mi dodju kao odmor za dusu i mozak u pauzama,izmedju prchkanja po velikim avionima i verujte mi boljeg leka nema...Imam ja jos mnooooogo da ucim u vezi maketarenja,a sve dodje vremenom.Bilo je jos mnogo stvari na ovoj "tvrdjavi"koje sam mogao da odradim,al za moje iskustvo mislim da je ok,za sada....